Wilki Morskie - Stal Ostrów Wlkp. 82:65. Pewna wygrana, wysoka frekwencja

Paweł Kikowski zdobył 15 punktów i miał 6 asyst.
Paweł Kikowski zdobył 15 punktów i miał 6 asyst. Andrzej Szkocki
Koszykarze King Wilków Morskich Szczecin pokonali w Azoty Arenie Stal Ostrów Wielkopolski 82:65 w meczu 9. kolejki Tauron Basket Ligi. Spotkanie w Azoty Arenie oglądało ok. 4 tys. kibiców.

Gospodarze prowadzili przez 30 minut trwania spotkania. Wyrównany przebieg miała właściwie tylko pierwsza kwarta, wygrana przez Wilki jednym punktem.

Im bliżej końca, tym przewaga szczecińskiego zespołu rosła. W pewnym momencie Wilki prowadziły różnicą 19 punktów, ostatecznie skończyło się na wygranej różnicą 17 oczek.

Dobry występ w zespole gospodarzy Franka Gainesa (18 punktów, 6 zbiórek) oraz Pawła Kikowskiego (15 punktów, 6 asyst).

Dzięki tej wygranej Wilki awansowały na 9. miejsce w tabeli. W następną niedzielę zagrają na wyjeździe z PGE Turów Zgorzelec.

King Wilki Morskie Szczecin - BM Slam Stal Ostrów Wielkopolski 82:65 (20:19, 28:17, 19:16, 15:13)

King Wilki Morskie: Gaines 18, Kikowski 15, Lucious 10, Nikolić 10, Garbacz 9, Leończyk 6, Majewski 6, Michał Nowakowski 5, Aiken 3, Marcin Nowakowski 0.
BM Slam Stal: Millage 17, Wangmane 16, Ochońko 11, Sroka 8, Delaney 5, Zębski 4, Suliński 2, Żurawski 2, Kaczmarczyk 0.

Więcej o meczu w poniedziałkowym "Głosie Szczecińskim"