Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Wojewoda apeluje do medyków o zgłaszanie się do pracy. Szpitale w regionie potrzebują kadry

Szymon Wasilewski
Szymon Wasilewski
Wojewoda zachodniopomorski Tomasz Hinc zwrócił się do środowiska medycznego w województwie zachodniopomorskim z prośbą o gotowość do podjęcia pracy w placówkach medycznych. Apel skierowany jest do lekarzy, pielęgniarek, położnych, fizjoterapeutów i związany jest z trwającą na świecie pandemią koronawirusa. W ostatnim tygodniu kadra szczecińskich szpitali dotkliwie odczuła skutki epidemii. U kilku osób potwierdzono zakażenie koronawirusem, inni przebywają w kwarantannie.

Tomasz Hinc zwrócił się do lekarzy, pielęgniarek, położnych i fizjoterapeutów z pytaniem o gotowość do podjęcia pracy przy bezpośrednim zwalczaniu epidemii koronawirusa. Osoby chętne do pracy mogą zgłaszać swoją gotowość do Zachodniopomorskiego Urzędu Wojewódzkiego do Wydziału Zdrowia i Polityki Społecznej.

„W przypadku pozytywnego odzewu ze strony środowiska lekarskiego, skierowanie do pracy przy zwalczaniu epidemii będzie realizowane na podstawie art. 47 ustawy z dnia 5 grudnia 2008 r. o zapobieganiu oraz zwalczaniu zakażeń i chorób zakaźnych u ludzi (Dz. U. z 2019 r. poz. 1239, z późn. zm.). Proszę w związku z tym o zwrócenie uwagi na warunki określone w art. 47 ust. 3 ustawy wskazujące, które osoby nie podlegają skierowaniu do pracy niosącej ryzyko zakażenia przy zwalczaniu epidemii” – czytamy w pismach wojewody, które zostały skierowane do: dr n. med. Magdy Wiśniewskiej – prezes Okręgowej Izby Lekarskiej w Szczecinie, Katarzyny Krystosik-Łaseckiej – prezes Okręgowej Izby Lekarskiej w Koszalinie, Gabrieli Hofman – przewodniczącej Rady Szczecińskiej Izby Pielęgniarek i Położnych, Bożeny Wojcikiewicz – przewodniczącej Okręgowej Izby Pielęgniarek i Położnych w Koszalinie, dr hab. Macieja Krawczyka – prezesa Krajowej Rady Fizjoterapeutów.

ZOBACZ TEŻ:

Wskazane przez wojewodę przepisy zwalniają ze skierowania do pracy niosącej ryzyko zakażenia osoby po 60. roku życia, kobiety w ciąży, osoby samotnie wychowujące dziecko w wieku do 18 lat, osoby wychowujące dziecko w wieku do 14 lat lub dziecko niepełnosprawne, osoby częściowo lub całkowicie niezdolne do pracy oraz inwalidzi i osoby z orzeczonymi chorobami przewlekłymi.

- Bardzo liczymy na wsparcie środowiska lekarskiego – mówi wojewoda Tomasz Hinc – Jest ono potrzebne przy opiece nad osobami hospitalizowanymi m.in. w szpitalu monoprofilowym w Szczecinie, a także w sytuacji, kiedy zaczną się zapełniać izolatoria, w których przebywać będą osoby z lżejszymi objawami koronawirusa.

ZOBACZ TEŻ:

Żołnierze 12 Brygady Zmechanizowanej pomagają pracownikom sz...

Apel skierowany jest do lekarzy, pielęgniarek, położnych, fizjoterapeutów i związany jest z trwającą na świecie pandemią koronawirusa. W ostatnim tygodniu kadra szczecińskich szpitali dotkliwie odczuła skutki epidemii. W Zdunowie odnotowano osiem przypadków infekcji wirusem Sars-Cov-2, a na Unii Lubelskiej jeden. W obu placówkach wstrzymano pracę SOR-ów.

- Będę prosiła naszych lekarzy, aby wsparli swoich kolegów i koleżanki ze szpitala jednoimiennego. Dostaliśmy niewiele czasu na pierwsze zgłoszenia, ale na pewno rozpropaguję apel wojewody - mówi dr n. med. Magdalena Wiśniewska – prezes Okręgowej Izby Lekarskiej w Szczecinie.

Tomasz Hinc w swym apelu prosi adresatów o dostarczenie delkaracji medyków do 20 kwietnia do końca dnia, a po tym terminie kolejnych.

Poczytaj, pooglądaj, dowiedz się więcej

ZOBACZ TEŻ:

ZOBACZ TEŻ:


 • Podejrzewasz, że masz koronawiursa?

 • Ilu jest zakażonych?

 • Zobacz koniecznie:

warto wiedzieć:

zachodniopomorskie
 • Zakażonych221 363
  + 1 725
 • Zmarło4 099
  + 0

8. miejsce pod względem liczby nowych zakażeń.

polska
 • Zakażonych:+33 480(4 886 154)
 • Zmarło:+33(105 194)
 • Szczepienia:+19 509(51 564 403)
więcej
Dane zaktualizowano: 31.01.2022, godz. 10:45 źródło: Ministerstwo Zdrowia

Bądź na bieżąco i obserwuj:

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wideo
Wróć na gs24.pl Głos Szczeciński