Sławomir Sarosiek, August Kimbar 24 kwietnia 2006 r.
Piłkarze KP Police II (szare stroje) pokonali wicelidera.
Piłkarze KP Police II (szare stroje) pokonali wicelidera. Tomasz Łój
Klasa okręgowa - Grupa 1 i Grupa 2.

Piłkarze klasy okręgowej rozegrali w weekend 23. kolejkę spotkań. Największą niespodzianką była świetna postawa Iskry, która zdobyła pierwszy punkt wiosną remisując z Rybakiem Trzebież 3:3.

Młodzi piłkarze z Golczewa prowadzili po bramkach Seweryna Wódki i Damiana Kiełbasy już 3:0 do przerwy, jednak po zmianie stron ambitnie walczący zawodnicy Rybaka odrobili trzybramkową stratę. - To był prawdziwy horror, przegrywaliśmy do przerwy 0:3, jednak udało nam się doprowadzić do remisu, a gdybyśmy wykorzystali jeszcze rzut karny moglibyśmy ten mecz nawet wygrać. Jestem zadowolony z postawy moich zawodników, którzy ambitnie walczyli do końca o korzystny rezultat. - powiedział po meczu prezes Rybaka Trzebież Tadeusz Wawrzycki.

Niespotykane w klasie okręgowej widowisko odbyło się w Węgorzynie dzięki dużej liczbie kibiców, którzy szczelnie wypełnili tamtejszy stadion. Spowodował to pojedynek odwiecznych rywali - Sparty i Piasta, który zelektryzował zarówno miejscowych, jak i przyjezdnych fanów. Mecz toczył się pod dyktando lidera, który wypunktował gospodarzy 3:0, mimo że na początku piłkarze Sparty mieli dwie dogodne sytuacje do strzelenia bramek.

Trzeci w tabeli Świt Skolwin Szczecin nie miał większych problemów z pokonaniem Mewy Resko. Gospodarze mieli dużą przewagę, którą udokumentowali zdobyciem pięciu bramek nie tracąc przy tym żadnej. Piłkarze KP Police II odnieśli cenne zwycięstwo nad wiceliderem Sarmatą 1:0. Mecz był wyrównany, jednak udało się młodym piłkarzom z Polic zwyciężyć dzięki bramce Marcina Echausta. Policzanie byli bliscy odniesienia wyższego zwycięstwa, jednak Adrian Skrętny dwukrotnie strzelił w słupek.

Mecz pomiędzy Promieniem i Masovią, czyli drużynami które wiosną zdobyły komplet punktów zakończył się okazałym zwycięstwem piłkarzy z Mostów 7:1. Kolejny dobry występ zanotowali piłkarze Światowida pokonując w emocjonującym meczu Wicher Brojce 3:2. Światowid wyrasta powoli na czarnego konia wiosny, a jedyną wiosenną porażkę poniósł z liderem w zeszłym tygodniu, kiedy to piłkarze z Łobza, a nie jak napisaliśmy Piasta grali w dziesiątkę. Pojedynek pomiędzy Vielgovią i Dąbrovią zakończył się zwycięstwem gospodarzy 1:0 po bramce strzelonej w końcówce meczu.

WYNIKI:

Świt Szczecin - Mewa Resko 5:0, bramki: Ratkowski 2, Perepecza 2, Ochnio; Światowid Łobez - Wicher Brojce 3:2, bramki: Zych, Krakus, Michałowski - Czyż, Wiśniewski M.;
Iskra Golczewo - Rybak Trzebież 3:3, bramki: Wódka 2, Kiełbasa - Rafalski, Szymoniak, Matyjasek;
KP Police II - Sarmata Dobra Nowogardzka 1:0, bramka: Echaust;
Sparta Węgorzyno - Piast Chociwel 0:3, bramki: Szymczak, Felisiak, Nowak; Vielgovia Szczecin - Dąbrovia Stara Dąbrowa 1:0, bramka: Górski;
Promień Mosty - Masovia Maszewo 7:1, bramki: Paszkowski, Włodarczyk M. 2, Włodarczyk Ł., Komorowski, Ragan 2 - Kozakowski (sam.);
Vineta II Wolin - Orkan Suchań 0:3 (walkower).

Zadyszka Stali - Grupa 2

Lider tabeli Orzeł Trzcińsko-Zdrój nie miał problemów z odniesieniem kolejnego zwycięstwa. Tym razem pokonał Morzycko i zwiększył przewagę nad drugim zespołem do 11 punktów.

Tym razem straciła dwa punkty z Remorem Recz uzyskując zaledwie bezbramkowy remis. Na boisku w Widuchowej trzy punkty po wyrównanym spotkaniu zdobył zespół gospodarzy, zdobywając zwycięskiego gola po ładnej akcji w 75. minucie. Warto podkreślić dobrą pracę sędziów tego meczu, a w szczególności sędziego głównego Dariusza Gładunia. W Cedyni o wyniku meczu zadecydowała 10. minuta, w której to goście zdobyli gola.

Cały mecz toczył się pod dyktando gospodarzy którzy marnowali stwarzane sytuacje bramkowe. Dużo bramek ujrzeli kibice w Rzecku, gdzie po dramatycznym, dobrym meczu gospodarze okazali się o jedną bramkę lepsi. Do ostatniej minuty ważyły się losy spotkania Błyskawicy Kluki z Drawą Drawno. Był to pojedynek zespołów broniących się przed spadkiem do klasy niższej. Ostatecznie ku zadowoleniu swoich kibiców, trzecie z rzędu nieznaczne zwycięstwo odniosła Błyskawica.

Pod dyktando gospodarzy toczył się mecz w Dargomyślu, gdzie miejscowa Myśla wygrała z Gryfem Sulimierz. Mimo ambitnej gry piłkarze Sępa Brzesko nie sprostali Odrzance Radziszewo.

WYNIKI:

Orzeł Trzcińsko-Zdrój - Morzycko Moryń 3:1, bramki: Janusz, Przygrodzki, Mazur - Ropiejko;
Stal Lipiany - Remor Recz 0:0;
Błyskawica Kluki - Drawa Drawno 2:1, bramki: Zabraniak, Sak - Jędrasiak;
Łabędź Widuchowa - Pogoń II Barlinek 1:0, bramka: Kutasiewicz;
Czcibor Cedynia - Unia Dolice 0:1, bramka: Twardowski;
Woda Rzecko - Sparta Godków 3:2, bramki: Osajda, Piszcz, Gałwa - Łągiewczyk, Flis;
Myśla Dargomyśl - Gryf Sulimierz 2:0, bramki: Chciuk, Kikusicki;
Sęp Brzesko - Odrzanka Radziszewo 1:3, bramki: Piska - Laskowski, Bulianowski, Linkowski.