Wielki remont torowiska na al. Piastów. Mieszkańców...

  Wielki remont torowiska na al. Piastów. Mieszkańców Szczecina czekają utrudnienia

  Andrzej Szkocki

  Głos Szczeciński

  Aktualizacja:

  Głos Szczeciński

  8 stycznia zmieniona zostanie organizacja ruchu w rejonie remontu torowiska.

  8 stycznia zmieniona zostanie organizacja ruchu w rejonie remontu torowiska. ©Andrzej Szkocki

  Przed nami wielki remont torowiska w alei Piastów: pasażerowie muszą się przesiąść do autobusów, a kierowcy uzbroić w cierpliwość.
  8 stycznia zmieniona zostanie organizacja ruchu w rejonie remontu torowiska.

  8 stycznia zmieniona zostanie organizacja ruchu w rejonie remontu torowiska. ©Andrzej Szkocki

  Prace ruszą w nocy z 7 na 8 stycznia. 8 stycznia zmieniona zostanie organizacja ruchu w rejonie budowy.

  W pierwszym etapie zamknięte zostaną przejazdy przez torowisko na al. Piastów na wysokości ulic: Bohaterów Getta Warszawskiego, Jagiełły/Pułaskiego, Szwoleżerów. Na jezdni zachodniej al. Piastów (wyjazdowa z miasta) wyłączony z ruchu zostanie lewy pas - od ul. Jagiellońskiej do ul. Szwoleżerów (z wyjątkiem odcinków przed placem Kościuszki i skrzyżowaniem z ulicą Narutowicza).

  Na jezdni wschodniej al. Piastów (wjazdowa do centrum) zajęta zostanie częściowo jezdnia na odcinku od ul. Sowińskiego do ul. Jagiellońskiej. Kierowcy będą mieli do swojej dyspozycji dwa pasy ruchu.

  - Na odcinku pomiędzy placem Kościuszki a ul. Jagiellońską, parkowanie możliwe będzie jedynie równoległe na chodniku - tłumaczy Dariusz Wołoszczuk z Zarządu Dróg i Transportu Miejskiego.

  Przed skrzyżowaniem z ul. Jagiellońską z pasa do skrętu w prawo, umożliwiony zostanie przejazd na wprost dla autobusów komunikacji miejskiej, a prawy pas pomiędzy ul. Jagiellońską a placem Szarych Szeregów przeznaczony będzie wyłącznie dla autobusów.

  Na pl. Kościuszki przejazd przez torowisko w ciągu al. Piastów w kierunku Turzyna możliwy będzie tylko jednym pasem. Natomiast na ulicy Krzywoustego, na odcinku od pl. Zwycięstwa do pl. Kościuszki lewy pas ruchu w kierunku Turzyna na torze tramwajowym przeznaczony będzie tylko dla pojazdów komunikacji miejskiej -autobusy w kierunku pl. Kościuszki kursować będą z pominięciem przystanku "Krzywoustego".

  Zmiany dotkną także komunikację miejską i obowiązywać będą od środy 8 stycznia. Za tramwaj uruchomiona zostanie zastępcza linia autobusowa 812 kursująca na trasie: Szarych Szeregów (nawrót przez pl. Odrodzenia) - Piastów - Kościuszki - Piastów - Powstańców Wielkopolskich - Budziszyńska - Inowrocławska - Pomorzany Dobrzyńska (z powrotem z pominięciem Inowrocławskiej). Autobusy będą zatrzymywać się na tych samych przystankach, na których zatrzymuje się nocna linia 524. W godzinach szczytu linia będzie kursować co trzy minuty.

  Na czas remontu linia tramwajowa nr 4 zostanie zawieszona, "jedenastka" kursować będzie na trasie Ludowa - Rodła - Brama Portowa - Kościuszki - Gumieńce. Linia 12 pojedzie na trasie: Dworzec Niebuszewo - Rodła - Szarych Szeregów - Gałczyńskiego (postój) - Kościuszki - Brama Portowa - Rodła - Dworzec Niebuszewo. Nowa linia tramwajowa nr 13, będzie uzupełnieniem linii 12. Pojedzie na trasie: Dworzec Niebuszewo - Rodła - Brama Portowa - Kościuszki - Gałczyńskiego (postój) - Szarych Szeregów - Rodła - Dworzec Niebuszewo.

  W ramach prac konsorcjum firm ZUE SA z Krakowa - Tor Kar Sson Zbigniew Kargul Warszawa wyremontuje torowisko w al. Piastów na odcinku od pl. Szarych Szeregów do ul. Dąbrowskiego. To łącznie 3735 metrów toru pojedynczego. Będzie to pierwsze w Szczecinie torowisko zielone - z trawą między szynami.

  Czytaj treści premium w Głosie Szczecińskim Plus

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Komentarze

  Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

  Polub nas na Facebooku

  Zdjęcia ze Szczecina

  Wideo ze Szczecina

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  GS24 poleca:

  Pół roku za pół ceny! Świąteczna promocja prenumeraty cyfrowej Głosu Szczecińskiego

  Pół roku za pół ceny! Świąteczna promocja prenumeraty cyfrowej Głosu Szczecińskiego

  ŚWIĄTECZNE GWIAZDECZKI Głosowanie zakończone, przedstawiamy laureatów

  ŚWIĄTECZNE GWIAZDECZKI Głosowanie zakończone, przedstawiamy laureatów

  SPORTOWIEC ROKU | Zgłoś najlepszego sportowca!

  SPORTOWIEC ROKU | Zgłoś najlepszego sportowca!