Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Morskiej w Szczecinie dofinansował różne zakupy

Bogna Skarul
Bogna Skarul
archiwum
Policja, Sanepid, Urząd Morski i Urząd Żeglugi Śródlądowej otrzymały prawie 1,8 mln zł dofinansowania na nowoczesne oświetlenie, oznakowanie nawigacyjne, wymianę elementów zasilania na pławach, auta elektryczne ze stacjami ładowania, samochód hybrydowy i system spektrometru gamma oraz autonomiczną platformę pływającą. Pieniądze pochodzą z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Szczecinie.

Powiatowa Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna w Szczecinie – dzięki 159 tys. zł wsparcia kupi samochód elektryczny i stację ładowania. Efektem ekologicznym będzie zmniejszenie emisji dwutlenku węgla o 0,355 tony rocznie. Podobne auto elektryczne i stację ładowania planuje również kupić Powiatowa Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna w Stargardzie. Dofinansowanie z rezerwy celowej budżetu państwa to 171,3 tys. zł. Z kolei Wojewódzka Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna w Szczecinie otrzyma 220 tys. zł na zakup systemu spektrometru gamma. To sprzęt, pozwalający na monitoring pomiarów substancji promieniotwórczych w żywności, wodzie i paszy dla zwierząt.

Natomiast Urząd Żeglugi Śródlądowej w Szczecinie planuje kupić przenośną autonomiczną platformę pływającą do badań hydrograficznych na akwenach śródlądowych dróg wodnych. Ta bezzałogowa platforma z echosondą pozwoli mierzyć głębokość akwenów na potrzeby tworzenia map hydrograficznych. Fundusz dofinansował ten zakup w kwocie 396 tys. zł. A dzięki 192 tys. zł wsparcia – kupi także samochód hybrydowy typu plug-in.

Urząd Morski w Szczecinie przy wsparciu Funduszu zrealizuje dwie inwestycje. 500 tys. zł pozwoli na przyłączenie oznakowania nawigacyjnego w porcie Trzebież i Stepnica do systemu SBMS. Projekt polega na wymianie osprzętu w 10 światłach nawigacyjnych oraz postawienie dodatkowej stacji bazowej na wyspie Chełminek. To wszystko w trosce o bezpieczeństwo statków wpływających do tych portów. Dzięki 70 tys. zł wsparcia Urząd wymieni też zużyte panele fotowoltaiczne na pławach na torze wodnym Szczecin-Świnoujście.

Z kolei Komenda Wojewódzka Policji w Szczecinie otrzyma 60 tys. zł na 20 nowoczesnych, energooszczędnych, zestawów oświetlenia LED dla potrzeb komórek techniki kryminalistycznej.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Jak globalne ocieplenie zmienia wakacyjne trendy?

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na gs24.pl Głos Szczeciński