MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Wierzbowa. Rowerzysto, jedź po jezdni

Marek Jaszczyński
Czy oznakowanie ulicy Wierzbowej jest prawidłowe? - pyta pan Jarosław, który zastanawia się nad tym, czy na Gumieńcach nadal istnieje droga dla rowerów.

- Kiedyś na ul Wierzbowej była droga rowerowa, po drugiej stronie też miała być , ale po protestach mieszkańców zrobiono tylko parking - mówi Jarosław Konieczny, nasz Czytelnik. - Do tego wszystkiego znaki określające służebność zostały zamazane a pionowe usunięte. Dzieci mają jeździć po ulicy? Czy nie można wyjaśnić tej sytuacji?

Przypomnijmy, że wzdłuż ul. Wierzbowej miała powstać droga rowerowa. Zgodnie z wieloetapowym planem budowy ścieżek rowerowych pomiędzy ul. Witkiewicza a ul. Mieszka I wzdłuż ulic Derdowskiego, Dworskiej, Wierzbowej miał powstać ciąg ścieżek rowerowych. Projekt przebudowy ul. Wierzbowej przewidywał budowę drugiej ścieżki na odcinku od pl. Słowińców do ul. Mieszka I.
Sprzeciwili się temu mieszkańcy ul. Wierzbowej i Rada Osiedla Gumieńce. Podjęto decyzję o przekwalifikowaniu ścieżki rowerowej w pobocze umożliwiające parkowanie pojazdów.

Brak miejsc postojowych dla samochodów nie przekonuje jednak cyklistów, którzy stoczyli batalię w obronie ścieżki. Argumentowali, że w efekcie zmiany drogi na parking pieniądze wydane m.in. na poprawę bezpieczeństwa rowerzystów zostały zmarnowane. Zdaniem miłośników dwóch kółek można próbować zrozumieć mieszkańców, choć tak naprawdę w wielu miejscach dało się zaparkować pomiędzy drogą rowerową a chodnikiem. W zmiana za rezygnację ze ścieżki zaczęli domagali się od zarządcy drogi zapewnienia bezpieczeństwa rowerzystom jeżdżącym ul. Wierzbową.

Decyzja o rezygnacji ze ścieżki rowerowej spowodowana była tym, że ul. Wierzbowa ma pełnić funkcję właśnie ulicy o ruchu uspokojonym.

- W celu uspokojenia ruchu i uporządkowania kwestii parkingowych w ubiegłym roku zmieniona została organizacja ruchu - tłumaczy Dariusz Wołoszczuk z biura komunikacji społecznej i marketingowej urzędu miasta. - Aby poprawić bezpieczeństwo rowerzystów w ciągu ul. Wierzbowej zamontowano progi zwalniające oraz ograniczono prędkość poruszania się pojazdów do 30km/h. Ruch rowerzystów odbywa się po jezdni.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na gs24.pl Głos Szczeciński