Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Wojsko szuka chętnych do służby. „Błękitna” brygada poszukuje strzelców i kierowców

Marek Jaszczyński
Marek Jaszczyński
12 BZ
Marzysz o wojskowej karierze? 12 Brygada Zmechanizowana przywraca zmodyfikowane kwalifikacje do zawodowej służby wojskowej. Z powodu epidemii koronawirusa nie ma egzaminu z wychowania fizycznego.

12 BZ szuka szeregowych, podoficerów i oficerów. Jednak najwięcej wolnych etatów jest dla szeregowych. Chodzi o strzelców i kierowców, zwłaszcza tych posiadających kategorie prawa jazdy C, C+E, D.

O pracę mogą jednak ubiegać się tylko ci, którzy w ciągu ostatniego roku ukończyli szkolenie przygotowawcze. To służba przeznaczona dla ochotników, którzy wcześniej nie byli „w kamaszach”. W przypadku szeregowych przeznaczona jest dla osób z wykształceniem co najmniej gimnazjalnym i trwa do 4 miesięcy (podoficerów z co najmniej średnim wykształceniem do 5 miesięcy).
Jedną z nowości jest rezygnacja z egzaminu sprawnościowego.

Jaka przysługuje emerytura po zakończeniu służby w wojsku? Uśrednione stawki są różne, w zależności od uzyskanego stopnia. Zobaczcie dane!Na jaką emeryturę i rentę mogą liczyć wojskowi? Zobaczcie na kolejnych slajdach --->Dane pochodzą ze strony Ministerstwa Cyfryzacji [aktualne z dnia 6.08.2019r.]. Podane wartości są uśrednione

Takie emerytury i renty mają wojskowi w 2020 roku. Od szereg...

- Jeśli ochotnik ma zdany egzamin z wychowania fizycznego podczas służby przygotowawczej i od tego egzaminu nie minął rok to w ramach kwalifikacji trzeba wypełnić tylko ankietę – wyjaśnia kapitan Błażej Łukaszewski z 12 BZ.

Wojsko kusi tym, że jest pewnym pracodawcą i z dnia na dzień nie zwolni pracownika.

- Nie stoimy w miejscu, bo ciągle uczestniczymy w dynamicznym, wytężonym i ciekawym szkoleniu. Systematycznie współpracujemy w środowisku międzynarodowym. Są to ćwiczenia, szkolenia, misje – mówi kpt. Błażej Łukaszewski.

ZOBACZ TEŻ:

Dwie ciężarówki darów trafiły do szpitala przy Arkońskiej. Z...

Ile można zarobić? Uposażenie wpływa na początku każdego miesiąca, w przypadku szeregowego jest to ponad 3000 złotych. Poza tym w Garnizonie Szczecin przysługuje comiesięczny dodatek mieszkaniowy w wysokości 900 złotych, a w roku tzw. „trzynaste uposażenie”.

Osoby, które są zainteresowane służbą w szeregach 12 Brygady muszą wypełnić ankietę i zgłosić się na kwalifikacje do jednostki. Każdy z ochotników powinien mieć założoną maseczkę ochronną i rękawiczki.

Ankieta znajduje się TUTAJ

Przejdź do quizu: Sprawdź ile wiesz o polskim wojsku!

Saperzy z 5 Pułku Inżynieryjnego ze szczecińskich Podjuch są najlepsi w swoim fachu. Szukają chętnych do służby.- Zapraszamy kobiety i mężczyzn, których cechuje siła i wytrwałość, w szeregi saperskie. Potrzebujemy młodych rąk do roboty, a jest się od kogo uczyć - mówi kapitan Agnieszka Pytko, oficer z 5 Pułku Inżynieryjnego. Najbardziej spektakularna praca sapera to neutralizacja niewybuchów. Droga do mistrzostwa w tym fachu jest jednak długa. ZOBACZ RÓWNIEŻ: Saperzy mają pełne ręce roboty w Policach [ZDJĘCIA]POLECAMY RÓWNIEŻ: Bomba w Policach, ewakuacja i paraliż miasta. W akcji około 400 osób [PODSUMOWANIE, ZDJĘCIA, WIDEO]

Jak zostać saperem? Szczeciński pułk szuka chętnych

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Krokusy w Tatrach. W tym roku bardzo szybko

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na gs24.pl Głos Szczeciński