MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Wichura w Szczecinie i regionie zachodniopomorskim. Wciąż trwają interwencje służb i wciąż wieje! [RELACJA, ZDJĘCIA]

Skutki wichury, powalone drzewo obok przedszkola Promyczek na ul. Grodzkiej w Szczecinie
Skutki wichury, powalone drzewo obok przedszkola Promyczek na ul. Grodzkiej w Szczecinie Sebastian Wołosz
Już w piątek 18 lutego wysłano alerty RCB o bardzo silnym wietrze nawet do 140 kilometrów na godzinę! W sobotę przeżywaliśmy trudne godziny. Były przerwy w dostawie prądu, trudne warunki na drogach. Wiatr miał powrócić w niedzielę wieczorem (wysłano kolejny alert RC) i tak też się stało. W nocy z niedzieli na poniedziałek znowu silnie powiało. Strażacy interweniowali kilkaset razy. Nadal też część mieszkańców województwa nie ma prądu i wody. Śledź naszą relację LIVE!

21.02.2022 GODZ. 13.45

Wiatr nie przestaje wiać, a strażacy w całym województwie usuwają skutki wichury.

W Szczecinie wiatr uszkodził dachy dwóch szkół: OSM przy ul. Bolesława Śmiałego i VI LO przy ul. Jagiellońskiej. Uszkodzenia usuwane są także w regionie - w dwóch szkołach w Chojnie i jednej w Gryfinie.

Nadal wiele odbiorców w województwie nie ma prądu. O godz. 12 najtrudniej było w okolicach Stargardu. Jak podaje Enea, w rejonie Stargardu – trwają prace związane z przywracaniem dostaw energii elektrycznej. Ze względu na bardzo poważne zniszczenia obecnie trudno jest oszacować czas przywrócenia zasilania.

W tych rejonach występują jeszcze trudności z dostawą prądu:
RD Międzyzdroje: Ducino, Kołczewo, Wartowo, Dobromyśl, Troszyn, Szumiąca, Książ, Chomino;
RD Goleniów: Waliszewo, Trzechel, Suchy Las, Sulino, Błotny Młyn, Stawno, Czermnica, Lublino,
Dolice, Storkowo, Łęgno, Grabnica, Płotkowo, Strzelewo, Sątyrz Pierwszy, Sulibórz, Okole,
Sierakowo, Wisławie, Leszczno, Błotno, Bytowo, Ogorzele, Zakłodzie, Krzemień, Kamienny Most;
RD Stargard Szcz.: Trzeszcze, Drzesz, Cieplikowo, Dolsko, Lubiechów Dolny, Łukowice, Czelin,
Warnice, Nawodna, Bielinek, Stoki, Nowe Objezierze, Młynary, Czartoryja, Krajnik Górny, Strzeszów,
Brwice, Polesiny, Kiełbice, Czachów, Chełm Dolny, Radostów, Pacholęta, Strzeszewko, Pąkowo,
Jelonki, Bielin, Czyste, Lipka, Łaziszcze, Żarczyn, Grabowo, Piasecznik, Siekierki, Jelenin, Macierz,
Krzywinek, Stare Łysogórki, Klępicz, Trzcińsko-Zdrój, Banie, Barnkowo, Orzechów, Piasek, Rynica,
Grzybno, Lisie Pole, Chojna, Kamienny Jaz, Raduń, Stare Objezierze, Stołeczna, Klasztorne,
Krzymów, Żelichów, Bralęcin, Gądno, Baniewice, Stary Kostrzynek, Moryń, Kaliska, Kłodowo, Krajnik
Dolny, Zatoń Dolna, Wilcze, Rosnowo, Pniewko, Rurka, Barcie, Godków, Wielichówko, Piaseczno,
Ostrzewka, Plany, Górczyn, Garnowo, Stara Rudnica, Wilkoszyce, Przyjezierze, Bara, Golice,
Góralice, Kuropatniki, Chełm Górny, Żelechowo, Mieszkowice, Moryń-Dwór, Wisław, Trzypole,
Lubiechów Górny, Stary Błeszyn, Parchnica, Goszkówek, Markocin, Mętno Małe, Graniczna,
Strzelczyn, Mętno, Ognica, Gozdowice, Osinów Dolny, Krzywin;
RD Gryfice: Starogard, Sarnikierz, Sulice, Stołążek, Stara Dobrzyca, Sosnowo, Taczały, Potuliny,
Sosnówko, Nierybno, Iglice, Konie, Płoty, Sienno, Godziszewo, Dłusko, Żerzyno, Wilczyniec, Lisowo,
Wiewiecko, Orzeszkowo

