Wilczyce wracają z wicemistrzostwem

(an)
Double-double zanotowała Klaudia Sosnowska (14 punktów, 12 zbiórek, 2 asysty).
King Wilczyce Morskie Szczecin nie obroniły trzypunktowej zaliczki ze zwycięskiego meczu i uległy na wyjeździe MKS Konin 50:70. Do Szczecina wracają więc jako wicemistrzynie I ligi kobiet.

Zawodniczki Krzysztofa Koziorowicza, grające bez kontuzjowanej Magdaleny Radwan, nawiązały równą walkę właściwie tylko w pierwszej kwarcie, w której przez chwilę nawet prowadziły. Jednak gospodynie wypracowywały sobie przewagę w dużej mierze celnymi rzutami za 3 punkty i z każdą minutą pozbawiały Wilczyce marzeń o mistrzostwie pierwszej ligi.

Punkty z szybkiego ataku czy wykorzystywane rzuty wolne nie wystarczyły, by na przerwę zejść jako zespół, który prowadzi. W szczecińskiej drużynie szwankowała skuteczność w rzutach za dwa punkty, bowiem nasze panie, przez pierwsze dwadzieścia minut, zanotowały niespełna 39% trafień (przy 80% skuteczności rywalek).

MKS PWSZ Konin - King Wilczyce Morskie Szczecin 70:50 (19:15, 29:10, 10:14, 12:11)

Wilczyce Morskie Szczecin: Sosnowska 14, Kotnis 12, Stasiuk 6, Giedrojć 5, Maruszczak 4, Gajdosz 3, Kędzia 2, Oses 2, Staszczyk 2, Malczewska oraz Król, Radwan.