Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Witaj Majowa Jutrzenko. Wojewoda tańczy poloneza [WIDEO, ZDJĘCIA]

Leszek Wójcik
Leszek Wójcik
Świętowanie rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja rozpoczęło się w Szczecinie od zaśpiewania na Wałach Chrobrego powstałego w czasie powstania listopadowego "Mazurka 3 Maja", zwanego często "Witaj Majowa Jutrzenko"
Świętowanie rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja rozpoczęło się w Szczecinie od zaśpiewania na Wałach Chrobrego powstałego w czasie powstania listopadowego "Mazurka 3 Maja", zwanego często "Witaj Majowa Jutrzenko" Andrzej Szkocki
Poloneza w parze z Ewą Ott-Kamińską z Zespołu Pieśni i Tańca "Szczecinianie" zatańczył przed Urzędem Wojewódzkim Zbigniew Bogucki, wojewoda zachodniopomorski. - Czy miałem tremę? Tak. Pierwszy raz mogłem zatańczyć ten taniec z profesjonalną artystką. Poza tym wcześniej nie ćwiczyłem, nie było czasu - przyznał.
od 16 lat

Świętowanie rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja rozpoczęło się w Szczecinie od zaśpiewania na Wałach Chrobrego powstałego w czasie powstania listopadowego "Mazurka 3 Maja", zwanego często "Witaj Majowa Jutrzenko". Na schodach przed Zachodniopomorskim Urzędem Wojewódzkim wystąpił Zespół Pieśni i Tańca "Szczecinianie". Potem, w pierwszej parze z Ewą Ott-Kamińską wojewoda zatańczył Poloneza.

- Wrażenia fantastyczne - przyznał. - Miałem wspaniałą partnerkę, która na dodatek musiała trochę mną kierować, bo wcześniej, niestety, nie ćwiczyliśmy. Ale mam nadzieję, że wyszło dobrze, bo przecież mamy poloneza we krwi.

Pani Ewa z Zespołu Pieśni i Tańca "Szczecinianie" również chwaliła swojego partnera. - Zgubił krok? Nie zauważyłam - zapewnia. - Pan wojewoda poradził sobie znakomicie.

Widzów na Wałach Chrobrego o godz. 10 rano niestety nie było zbyt wielu. Tym, którzy tam spacerowali, występ się spodobał. - Świetny pomysł - twierdzi pani Elwira nagrywająca koncert "Szczecinian" na telefonie. - To dobry sposób na rozpoczęcie świętowania tego ważnego dnia.

Zespół Pieśni i Tańca "Szczecinianie" działa od 2000 r. Liczy około 300 osób. - Dziś wystąpiła tylko trzydziestoosobowa młodzieżowa grupa reprezentacyjna - tłumaczy Krzysztof Kamiński, dyrektor muzyczny zespołu.

Po odtańczeniu poloneza, zespół i duet Anna Markowska i Tymoteusz Trzciński zaśpiewali jeszcze publiczności bisy z repertuaru ZPiT "Szczecinianie".

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wideo
Wróć na gs24.pl Głos Szczeciński