Wilki zostawiły serce, ale przegrały

Przemysław Sierakowski
Piotr Pluta (z piłką) zdobył 11 oczek.
Sobotnie zwycięstwo 97:74 Wilków Morskich z MOSiR-em Krosno nie pomogło w wygraniu czwartego, najważniejszego meczu. W niedzielę szczecinianie przegrali 74:94 i zakończyli sezon na etapie ćwierćfinału play off.

Połowa premierowej kwarty niedzielnego meczu była dobra w wykonaniu Wilków. Później w grze szczecinian coś zaczęło się psuć. Gospodarze tracili przewagę, a zyskiwali ją koszykarze MOSiR-u Krosno, którzy wygrali pierwszą połowę 57:32. Po powrocie na parkiet Wilki spisywały się bez zarzutu i zdołały wygrać trzecią partię 23:11. O losie ewentualnego piątego meczu miała zadecydować czwarta kwarta.

Jej początek nie był udany dla szczecinian i goście ponownie odskoczyli. W jednej z akcji urazu nosa nabawił się Marcin Flieger, ale po interwencji lekarza wrócił do gry. Wilki nie zdołały jednak odrobić strat i przegrały 74:94 . Tym samym zakończyły swoją przygodę w fazie play off na poziomie ćwierćfinału przegrywając rywalizację z MOSiR-em Krosno 1:3.

Wilki Morskie Szczecin - MOSiR Krosno 74:94 (18:29, 14:28, 23:11, 19:26)

Wilki: Białek 12, Pluta 11, Mróz 11, Kowalczuk 10, Majcherek 9, Flieger 7, Nowacki 6, Balcerek 2, Bojko 2, Trela 2, Kuśmieruk 2, Koziorowicz.