Wilki Morskie Szczecin przegrały w Pruszkowie. O fazie play off zadecyduje ostatnia kolejka

(an)
Marcin Flieger był najskuteczniejszym koszykarzem Wilków.
Wilki Morskie Szczecin uległy MKS Znicz Basket Pruszków 68:77. Skutecznością w anszym zespole dominowali Marcin Flieger i Zbigniew Białek - obaj zdobyli po 15 punktów.

Początek spotkania był wyrównany a prowadzenie zmieniało się dość często. W końcówce pierwszej ćwiartki Wilki zaczęły odjeżdżać gospodarzom. Szczecinianie wypracowali sobie nawet 11 oczek przewagi. Gospodarze jednak jeszcze przed przerwą najpierw odrobili straty, a później wyszli na prowadzenie 36:33. Takim wynikiem zakończyła się też pierwsza połowa.
Po zmianie stron to szczecinianie musieli gonić wynik. Prawdziwa pogoń rozpoczęła się w ostatniej odsłonie meczu. Wilki, mimo kilku strat, zdołały stopić przewagę Znicza do pięciu punktów. Od tego momentu do kosza trafiali jednak gospodarze i to oni cieszyli się ze zwycięstwa.

Wilki zajmują ósme miejsce w tabeli. W następnej kolejce, która jest ostatnią w sezonie zasadniczym, szczecinianie zagrają z AZS Politechniką Poznań. Zwycięstwo da naszym zawodnikom pewne miejsce w fazie play off.

MKS Znicz Basket Pruszków - Wilki Morskie Szczecin 77:68 (14:19, 22:14, 23:13, 18:22)

Wilki: Białek 15, Flieger 15, Bojko 8, Koziorowicz 8, Pluta 7, Majcherek 7, Mróz 5, Kowalczuk 2, Nowacki 1, Balcerek, Trela.