MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Wojewódzki Ośrodek Ruchu Drogowego nie tylko egzaminuje, ale również edukuje

Wojciech Frelichowski
Kontakt: Wojewódzki Ośrodek Ruchu Drogowego w Słupsku, ul. Mierosławskiego 10, tel. 59 842 48 39, e-mail: sekretariat@word.slupsk.pl.
Kontakt: Wojewódzki Ośrodek Ruchu Drogowego w Słupsku, ul. Mierosławskiego 10, tel. 59 842 48 39, e-mail: [email protected]. WORD
Wojewódzki Ośrodek Ruchu Drogowego w Słupsku kojarzy się głównie, jako placówka egzaminująca kandydatów na kierowców. Tymczasem jest to również ośrodek, który prowadzi szeroką akcję edukacyjną oraz usługową.

Wojewódzki Ośrodek Ruchu Drogowego to jednostka samorządowa podlegająca Samorządowi Województwa Pomorskiego. Zadania ośrodka obejmują szerokie spektrum działalności, przede wszystkim egzaminacyjno - szkoleniową oraz mającą na celu poprawę bezpieczeństwa ruchu drogowego.

Słupski WORD inicjuje również szereg akcji edukacyjnych, których celem jest uświadomienie społeczeństwu zasad bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Ta edukacja zaczyna się już w wieku przedszkolnym. Na terenie WORD-u działa m.in. miasteczko ruchu drogowego, na którym pracownicy ośrodka wyjaśniają dzieciom, jak przestrzegać zasad bezpieczeństwa.

- Współpracujemy z wieloma placówkami oświatowymi, takimi jak przedszkola i szkoły, jednostkami samorządowymi oraz przedsiębiorcami. Zarówno to my wychodzimy z inicjatywą, jak i same placówki zwracają się do nas z prośbą, aby wyjasniać, jak być bezpiecznym na drodze - mówi Piotr Tomaszewski, dyrektor Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego w Słupsku.

WORD nieodpłatnie przeprowadza egzaminy na kartę rowerową. Ponadto ośrodek zapewnia młodym rowerzystom rowery, na których mogą zdawać egzamin. Ale WORD działa nie tylko na swoim terenie przy ul. Mierosławskiego. Wychodzi również na miasto i poza jego obręb, a nawet działa na terenie innych powiatów województwa pomorskiego. M.in. niedawno na jednej ze ścieżek rowerowych w Słupsku pracownicy ośrodka wspólnie z policją prowadzili akcję propagującą używanie kamizelek odblaskowych przez rowerzystów. Zainteresowani mogli otrzymać kamizelkę na własność. Wcześniej przedstawiciele WORD-u razem z policją edukowali kierowców na temat zasad udzielania pierwszej pomocy. Rozdawano breloczki, w których znajdowały się jednorazowe rękawiczki gumowe, maska do sztucznego oddychania i chusteczka do dezynfekcji ran.

WORD ma również szeroką ofertę usługową, także związaną z bezpieczeństwem. Ośrodek, po godzinach pracy, udostępnia szkołom jazdy swój plac manewrowy, na którym egzaminowani są kandydaci na kierowców.

- Z doświadczenia wiemy, że wcześniejsze zapoznanie się kandydata z naszym placem pomaga później na egzaminie - tłumaczy Piotr Tomaszewski.

WORD organizuje również spotkania ze szkołami jazdy. Omawiane na nich są tematy i problemy z procesu szkolenia i egzaminowania.

Ośrodek dysponuje też własną Okręgową Stacją Kontroli Pojazdów. Kierowcy, którzy korzystają z jej usług otrzymują drobne upominki przydatne w eksploatacji auta, np. płyn do spryskiwacza szyb.

- Ponadto klient, który dokonuje przeglądu rejestracyjnego swojego auta na naszej stacji, może później w każdej chwili przyjechać i nieodpłatnie sprawdzić stan pojazdu - dodaje dyrektor WORD.

WORD oferuje także takie usługi, jak wynajem sal wykładowych do prowadzenia szkoleń biznesowych i konferencji oraz wynajem pomieszczeń do prowadzenia działalności gospodarczej.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Ślubowanie olimpijczyków - wywiad Przemysław Zamojski

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera

Materiał oryginalny: Wojewódzki Ośrodek Ruchu Drogowego nie tylko egzaminuje, ale również edukuje - Głos Koszaliński

Wróć na gs24.pl Głos Szczeciński