Wilki Morskie pokonały wicemistrzów Polski! Szalona czwarta kwarta

Anna Pasztor
Paweł Leończyk w ostatnich sekundach oddał rzut na wagę zwycięstwa Wilków.
Paweł Leończyk w ostatnich sekundach oddał rzut na wagę zwycięstwa Wilków. archiwum
Wilki Morskie Szczecin wygrały na wyjeździe z Turowem Zgorzelec 86:84. Choć goście długo prowadzili, to zwycięstwo wydarli w ostatnich sekundach.

Dwie celne trójki z rzędu Pawła Kikowskiego, dwa trafione rzuty wolne Pawła Leończyka oraz jeden niecelny rzut osobisty Jakuba Karolaka to kluczowe akcje spotkania, które pozwoliły Wilkom doprowadzić do remisu 84:84, a następnie wyprowadzić piłkę. W ostatnich sekundach ręka nie zadrżała Leończykowi, który oddał rzut na wagę zwycięstwa.

Wygrana mogła wymknąć się z rąk po trzeciej kwarcie, choć dwie pierwsze szczecinianie wygrali z zapasem kilku oczek. Wyrównany z początku mecz po kilku minutach zaczęli kontrolować goście, a punktowali najczęściej dzięki skutecznym akcjom przeprowadzanym pod kosz.

Dopiero w trzeciej kwarcie role w tym spotkaniu się odwróciły. W drugiej połowie Wilki złapały przestój w ofensywie i wypracowane nawet dziesięć punktów przewagi stopniało do jednego oczka, a chwilę później był remis po 59. Po trzech kwartach goście tracili cztery punkty. W ostatnich minutach gra Wilków stała się nerwowa, pojawiły się niepotrzebne straty i wciąż do odrobienia było kilka oczek. Szczecinianie jednak do końca grali zmobilizowani, realizowali to, co w trakcie czasów przekazał im trener Marek Łukomski i finalnie odnieśli piąte zwycięstwo w tym sezonie.

W następnej kolejce Wilki podejmą MKS Dąbrowa Górnicza.

PGE Turów Zgorzelec - Wilki Morskie Szczecin 84:86 (16:21, 20:20, 27:18, 21:27)
Wilki: Kikowski 17, Leończyk 15, Nikolić 15, Gaines 14, Majewski 12, Lucious 6, Aiken 2, Michał Nowakowski 2, Garbacz 2, Marcin Nowakowski 2.