Włókniarz - Pogoń 0:4. Portowcy zgodnie z planem. Przełamanie Zwolińskiego

Pogoń Szczecin nie miała problemu z pokonaniem trzecioligowca z Kalisza i awansowała do 1/8 finału rozgrywek o Puchar Polski. Portowcy wygrali z Włókniarzem 4:0, a pierwsze gole w sezonie zanotował Łukasz Zwoliński.

Trener Kazimierz Moskal mocno przemeblował skład, ale do tego nadarzyła się odpowiednia okazja. Mecz z trzecioligowcem miał być również dla wielu zawodników testem. Na razie trener Pogoni mało chętnie korzysta z młodych graczy. Zmienił to w meczu z Włókniarzem. W pierwszej jedenastce zameldowało się aż pięciu piłkarzy, którzy spędzili krótszy lub dłuższy czas w Akademii Pogoni. Robert Obst zagrał na prawej obronie, Sebastian Rudol w jej środku. Reszta graczy okupowała swoje nominalne pozycje.

W pierwszym kwadransie najbardziej aktywny był Spas Delew. Bułgar podawał, wychodził na pozycje i trafił w słupek. Jako pierwszy na listę strzelców się nie wpisał. Dokonał tego Łukasz Zwoliński, który dostał podanie od Obsta. Dla napastnika Pogoni to pierwszy gol w tym sezonie. Po chwili było już 2:0. Tym razem świetne podanie Nunesa wykorzystał Delew, w sytuacji sam na sam z bramkarzem. Od tego momentu Pogoń grała trochę spokojniej, ale cały czas miała wydarzenia na boisku pod kontrolą. Do przerwy wynik się już nie zmienił.

Druga połowa zaczęła się od drugiego gola Zwolińskiego. Na boisku w przerwie pojawił się Adam Gyurcso i pokazał, w jakiej jest formie. Szybko przeniósł się ze skrzydła w pole karne i ładnie dograł do Zwolińskiego. Ten trafił już do pustej bramki. Później okazji dla gości ze Szczecina nie brakowało, a wynik podwyższył najmłodszy na boisku. Okazję debiutu w dorosłej drużynie dostał 18-letni Gracjan Jaroch i w 89. minucie ustalił rezultat.

W kolejnej rundzie Pucharu Polski Pogoń zagra z Jagiellonią Białystok, która pokonała Cracovię 1:0. Mecz 20-22 września.

Włókniarz Kalisz - Pogoń Szczecin 0:4 (0:2)
Bramki: Zwoliński 2 (13, 49), Delew (25), Jaroch (89).
Pogoń: Kudła - Obst, Czerwiński, Rudol, Lewandowski - Delew (46 Gyurcso), Piotrowski, Matras, Nunes (74 Jaroch), Kort (62 Murawski) - Zwoliński.
Żółte kartki: Lis, Grzesiek - Rudol, Lewandowski.