MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Właściciel takich marek jak Reserved, Sinsay czy Cropp zamyka swoje sklepy w Rosji. Wcześniej firma wstrzymała transport towarów

OPRAC.:
Maciej Badowski
Maciej Badowski
Polska spółka odzieżowa LPP, właściciel marek: Reserved, Cropp, House, Mohito i Sinsay zamknęła wszystkie sklepy w Rosji.
Polska spółka odzieżowa LPP, właściciel marek: Reserved, Cropp, House, Mohito i Sinsay zamknęła wszystkie sklepy w Rosji. Szymon Starnawski /Polska Press
Polska spółka odzieżowa LPP, właściciel marek: Reserved, Cropp, House, Mohito i Sinsay zamknęła wszystkie sklepy w Rosji. Firma znalazła się w ogniu krytyki ze względu na fakt, że jej sklepy na terytorium Rosji, pomimo wcześniejszych deklaracji, pozostawały otwarte.

Na początku marca zarząd LPP SA podjął decyzję o zawieszeniu działalności operacyjnej w Rosji, w tym w szczególności: o zatrzymaniu rozwoju marek LPP w Rosji oraz zatrzymaniu dostarczenia towarów handlowych do Rosji.

Jednak firma znalazła się w ogniu krytyki po tym jak niemal przez miesiąc – od złożenia deklaracji o wycofaniu się z rosyjskiego rynku wciąż tam działała. – Dokonując wszelkich działań związanych z wygaszaniem naszej działalności operacyjnej, musimy brać pod uwagę bezpieczeństwo spółki. Otrzymaliśmy już bowiem z rosyjskiej prokuratury zawiadomienia dotyczące potencjalnego uruchomienia postępowań karnych przeciwko władzom LPP – poinformowała spółka portal wirtualnemedia.pl

Ponadto w odpowiedzi udzielonej portalowi dodano, że „dodatkowym elementem, który uwzględniamy w naszej strategii sukcesywnego wychodzenia z rynku rosyjskiego, jest zapowiedziana przez władze Rosji nacjonalizacja majątków przedsiębiorstw zachodnich, które zamknęły swoje sklepy lub złożyły już takie deklaracje”. Nie zmienia to jednak naszej decyzji zakomunikowanej na początku marca o docelowym całkowitym zawieszeniu działalności operacyjnej LPP w Rosji – wyjaśniono.

LPP zamyka sklepy w Rosji

We wtorek 29 marca spółka poinformowała, że „zakończyła operacyjne czynności konieczne do zamknięcia salonów w Rosji i dzisiaj (wtorek — przyp.red.) został zamknięty ostatni z nich”.

Zgodnie z zapowiedzią, od środy 30 marca wszystkie sklepy marek należących do LPP na rynku rosyjskim zostały zamknięte. Jednocześnie przypomniano, że już wcześniej firma całkowicie „wstrzymała transport towarów do Rosji jak i wszystkie inwestycje oraz plany rozwojowe, a także zamknęła sprzedaż internetową wszystkich swoich marek”.

Polacy bojkotują firmy, które dalej działają w Rosji

Jak się okazuje, 65 proc. respondentów badania Research Partner deklaruje, że nie będzie kupować produktów w takich sieciach handlowych. Natomiast „Zdecydowanie tak” odpowiedziało 36 proc. badanych, a kolejne 29 proc. „raczej tak”. Tylko 16 proc. stwierdziło, że dalej będzie robić zakupy w tych sklepach, a 19 proc., ankietowanych nie wyrobiło sobie dotąd zdania na ten temat.

Co ciekawe, najbardziej radykalnie do tej kwestii podchodzą respondenci powyżej 55 roku życia – aż 44 proc. z nich nie zamierza dokonywać zakupów we wspomnianych sklepach. Wśród ankietowanych poniżej 34 roku życia wskaźnik ten nie przekracza 30 proc.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Strefa Biznesu: Inflacja będzie rosnąć, nawet do 6 proc.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera

Materiał oryginalny: Właściciel takich marek jak Reserved, Sinsay czy Cropp zamyka swoje sklepy w Rosji. Wcześniej firma wstrzymała transport towarów - Strefa Biznesu

Wróć na gs24.pl Głos Szczeciński