Wiedźmin Geralt z Rivii staje się naszym towarem eksportowym. Najpierw sukces gry, współpraca z Netfixem, a teraz po Geralta sięga jeden z największych japońskich producentów gier. Gry Soulcalibur chyba nikomu przedstawiać nie trzeba. Jednak w kolejnej, szóstej już odsłonie na fanów czeka nie lada gratka. Jako jedna z grywalnych postaci pojawi się bardzo dobrze znany polskim graczom Geralt z Rivii. Tytuł ukaże się jeszcze w tym roku.

- Soulcalibur jest doskonale znany w świecie bijatyk z przyjmowania kultowych postaci gościnnych. Kiedy zwrócono się do nas z pomysłem połączenia obu światów, uznaliśmy że społeczność będzie się doskonale bawić, grając wiedźminem” stwierdził Marcin Momot, kierownik ds. społeczności w CD Projekt Red. - Współpracowaliśmy z grafikami z Bandai Namco, aby wiernie odtworzyć Geralta i udostępniliśmy oryginalne zasoby z Wiedźmina 3, takie jak model wiedźmina, animacje czy uzbrojenie. Myślę, że Bandai Namco doskonale się spisało, ujmując wszystkie szczegóły i wprowadzając Geralta do serii Soulcalibur w sposób, który na pewno spodoba się fanom obu serii- dodał.

Geralt szkolił się w elitarnej wiedźmińskiej szkole cechu wilka i uznawany jest za jednego z najskuteczniejszych pogromców potworów.

Dysponuje nadludzkim refleksem i siłą, a także doskonałymi umiejętnościami walki na miecze. Gracze, którzy zechcą walczyć jako Geralt, skorzystają z charakterystycznego stylu walki wiedźmina - połączenia fechtunku, eliksirów wzmacniających umiejętności i magii bojowej.

Nie musisz sam wypełniać PIT-37, zrobi to za Ciebie fiskus. Od dziś 15 marca można skorzystać z takiej możliwości. Kliknij, w ten tekst, a dowiesz się jak to zrobić

Doug Cockle - aktor podkładający głos w angielskiej wersji językowej gry Wiedźmin - powróci w Soulcalibur VI i ponownie wcieli się w Geralta z Rivii. Gracze będą też mogli walczyć w Kaer Morhen, warowni mieszczącej szkołę cechu wilka. Walkom towarzyszyć będzie kultowa kompozycja „Hunt or be Hunted” ze ścieżki dźwiękowej gry Wiedźmin 3: Dziki Gon.

- Wszystkie postacie z serii Soulcalibur charakteryzują się silnymi przekonaniami oraz złożonymi historiami z przeszłości, dlatego też zaszczytem dla całego zespołu twórców Soulcalibur jest powitanie Geralta jako postaci gościnnej w świecie gry Soulcalibur VI- stwierdził producent serii Soulcalibur, Motohiro Okubo. - Dzięki świetnej współpracy z CD Projekt Red, udało nam się w pełni zintegrować styl walki i wygląd Geralta z grą. Nie możemy się już doczekać, kiedy fani serii Soulcalibur z całego świata powitają Geralta z otwartymi ramionami- podsumował.

Legendarna bijatyka 3D z użyciem broni powraca do korzeni. Soulcalibur VI nigdy nie wyglądał tak dynamicznie i dramatycznie, co zostało jedynie spotęgowane przez niesamowitą grafikę, gwarantowaną przez silnik Unreal Engine 4. Podróżuj po kultowych, XVI-wiecznych lokacjach i poznaj historię rywalizacji o dwa legendarne miecze, korzystając z pełnej obsady powracających kultowych postaci Soulcalibur, takich jak Mitsurugi, Sophitia, Kilik, Nightmare, Ivy i kilku nowych wojowników!