Wisła Płock - Flota Świnoujście 2:0. Nafciarze przerwali passę Wyspiarzy [wideo]

Wyspiarze przegrali po raz pierwszy od dziewięciu spotkań.
Wyspiarze przegrali po raz pierwszy od dziewięciu spotkań. Bartek Wutke/archiwum
Seria dziewięciu spotkań z rzędu bez porażki Floty Świnoujście zakończyła się w Płocku.

Wisła Płock - Flota Świnoujście 2:0 (1:0)
Bramki:Góralski (29), Radić (61).
Wisła:Kiełpin - Stefańczyk, Sielewski, Radić, Hiszpański (55 Stępiński), Góralski, Wlazło, Janus, Iliev, Kacprzycki (80 Jabłoński), Krzywicki (71 Ruszkul).
Flota:Brljak - Kamiński, Stasiak, Sołowiej, Opałacz, Kort (75 Retlewski), Niewiada, Grzelak, Reca, Olszar, Nwaogu (87 Zalepa).
żółte kartki: Kort, Nwaogu, Sołowiej.
sędziował: Piotr Idzik (Poznań).
widzów: 1000.

Przed meczem trener Tomasz Kafarski martwił się nieobecnością w składzie Pawła Lisowskiego i Daniela Bruda. Obaj środkowi pomocnicy pauzowali z powodu nadmiaru kartek. Środek pola Wyspiarzy w Płocku tworzyli Marek Niewiada, Rafał Grzelak oraz Dawid Kort.

Goście dobrze zaczęli, od groźnych strzałów Sebastiana Olszara i Charlesa Nwaogu. Jednak po mocnym początku to Wisła opanowała boiskowe wydarzenia. W 29. minucie bramkę dla Nafciarzy, po przepięknym strzale z dystansu, zdobył Jacek Góralski.

Kolejny zryw Flota zanotowała po przerwie. Goście zdobyli nawet bramkę po strzale Charlesa Nwaogu, ale sędzia dopatrzył się spalonego. Następnie powtórzył się scenariusz z pierwszej połowy, czyli bramkę zdobyła Wisła. Uderzenia głową Marko Radicia nie zdołał obronić Darko Brljak.

Mimo porażki Wyspiarze utrzymali piąte miejsce w tabeli, ale pierwsza czwórka od nich się oddaliła. Nafciarze są wiceliderem tabeli.