MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Wizyta Andrzeja Dudy w Stargardzie. NOWE ZDJĘCIA I WIDEO

Emilia Chanczewska
Emilia Chanczewska
Wczoraj w Stargardzie, Nowym Czarnowie i w Pyrzycach był prezydent RP Andrzej Duda.

Wideo Sławek Alex

W Stargardzie wczesnym popołudniem "PAD" złożył kwiaty przed pomnikiem smoleńskim. Mieszkańcy, którzy chcieli go zobaczyć musieli trochę poczekać w deszczu. Prezydent RP przyjechał około 20 minut później niż było to zapowiadane.
Obok Bramy Pyrzyckiej czekali na niego m.in.prezydent Stargardu Rafał Zając i stargardzki poseł Prawa i Sprawiedliwości Michał Jach.

- Przyszliśmy tu na przerwie, z ciekawości - mówiła grupka licealistów z sąsiedniego II Liceum Ogólnokształcącego w Stargardzie. - Jesteśmy w klasie o profilu lingwistyczno-prawnym i interesują nas takie wydarzenia, jak przyjazd prezydenta kraju.

Przeważały osoby starsze, stargardzcy emeryci.
- Jesteśmy dumni z naszego prezydenta, bo to prawdziwy patriota! - mówili. - Jest uczciwy! Nikogo nie wyróżnia!
Pod tym podpisuje się także Katarzyna Grala, emerytka ze Stargardu, która dodaje:
- My w Stargardzie też mamy dobrego prezydenta, który dba o ludzi!

Na placu obok Bramy Pyrzyckiej i w jej okolicy było wielu policjantów. W całym tym rejonie miasta rozstawione były radiowozy. Nie wszędzie można było przejechać.

Po złożeniu kwiatów przed pomnikiem smoleńskim Andrzej Duda podszedł do mieszkańców stojących od strony Bramy Pyrzyckiej. Witał się z niektórymi, niektórzy mieszkańcy robili z prezydentem RP zdjęcia. Mimo że osoby stojące po drugiej stronie placu też chciały się z nim z bliska zobaczyć i wołały prezydenta RP by podszedł, Andrzej Duda tylko z daleka im pomachał ręką.

Przy DKK na prezydenta czekali zarówno jego zwolennicy, którzy z entuzjazmem skandowali "Andrzej Duda" oraz przeciwnicy, którzy trzymając transparenty powtarzali okrzyk "konstytucja".

Rozdzielał ich policyjny kordon. Wizytę w DKK zabezpieczała także straż pożarna i zespół ratownictwa medycznego z pogotowia ratunkowego.

Prezydent RP wygłosił tam wykład inaugurujący podczas konferencji „Perspektywy dla rozwoju Internetu Rzeczy – Samorząd Przyszłości” - pierwszego z cyklu spotkań regionalnych dotyczących inicjatyw i projektów służących efektywnej transformacji cyfrowej w Polsce, ze szczególnym uwzględnieniem finansowania inteligentnych miast i inteligentnych wsi.

- Rozwój Internetu rzeczy i rozwój nowoczesnych systemów samorządowych jest wielkim wyzwaniem przyszłości. Cieszę się, że możemy tę ofertę państwu przedstawiać - mówił Andrzej Duda. - Jest wiele programów, z których już dziś można korzystać choćby po to by uruchomić inwencję młodych ludzi w społecznościach lokalnych.

Przemowę ministra Zagórskiego, prezydenta Dudy oraz wyjazd kolumny rządowej z DKK Stargard obejrzeć można na Facebooku naszego portalu Stargard Nasze Miasto.

Ze Stargardu Andrzej Duda pojechał do Nowego Czarnowa, następnie do Pyrzyc.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wideo
Wróć na gs24.pl Głos Szczeciński