21.02.2022 GODZ. 10.35

Wichura, a problemy z dostarczeniem wody w regionie

Wodociągi Zachodniopomorskie w Goleniowie informują, że problemy z dostarczaniem wody mogą występować w miejscowościach obsługiwanych przez przedsiębiorstwo na terenie gmin: Goleniów, Maszewo, Cedynia, Banie, Chojna, Mieszkowice. Pracownicy pogotowia wodno - kanalizacyjnego od sobotniego poranka pracują przy zapewnieniu dostaw wody.

- Od soboty pracownicy Wodociągów Zachodniopomorskich rozwożą wodę beczkowozami oraz uruchamiają stacje wodociągowe przy pomocy agregatów prądotwórczych. W niedzielę do późnych godzin wieczornych zespół obsługiwał mieszkańców gminy Chojna i Cedynia. Obszar dotknięty przerwą w dostawach prądu jest tak duży, że na raz nie możemy być wszędzie. Dziękujemy za współpracę energetyką, strażakom i pracownikom samorządowym za współpracę w tym czasie - mówi Łukasz Szeląg, rzecznik prasowy Wodociągów Zachodniopomorskich.

Sytuacja w dostawie wody może się zmieniać w zależności od prac naprawczych prowadzonych przez firmę ENEA. Pracownicy Wodociągów Zachodniopomorskich sprawdzają też stan ujęć i oczyszczalni ścieków na ternie działania obejmującym 29 gmin.

W niedzielę 20.02.2022 pracownicy Wodociągów Zachodniopomorskich do późnych godzin nocnych dostarczali wodę mieszkańcom terenów pozbawionych prądu po
W niedzielę 20.02.2022 pracownicy Wodociągów Zachodniopomorskich do późnych godzin nocnych dostarczali wodę mieszkańcom terenów pozbawionych prądu po wichurach. W poniedziałek 21.02.2022 już od rana wyjechali z agregatami i beczkowozami by kolejny dzień po wichurach zapewnić dostawy. Wodociągi Zachodniopomorskie Sp. z o.o.

21.02.2022 GODZ. 07.45

Od niedzielnego wieczora strażacy wyjeżdżali do interwencji ponad 300 razy. Przede wszystkim interweniowali w związku z połamanymi gałęziami, przewróconymi drzewami i uszkodzonymi budynkami.

W zachodniej części województwa najwięcej interwencji było w okolicach Gryfina, Stargardu i Chojny.

Nadal trwa usuwanie awarii energetycznych po piątkowej i sobotniej wichurze. Bez prądu jest 38 tysięcy odbiorców.

Władze Chojny podjęły decyzję o zawieszeniu zajęć w poniedziałek w Szkole Podstawowej nr 2 im. Kornela Makuszyńskiego. W Szkole Podstawowej nr 1 im. Janusza Korczaka zajęcia są zawieszone do środy. Zawieszone są także zajęcia w Szkole Podstawowej nr 3 im. Noblistów Polskich w Gryfinie.

Wojewódzkie Centrum Zarządzania Kryzysowego w Szczecinie ostrzega przed wystąpieniem silnego wiatru o średniej prędkości od 40 km/h do 55 km/h, w porywach do 90 km/h, z południowego zachodu i zachodu. Lokalnie wystąpią burze.Silniejszy wiatr w poniedziałek do godz. 18 spodziewany jest na terenie 7 powiatów: gryficki, kamieński, kołobrzeski, m. Koszalin, koszaliński, sławieński, m. Świnoujście.

