Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Woda ma nieprzyjemny zapach czy przewyższa wiele tych butelkowanych?

Marek Jaszczyński
Czytelnik narzeka na na jakość podgrzanej wody, wodociągi chwalą się, że kranówka ma doskonałe parametry.
Czytelnik narzeka na na jakość podgrzanej wody, wodociągi chwalą się, że kranówka ma doskonałe parametry. Marcin Bielecki
Dlaczego woda w Śródmieściu ma nieprzyjemny zapach zastanawia się nasz Czytelnik. Zakład Wodociągów i Kanalizacji odpiera zarzuty: zimna woda ma doskonałe parametry.

- W Śródmieściu od około dwóch miesięcy w kranach płynie woda o niezbyt przyjemnym zapachu - zaalarmował nas pan Wojciech. - Po podgrzaniu jej przez przepływowy podgrzewacz śmierdzi, nie do zniesienia. Co jest w tej wodzie takiego, co stwarza, że nie da się jej wąchać i czy jest zdatna do picia? Czy ktoś ja badał? Czy tak ma być, że jak reszta miast w Polsce możemy się pochwalić ściekiem płynącym z kranów? A może to źródlana woda pitna typu "ZUBER" z podziemnych źródeł Szczecina?

Pan Wojciech zastanawia się, czy to sposób na cięcie kosztów.

- Zamiast wymieniać stare rurociągi dosypujemy do zbiornika z wodą pitną pięcio- lub dziesięciokrotną dawkę fenolu i innych związków czyszczących...Przecież to piją tylko ludzie, zwierzęta tego nie tkną!!! - zastanawia się Czytelnik.

Spytaliśmy przedstawiciela ZWiK, czy podobne sygnały dotarły do firmy oraz czy wątpliwości Czytelnika są zasadne.

- Sygnał dotyczący jakości wody w kranach w centrum Szczecina dociera do mnie pierwszy od wielu lat, to zgłoszenie jest jednostkowe w skali całego miasta, nie tylko dzielnicy - tłumaczy Tomasz Makowski, rzecznik ZWiK. - Aktualnie woda zimna, za której jakość odpowiadamy i którą codziennie pijemy, ma doskonałe parametry, jest z pewnością jedną z najlepszych "kranówek" w Polsce i przewyższa wiele tych butelkowanych. Ale dość chwalenia się. Trudno nam odpowiadać za zapach i smak wody po podgrzaniu w podgrzewaczach.

Przedstawiciel ZWiK poprosił o przekazanie kontaktu do szczecińskich wodociągów, ponieważ w przypadku każdej interwencji tego typu laboratorium zakładowe pojedzie w konkretne miejsce, pobierze próbę i przeprowadzi analizę takiej wody.

- Wyniki otrzyma zainteresowany, badanie jest bezpłatne - wyjaśnia Tomasz Makowski. - Wówczas będziemy mogli powiedzieć więcej. Nie wiem nic o stanie rurociągów w budynku, co również może mieć duże znaczenie.

Czytaj e-wydanie »

Oferty pracy z Twojego regionu

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na gs24.pl Głos Szczeciński