WOŚP 2019 w Świnoujściu już gra! Zobaczcie, co będzie się...

  WOŚP 2019 w Świnoujściu już gra! Zobaczcie, co będzie się działo w sobotę i niedzielę

  Zdjęcie autora materiału

  Joanna Maraszek

  Głos Szczeciński

  Aktualizacja:

  Głos Szczeciński

  Taki korowód WOŚP szedł ulicami Świnoujścia rok temu.

  Taki korowód WOŚP szedł ulicami Świnoujścia rok temu. ©Robert Ignaciuk

  Tu orkiestra Jurka Owsiaka zaczęła grać już 2 stycznia, ale to dopiero początek. Zobaczcie, co zaplanował sztab WOŚP w Świnoujściu.
  Taki korowód WOŚP szedł ulicami Świnoujścia rok temu.

  Taki korowód WOŚP szedł ulicami Świnoujścia rok temu. ©Robert Ignaciuk

  - W filii Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa przy ul. Mieszka I pojawiły się pierwsze osoby, które postanowiły włączyć się do akcji „Kropla życia dla WOŚP” - informuje Maciej Napiórkowski, rzecznik sztabu WOŚP w Świnoujściu. - Wraz z akcją uruchomiony został pierwszy z liczników 27 Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w Świnoujściu. Ten będzie notował litry krwi oddanej do banku Orkiestry.
  Na kolejnym, który pojawi się w świnoujskim Sztabie WOŚP 13 stycznia, przez cały dzień aktualizowany będzie wynik zbiórki pieniędzy, które, przypomnijmy, Fundacja WOŚP postanowiła przeznaczyć na zakup sprzętu dla specjalistycznych szpitali dziecięcych. Warto podkreślić, że mimo iż świnoujski szpital miejski nie jest specjalistyczną placówką medyczną, to od lat, po kolejnych finałach Orkiestry, także tu trafia nowoczesny sprzęt zakupiony ze środków Fundacji WOŚP. Dlatego też po raz kolejny, także pracownicy szpitala włączają się w tym roku do finałowego grania otwierając swoje pracownie w cyklu pod hasłem „Ile serca mamy tyle damy!”.

  W sztabie WOŚP w Świnoujściu przygotowania do tego wielkiego przedsięwzięcia jakim będzie kolejny miejski finał jużs ię zakończyły. Do ostatniej chwili napływały zgłoszenia od osób i grup, które chciałyby włączyć się do akcji i prosiły o oddelegowanie wolontariusza z puszką na organizowane przez siebie wydarzenia.

  W Świnoujściu wydarzeń jest tak wiele, że zostały rozłożone na dwa dni. W sobotę, w godzinach 10 - 14 odbędzie się Jarmark Rękodzieła w Pasażu RONDO, między 11 a 14 - „Wielkie granie pod wodą” na Pływalni Miejskiej. Między godz. 11.45 a 14 - „Sportowa sobota z WOŚP” , przy wejściu do parku Zdrojowego odbędzie się WOŚP-owy PARKRUN. O godz. 17 znany i lubiany przez świnoujścian - „Kram rzeczy dziwnych i spiżarnia babuni” w hotelu Hampton by Hilton. O 20 odbędzie się Koncert muzyczny w pomieszczeniu nad pocztą główną.

  Najgoręcej będzie oczywiście w niedzielę, podczas wielkiego finału. Między godz. 10 a 14 zorganizowane zostało ostre strzelanie z broni palnej na strzelnica przy ul. Wyspiańskiego. Między 12 a 13 na plaży przy bazie ratowników świnoujskie morsy odbędą Wielkoorkiestrową kąpiel. Jak zwykle nie zabraknie atrakcji na placu Mickiewicza. Gdzie na każdego czeka miska grochówki, talerz bigosu z kuchni polowej i serce - chlebek z piekarni polowej. Tam, między 11.30 a 15.30 odbędzie się pokaz sprzętu strażackiego, paint-ball, przejażdżki kolejką turystyczną i inne atrakcje a o 20 - pokaz fajerwerków „Światełko do nieba”.

  W sali teatralnej Miejskiego Domu Kultury między 11.30 a 15.30 odbędzie się koncert dzieci „Serce dla dziecka”. W godzinach 16 - 18 odbędą siekoncerty zespołów InSilence, Blood!sle, Danzi Group. W sali sportowej MDK w godzinach 12 - 17.30 będzie można się przyłączyć do wspólnego tworzenia złotego serca z bilonu, modelowania balonów, malowania twarzy i tatuaży, zamykanie w bańce mydlanej. O godz. 18.45 z placu Wolności ruszy Kolorowy korowód WOŚP z DJ-em do Placu Mickiewicza.

  27. WOŚP w Świnoujściu. Zdjęcie z Miss Polski Województwa Zachodniopomorskiego 2018  WOŚP 2019 w Świnoujściu. Spektakl "Diabolina" [ZDJĘCIA]  ZOBACZ WIĘCEJ: 27. Finał WOŚP na GS24.pl

  Zobacz tęż: WOŚP 2019 w Świnoujściu. Już rozświetlili wielkie serce na Placu Wolności [WIDEO, ZDJĘCIA]

  Czytaj treści premium w Głosie Szczecińskim Plus

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Komentarze

  Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  GS24 poleca:

  Wideo