Wikingowie wygrali hit w Dębnie. Flota Świnoujście nowym liderem

Radość Białych Sądów po zwycięstwie
Radość Białych Sądów po zwycięstwie Biali Sądów facebook
IV liga piłkarska. Dąb Dębno odniósł 12 zwycięstw w 12 pierwszych kolejkach sezonu, a po czwartkowej serii spotkań spadł na 3. pozycję w tabeli.

Dąb kapitalnie rozpoczął ten sezon. Pobił rekord wygranych, zbudował przewagę nad konkurencją, ale teraz trzeba mocno docenić to, co prezentowały drużyny Floty Świnoujście i Vinety Wolin, a w mniejszym stopniu Gwardii Koszalin. Te trzy zespoły cały czas starały się trzymać blisko Dębu, co teraz procentuje.

W świąteczny czwartek czwartoligowcy rozegrali 16. kolejkę. Hitem był mecz w Dębnie, gdzie pojechała Vineta. I połowa ciekawa, z bramkowymi okazjami po obu stronach. Kibice na gole czekali jednak do II połowy. Kacper Litwin, a następnie Bartosz Sobinek strzelali dla Vinety, a gospodarze gaśli. Nie mogli odpowiedzieć, a też nie kontrolowali swoich nerwów. Mecz kończyli w „10” (czerwona dla Piotra Rymara), a mogli jeszcze z wyższą porażką.

Takich emocji nie było w Szczecinie. Flota walczyła z Jeziorakiem i pewnie wygrała 4:0. W I połowie trafił do siatki Krystian Peda, a po przerwie Kamil Poźniak (z karnego0, znów Peda i w końcówce Michał Stasiak. Flota nowym liderem i z dwoma punktami przewagi nad Vinetą i Dębem.

Zespoły ze szczecińskiego okręgu się cieszą, bo Gwardia zgubiła punkty w meczu z Hutnikiem Szczecin.

Wyniki 16. kolejki: Dąb Dębno - Vineta Wolin 0:2, Jeziorak Szczecin - Flota Świnoujście 0:4, Hutnik Szczecin - Gwardia Koszalin 0:0, Orzeł Wałcz - Rasel Dygowo 1:1, Biali Sądów - Sokół Karlino 5:1, MKP Szczecinek - Chemik Police 2:3, Pogoń Połczyn Zdrój - Błękitni II Stargard 3:3, Wieża Postomino - Darłovia Darłowo 0:1, Zefir Wyszewo - Olimp Gościno 3:3, Leśnik Manowo - Ina Goleniów 0:2.

W tabeli Flota ma 40 punktów, Vineta i Dąb po 38, a Gwardia 34.