20.02.2022 GODZ. 21.46

Według stanu na niedzielę wieczór ze względu na powalone na przewody drzewa lub uszkodzone słupy wciąż nie działa siedem linii najwyższych napięć, ale służby Polskich Sieci Elektroenergetycznych cały czas pracują nad ich ponownym uruchomieniem.
Najwięcej wyłączonych linii znajduje się w północnej i północno-zachodniej części kraju. Część z nich udało się przywrócić do pracy w sobotę i niedzielę, ale przewrócone przez wiatr drzewa spowodowały wyłączenia kolejnych linii. Krajowy System Elektroenergetyczny pracuje stabilnie.

Według stanu na godz. 19, w niedzielę 20.02.2022 wyłączone były:

Linie 220 kV:
Piła Krzewina – Żydowo
Janów – Piotrków
Adamów – Pabianice
Leśniów – Żukowice
Leśniów – Mikułowa
Leśniów - Gorzów
Linie 110 kV
Morzyczyn - Recław

Jeżeli zobaczą Państwo uszkodzoną linię najwyższych napięć, bardzo prosimy o kontakt pod numerem telefonu (22) 242 15 15.

20.02.2022 GODZ. 18.01

- #SilnyWiatr takie spustoszenie zrobiła #EUNICE w naszej infrastrukturze w okolicach Człopy. - pisze na Twitterze Danuta Tabaka z Grupy Enea.

Wichura w Szczecinie i regionie zachodniopomorskim. Wciąż trwają interwencje służb i wciąż wieje! [RELACJA, ZDJĘCIA]

20.02.2022 GODZ. 17.07

ALERT RCB: Uwaga! W nocy i jutro (20/21.02) porywisty wiatr i burze. Możliwe przerwy w dostawie prądu. Nie zatrzymuj się pod drzewami. Zostań w domu, jeśli możesz.

20.02.2022 GODZ. 15.32

Brygady techniczne Enea Operator wciąż w akcji. W oddziale Szczecin udało się przywrócić napięcie już do ponad 100 tys. Odbiorców. Najcięższa sytuacja jest w rejonie Stargard, w okolicach Chojny. Wierzymy, że dziś uda się podłączyć kolejne miejscowości z naszego oddziału - mówi Monika Błaszyk, rzecznik prasowy szczecińskiego Oddziału Dystrybucji Enea Operator.

Wichura w Szczecinie i regionie zachodniopomorskim. Wciąż trwają interwencje służb i wciąż wieje! [RELACJA, ZDJĘCIA]

20.02.2022 GODZ. 9.30

W niedzielę problemy z dostawą wody na sieciach obsługiwanych przez Wodociągi Zachodniopomorskie występują na terenie Powiatów Gryfińskiego i Stargardzkiego. W miarę powracania dostaw prądu dostawy wody będą zapewniane na bieżąco.
Pracownicy Wodociągów Zachodniopomorskich od porannych godzin w sobotę odbierali informacje o przerwach w dostawie wody na terenie obsługiwanym przez przedsiębiorstwo.

Sytuacja była trudna dla mieszkańców terenów od Gryfic do Mieszkowic. Pracownicy oddziałów z Płotów, Goleniowa, Stargardu i Chojny pracowali cały czas nad zapewnieniem sprawności pracy sieci wodno - kanalizacyjnej. Podstawowym problemem był awarie sieci energetycznych, a w następstwie brak zasilania.

- Pracownicy Wodociągów Zachodniopomorskich dostarczali wodę beczkowozem do miejscowości, gdzie nie było prądu. Przewoziliśmy też agregat zasilając ujęcia wody w prąd pomiędzy różnymi miejscami. Pracownicy usuwali też usterki na ujęciach wody spowodowane przepięciami na sieci. Wiatry w nocy z piątku na sobotę były tak silne, że strażacy zostali wzmocnieni przez kolegów z innych regionów Polski. To świadczy o skali wichury. Dziękuję strażakom i energetykom za szybkie działanie w tych trudnych dniach - mówi Łukasz Szeląg, rzecznik Wodociągów Zachodniopomorskich w Goleniowie.

