MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Wolne ławki przed telebimem

Grzegorz Drążek [email protected]
W niedzielę w czasie meczu Hiszpania-Włochy w stargardzkiej strefie było sporo wolnych miejsc. Frekwencja jest jeszcze mniejsza podczas spotkań o godz. 20.45.
W niedzielę w czasie meczu Hiszpania-Włochy w stargardzkiej strefie było sporo wolnych miejsc. Frekwencja jest jeszcze mniejsza podczas spotkań o godz. 20.45. Grzegorz Drążek
Strefa kibica na kortach tenisowych była zapowiadana jako festynowo-rekreacyjne przedsięwzięcie. Okazuje się, że na dodatkowe atrakcje można liczyć tylko w dni, w które gra nasza reprezentacja.

Strefa kibica w Stargardzie na czas EURO 2012 najpierw była planowana w parku Chrobrego, później obok basenu od strony ulicy Szczecińskiej, a ostatecznie przygotowano ją po drugiej stronie tego obiektu, na kortach tenisowych.

Okazuje się, że mieszkańcy średnio są zainteresowani oglądaniem tam meczów innych niż Polski. O ile na piątkowym spotkaniu naszej kadry z Grecją strefa się wypełniła, to na kolejnych meczach było sporo wolnych miejsc, mimo że jest ich tam tylko 150.

Sobotnie i niedzielne spotkanie o godz. 18 oglądało około 100 osób, a to późniejsze, o godz. 20.45, już tylko garstka kibiców. Jak na blisko siedemdziesięciotysięczne miasto taka frekwencja nie może robić wrażenia.

- Gdyby strefa była w centrum Stargardu, to i ludzi byłoby więcej - komentują mieszkańcy, którzy wybrali się na wspólne oglądanie meczu na korty Ośrodka Sportu i Rekreacji.

Przedstawiciele OSiR, którzy zorganizowali Strefę Kibica Stargard, zapowiadali sporo atrakcji, między innymi zabawy i konkursy na jednym z kortów. A wszystko pod hasłem "Nudzisz się w domu? Przyjdź na SKS". Przedsięwzięcie miało mieć charakter festynowo-rekreacyjny. Okazuje się, że tak jest tylko w te dni, w które gra reprezentacja Polski. W pozostałe, festyn ogranicza się do oglądania meczów i działania stoiska gastronomicznego.

Sytuację nieco ratuje niewielki kącik zabaw dla dzieci, gdzie maluchy mogą poskakać na trampolinie. Pracownicy firmy, która tam się rozstawiła, na zainteresowanie mieszkańców mogli liczyć tylko w dniu otwarcia EURO, kiedy na kortach rzeczywiście było festynowo i było więcej atrakcji dla młodszych i starszych. Kto w weekend, w środku dnia chciał z dziećmi odwiedzić strefę, zastał zamkniętą bramę.

Prezes OSiR wyjaśnia, że dodatkowe atrakcje planowane były tylko na dni z meczami reprezentacji Polski.

- Zastanawialiśmy się, czy strefa ma działać tylko w dni, w które gra Polska czy przez całe mistrzostwa - mówi Beata Radziszewska, prezes OSiR Stargard. - Zdecydowaliśmy się na ten drugi wariant, ale dodatkowe atrakcje są przygotowywane w dni z meczami Polski. Sporo będzie się też tu działo 23 czerwca, kiedy będzie sportowa sobota podczas Dni Stargardu.

Niewielka frekwencja w strefie kibica najmniej martwi policję i straż miejską. Służby te dzięki temu nie muszą kierować tam większych sił do pilnowania porządku.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na gs24.pl Głos Szczeciński