Wielka smuta w Chemiku Police. Przegrał czwarty mecz z rzędu

SzZaktualizowano
Szczecin 23 04 2019<br>liga siatkowki kobiet pierwszy z meczy o trzecie miejsce miedzy chemikiem police stroje biale a developresem rzeszow stroje czarne<br>na zdjeciu w bloku chiaka ogbogu bianka busa<br>fot. andrzej szkocki / polska press
Szczecin 23 04 2019liga siatkowki kobiet pierwszy z meczy o trzecie miejsce miedzy chemikiem police stroje biale a developresem rzeszow stroje czarnena zdjeciu w bloku chiaka ogbogu bianka busafot. andrzej szkocki / polska press Andrzej Szkocki/Polska Press
Rywalizacja o trzecie miejsce w Lidze Siatkówki Kobiet rozpoczęła się porażką 0:3 Chemika Police z Developresem SkyRes Rzeszów.

Celem maksimum najlepszych drużyn sezonu zasadniczego stało się tylko wywalczenie trzeciego miejsca. Długie oczekiwanie na półfinały nie pomogło ani siatkarkom Chemika, ani Developresu, zostały w nich gładko pokonane i pozostało im bić się o brązowe medale.

Pierwszy i drugi set w meczu z rzeszowiankami był dla Chemika kontynuacją półfinału. Nadal grał omylnie, bez wigoru i dokładności. Świetnym podsumowaniem premierowej partii był atak Bianki Busy w aut. Skończyła się ona wynikiem 25:19 dla podopiecznych Bartłomieja Dąbrowskiego.

Chemikowi brakowało liderki, która weźmie na siebie odpowiedzialność za wynik. Trener Marcello Abbondanza w kółko wymieniał swoje zawodniczki, ale minęła godzina i wyraźnej poprawy w grze nie było widać. Przyjezdne wygrały drugiego seta 25:20.

Na zwrot wydarzeń zanosiło się na początku trzeciego seta, ponieważ Chemik ścisnął za gardła rozkojarzone przeciwniczki. Prowadził 5:1, więc na starcie miał czego bronić. Po zaledwie kilku minutach było już jednak 10:10, a Developres, widząc że ten dzień należy do niego, ponownie wypunktował Chemika do stanu 25:21.

Rywalizacja w małym finale potrwa do trzeciego zwycięstwa którejś z drużyn. W piątek siatkarki zagrają w Rzeszowie, następnie wrócą do Polic. Ewentualne czwarte spotkanie na Podkarpaciu i ewentualne piąte na Pomorzu. Drużyny czeka więc duże podróżowanie między dwoma oddalonymi od siebie regionami. Im dłużej potrwa rywalizacja, tym więcej kilometrów pokonają.

Chemik Police - Developres SkyRes Rzeszów 0:3 (19:25, 20:25, 21:25)