Wisła - Pogoń 0:1. Nieoceniony kapitan znów zapewnił trzy punkty

Aleksander Stanuch
Rafał Murawski strzela bramkę na wagę zwycięstwa
Rafał Murawski strzela bramkę na wagę zwycięstwa Anna Kaczmarz/Polska Press
Pogoń wygrała na wyjeździe 1:0 z Wisłą Kraków po raz pierwszy od 15 lat i może zakończyć ten rok na 3. miejscu w tabeli. Bramkę na wagę trzech punktów strzelił Rafał Murawski.

Wisła-Pogoń. Piąta porażka z rzędu "Białej Gwiazdy" [ZDJĘCIA]

Wisła Kraków - Pogoń Szczecin 0:1 (0:1)

Bramka: Murawski 41.

Wisła: Cierzniak - Bartosz, Głowacki, Guzmics, Cywka - Kujawa (75 Mordec), Uryga - Burliga, Popović (83 Witek), Kuczak - Crivellaro.

Pogoń: Słowik - Rudol, Czerwiński, Fojut (55 Przybecki), Lewandowski - Murawski, Matras - Listkowski (75 Walski), Akahoshi, Frączczak - Dwaliszwili (86 Danielak). Sędziowali: Krzysztof Jakubik (Siedlce) oraz Krzysztof Myrmus (Skoczów) i Jakub Winkler (Toruń).

Żółte kartki: Bartosz, Guzmics, Burliga - Słowik, Akahoshi

Widzów: 8163.

Wisła przetrzebiona kontuzjami przeciwko Pogoni zagrała bez zębów. Wydawało się, że Portowcy od początku narzucą tempo gry, ale tak się nie stało. Szczecinianie byli cofnięci, a oba zespoły w pierwszej połowy oddały zaledwie po dwa celne strzały. Groźniejsze akcje miała jednak Pogoń.

Najbliżej strzelenia bramki był Adam Frączczak i to dwukrotnie. Zawodnik Pogoni w obu przypadkach nie trafił dobrze w piłkę i zabrakło mu instynktu snajperskiego. W 41. minucie akcją indywidualną popisał się Rafał Murawski, który dograł do Wladimera Dwaliszwiliego, a po chwili piłka wróciła pod nogi kapitana Pogoni. Murawski wślizgiem skierował futbolówkę do siatki gospodarzy.

W drugiej połowie Portowcy nastawili się głównie na grę z kontrataku, ale nie mieli wielu okazji do ukarania rywali. W dodatku od 55. minucie goście musieli sobie radzić w defensywie bez Jarosława Fojuta, który doznał kontuzji mięśnia dwugłowego uda. Jego miejsce na środku obrony zajął Mateusz Matras, przesunięty ze środka pola.

Biała Gwiazda do końca meczu waliła głową w mur. Pogoń zasługuje na brawa za grę w obronie przez całe spotkanie. Dla Portowców jest to czwarte zwycięstwo z rzędu i szczecinianie nie mogli w lepszy sposób zakończyć zmagań w tym roku. Teraz przed zawodnikami zasłużony urlop. Do zajęć wrócą na początku stycznia.

Czytaj również: Kibice na meczach Pogoni Szczecin. Frekwencja z tego sezonu