Wiosna w Stargardzie także nadejdzie. Nowe ugrupowanie chce...

  Wiosna w Stargardzie także nadejdzie. Nowe ugrupowanie chce odegrać znaczącą rolę na scenie politycznej

  Grzegorz Drążek

  Głos Szczeciński

  Aktualizacja:

  Głos Szczeciński

  W niedzielę w hali Torwar w Warszawie był Robert Sabadini. W środku mama Roberta Biedronia

  W niedzielę w hali Torwar w Warszawie był Robert Sabadini. W środku mama Roberta Biedronia ©archiwum prywatne

  Robert Sabadini został koordynatorem na powiat stargardzki nowej partii stworzonej przez Roberta Biedronia. Ma za zadanie zbudować tutaj struktury Wiosny.
  W niedzielę w hali Torwar w Warszawie był Robert Sabadini. W środku mama Roberta Biedronia

  W niedzielę w hali Torwar w Warszawie był Robert Sabadini. W środku mama Roberta Biedronia ©archiwum prywatne

  W minioną niedzielę w Warszawie odbyła się konwencja nowej partii, której liderem jest Robert Biedroń. Ugrupowanie nosi nazwę Wiosna i w założeniu osób, które ją utworzyły ma być być gwarancją zmian w polskiej polityce i gwarancją prawdziwej demokracji. Na konwencji na Torwarze zebrało się około 8 tysięcy osób. Byli tam również mieszkańcy regionu stargardzkiego.

  Wiosna ma mieć w Stargardzie swoje struktury.
  Koordynatorem powiatowym został Robert Sabadini, znany w Stargardzie z działalności w fundacji Z nami bezpieczniej, która między innymi doprowadziła do stworzenia sieci defibrylatorów w mieście, a także z działalności w Stargardzkim Stowarzyszeniu Miłośników Sztuk Plastycznych Brama.To on ma zbudować struktury tej partii w regionie stargardzkim.

  - To prawda, jestem koordynatorem Wiosny na powiat stargardzki - potwierdza Robert Sabadini.

  Robert Sabadini był w niedzielę w stolicy Polski na konwencji partii Roberta Biedronia.
  - Region zachodniopomorski reprezentowało ponad 120 osób, z czego około dwadzieścia pięć procent stanowiły osoby z regionu stargardzkiego - mówi Robert Sabadini.

  Pierwszy sondaż przeprowadzony już po niedzielnej konwencji Wiosny, dla Faktów TVN i TVN24 przez Kantar Millward Brown, dawał tej partii 14-procentowe poparcie. Lepszy wynik miały tylko PiS (29) i PO (20). Wiosna chce odgrywać ważną rolę na scenie politycznej.

  Czy w Stargardzie nowe ugrupowanie może zyskać zainteresowanie mieszkańców?
  - Liczę na to, że tak - odpowiada Robert Sabadini. - W Stargardzie też są ludzie zmęczeni wojną polsko-polską. Tacy, którzy chcą dostać coś więcej. Kiedy jakiś czas temu przygotowywane było w Stargardzie spotkanie z Robertem Biedroniem, w ramach prowadzonej przez niego akcji "Burza mózgów", mieliśmy dwieście pięćdziesiąt miejsc, a udział zadeklarowało ponad sześćset osób.

  Tamto spotkanie w Stargardzie nie doszło do skutku. Robert Sabadini zapowiada, że będzie chciał zorganizować spotkanie już w ramach działalności Wiosny.
  - Będę namawiał Roberta Biedronia do tego, żeby przyjechał do Stargardu - mówi Robert Sabadini. - Jednak jeszcze nie teraz. W pierwszym miesiącu wyznaczono spotkania w czternastu miastach, najbardziej istotnych dla Roberta Biedronia. Później przyjdzie czas na kolejne.

  Kto miałby zasilić Wiosnę w Stargardzie?
  - Nie chciałbym osób obciążonych partyjnie, którym coś nie pasowało tam, gdzie wcześniej byli - odpowiada Robert Sabadini. - Najbardziej liczę na osoby nowe w polityce, które chcą działać, które chcą coś zmienić. Po tym, co teraz widzę, Wiosna wzbudza zainteresowanie osób w różnym wieku.

  Nowa partia szykuje się do samodzielnego startu w tym roku najpierw w wyborach do Parlamentu Europejskiego, a później do polskiego parlamentu. Czy Robert Sabadini, jako lider partii w powiecie, wystartuje w wyborach?
  - Nie potwierdzam, ale też nie wykluczam - odpowiada Robert Sabadini. - Jest jeszcze za wcześnie, by o tym mówić. W tym momencie najbardziej zależy mi na zbudowaniu prężnych struktur Wiosny w regionie stargardzkim.

  Czytaj treści premium w Głosie Szczecińskim Plus

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Komentarze (5)

  Dodaj komentarz
  Wszystkie komentarze (5) forum.gs24.pl

  Polub nas na Facebooku

  Zdjęcia ze Stargardu

  Wideo ze Stargardu

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  GS24 poleca:

  Osobowość Roku 2018 - zagłosuj już dziś!

  Osobowość Roku 2018 - zagłosuj już dziś!

  Mistrzowie Handlu - zgłoś swoich kandydatów

  Mistrzowie Handlu - zgłoś swoich kandydatów

  Hakerzy kradną dane ze smartfonów, zabezpiecz je.

  Hakerzy kradną dane ze smartfonów, zabezpiecz je.

  SPORTOWY SUKCES ROKU | Głosowanie zakończone poznaj laureatów

  SPORTOWY SUKCES ROKU | Głosowanie zakończone poznaj laureatów