Wilki Morskie blisko utrzymania

(mc)
Radosław Bojko (z piłką) rzucił 22 punkty i miał 13 zbiórek.
Radosław Bojko (z piłką) rzucił 22 punkty i miał 13 zbiórek. Andrzej Szkocki
Dziś we Władysławowie miejscowy SMS PZKosz grał trzeci mecz o utrzymanie się w drugiej lidze z zespołem King Wilki Morskie Szczecin. Po dwóch spotkaniach w Szczecinie było 1-1. Goście wygrali 78:57.

Wilki Morskie, chyba podrażnione porażką w drugim pojedynku, od początku wczorajszego meczu zagrały agresywnie. Już do przerwy goście prowadzili 38:19, dając popis defensywy zwłaszcza w drugiej kwarcie, w której gospodarze rzucili tylko osiem oczek. Po trzech kwartach było 51:34, a najlepiej w zespole trenera Marka Żukowskiego prezentowali się Radosław Bojko oraz Maciej Adamkiewicz.

W czwartej kwarcie szczecinianie kontrolowali już wydarzenia boiskowe, oszczędzając się na poniedziałkowy pojedynek. Odbędzie się on dziś. W przypadku wygranej, Wilki Morskie utrzymają się w II lidze na kolejny sezon. Jeżeli przegrają, dojdzie do piątego spotkania, które odbędzie się w Szczecinie.
Wczoraj Bojko do 22 punktów dołożył także 13 zbiórek, a Adamkiewicz trzykrotnie blokował rywali.

SMS PZKosz Władysławowo - King Wilki Morskie Szczecin 57:78 (11:20, 8:18, 15:13, 23:27)
Wilki Morskie: Bojko 22, Adamkiewicz 19, Majtyka 10, Uleryk 7, Trela 6, Nowacki 5, Janecki 5, Knowa 3, Hamdaoui 1, Wiercioch.
W innym meczach o utrzymanie: Żyrardowianka Żyrardów - GKK 1LO Gorzów Wielkopolski 84:94 i 89:78. Stan rywalizacji 2-2.