Wielki Karim Benzema wyrzucił PSG z Ligi Mistrzów. Hat-trick Francuza, Real Madryt od 0:2 do 3:2 w dwumeczu

Jacek Czaplewski
AFP/East News
Tercet Messi - Mbappe - Neymar nie sięgnie po Ligę Mistrzów. Nie w tym sezonie. PSG mimo prowadzenia 2:0 w dwumeczu przegrało z Realem Madryt 2:3 i odpadło już na etapie 1/8 finału. Fantastycznie wypadł Karim Benzema, autor klasycznego hat-tricka.

Liga Mistrzów. Real Madryt - PSG 3:1
Na Królewskich ciążył wynik z Paryża. Tuż przed końcem tamtego meczu solową, skuteczną akcję przeprowadził Kylian Mbappe, który wciąż zastanawia się czy przedłużyć wygasający kontrakt, czy po sezonie odejść właśnie do Realu. Ciekawe co kotłuje się w jego głowie po takiej wizycie na Santiago Bernabeu...

W rewanżu Real chciał jak najszybciej wyrównać stan gry. Kilka pierwszych zrywów nie złamało PSG. W końcu francuski zespół sam przeszedł do ofensywy i ponownie za sprawą Mbappe objął prowadzenie. Najlepszy wówczas piłkarz na boisku w tempie bolidu odjechał rywalom, po czym wykorzystał bierność ostatniego obrońcy, Davida Alaby, uderzając przy prawym słupku.

Bogiem a prawdą PSG przed przerwą stworzyło więcej klarownych sytuacji. Sam Mbappe czterokrotnie sprawdził refleks Thibaut Courtois. Strzały oddali też Lionel Messi i Neymar. Real najgroźniejszy był kiedy główkował Karim Benzema.

Wtedy wydawało się, że jest po meczu. Jednak Real mimo poniesionych strat nie złamał się. Po godzinie złapał kontakt. Z bliska trafił Benzema, korzystając na błędzie Gianluigiego Donnarummy.

Dziś Benzema wyrósł ponad Mbappe. Hat-tricka na wagę awansu skompletował w tempie porównywalnym do Roberta Lewandowskiego. Wczoraj Lewy wbił trzy gole Salzburgowi między 11 a 23 minutą, dziś Francuz dokonał tego między 61 a 78 minutą.

W maju minie jedenaście lat od kiedy Katarczycy przejęli PSG. W tym czasie zespół nigdy nie sięgnął po Ligę Mistrzów, ale raz dotarł do finału (porażka z Bayernem Monachium), a raz do półfinału (porażka z Manchesterem City). W tej edycji - chociaż ściągnął Messiego - kończy jeszcze wcześniej.

Piłkarz meczu: Karim Benzema