Wilki przegrały ze Stalą Ostrów 75:94. To druga porażka z rzędu

Przemysław Sierakowski
Paweł Mróz (z piłką) był najskuteczniejszym graczem Wilków.
Wilki Morskie wygrały tylko pierwszą kwartę w Ostrowie Wielkopolskim. W kolejnych ćwiartkach lepsi byli gospodarze.

Spotkanie celnym trafieniem otworzył młody Radosław Bojko. Stal szybko odpowiedziała i od tego momentu gra toczyła się kosz za kosz. Dobra postawę wykazywał Piotr Pluta, który był najskuteczniejszym strzelcem w pierwszej odsłonie starcia. Podczas premierowych dziesięciu minut gry zdobył 9 punktów. Szczecinianie wyszli w końcówce kwarty na prowadzenie 21:15, właśnie dzięki celnej trójce Pluty.

Kolejne odsłony nie dawały już Wilkom powodów do radości. Co prawda przyjezdni prowadzili przez ponad połowę drugiej kwarty, jednak końcówkę lepiej rozegrała Stal, która wyszła na prowadzenie 41:37. Po przerwie Stalówka kontrolowała to, co działo się na parkiecie i wypracowała sobie 11 oczek przewagi. Szczecinianie nie zdołali dogonić rywali do końca spotkania. Ostrowianie wygrali 94:75

Stal Ostrów Wielkopolski - Wilki Morskie Szczecin 94:75 (17:21 24:16 24:19 29:19)

Wilki: Mróz 18, Pluta 16, Kowalczuk 12, Flieger 12, Bojko 4, Nowacki 4, Adamkiewicz 4, Balcerek 3, Majcherek 2, Trela.