19.02.2022 GODZ. 20.28

W Drawsku Pomorskim odbył się briefing prasowy z udziałem wiceministra Pawła Szefernakera, komendanta głównego KGPSP nadbryg. Andrzeja Bartkowiaka oraz wojewody zachodniopomorskiego Zbigniewa Boguckiego. W Drawsku Pomorskim został już przywrócony prąd. - Ta doba jest rekordowa, w ciągu ostatnich 4 dób mamy ponad 40 tys. wyjazdów. To mówi o skali, z jaką się musimy zmierzyć tym momencie. W całej Polsce ponad 100 tys. strażaków OSP i PSP bierze udział w akcjach ratowania mienia i życia - mówi nadbryg. Andrzej Bartkowiak.

19.02.2022 GODZ. 17.09

- Usuwamy skutki awarii powstałych w wyniku #SilnyWiatr. 75 linii wysokiego napięcia i ~700 średniego napięcia zostało wyłączonych wskutek niszczycielskiej siły wiatru. Brygady Enea Operator pracują w terenie od nocy z piątku na sobotę. - informuje Enea.

19.02.2022 GODZ. 16.59

- Od północy do godziny 15:00 na terenie powiatu gryfickiego odnotowano 141 zdarzeń związanych z wichurą. Nadal są odnotowywane zgłoszenia o wiatrołomach i uszkodzeniach - mówi st.ogn. Krzysztof Janiszewski.

19.02.2022 GODZ. 16.44

Trwa odprawa z wojewodami dotycząca sytuacji pogodowej i skutków wichur. Uczestniczą w niej wiceministrowie SWiA Maciej Wąsik, Paweł Szefernaker oraz komendant główny PSP nadbryg. Andrzej Bartkowiak wraz z zastępcą nadbryg. Adamem Koniecznym.

19.02.2022 GODZ. 16.24

Nadbrygadier Andrzej Bartkowiak PSP dotarł na miejsce koncentracji sił i środków skierowanych do usuwania zniszczeń spowodowanych silnym wiatrem na terenie woj. zachodniopomorskiego

19.02.2022 GODZ. 15.29

- Z powodu powalonych drzew cały czas zamknięta jest droga z Lubieszyna do Buku. Strażacy usuwają połamane drzewa i gałęzie. Droga może być zamknięta do poniedziałku - mówi Teresa Dera, wójt gminy Dobra.

19.02.2022 GODZ. 15.12

- Ul. Szczepowa bez przejazdu - informują Internauci na grupie Suszą! Szczecin

Wichura w Szczecinie i regionie zachodniopomorskim. Wciąż trwają interwencje służb i wciąż wieje! [RELACJA, ZDJĘCIA]

19.02.2022 GODZ. 15.08

Jest apel, żeby nie przeciążać numeru alarmowego 991. W całej Polsce skala awarii związanych z silnym wiatrem jest bardzo duża, co wiąże się z przeciążeniem telefonu alarmowego 991.

- Energetycy ciężko pracują w terenie, by przywrócić zasilanie wszystkim odbiorcom. Prosimy o wyrozumiałość - czytamy w na stronie Enea Operator.

19.02.2022 GODZ. 14.59

- Już drugą dobę bierzemy udział w działaniach związanych z silnymi wiatrami. Do 14:00 odnotowaliśmy 79 interwencji (usuwanie drzew z jezdni, zabezpieczanie dachów i linii energetycznych) łącznie 84 zastępy - oprócz strażaków z JRG Police zaangażowane wszystkie OSP z terenu powiatu - mówi mł. bryg. Piotr Tuzimek, zastępca komendanta Powiatowego Państwowej Straży Pożarnej w Policach.

19.02.2022 GODZ. 14.52

A jak wygląda sytuacja na lotnisku Szczecin-Goleniów?

- Na dziś zaplanowane były tylko trzy odloty, Warszawa rano zgodnie z planem, po południu Kraków i wieczorem Dublin. Nie ma problemu przez wichurę, bo wieje równolegle do pasa startowego. - mówi Krzysztof Domagalski, rzecznik prasowy Portu Lotniczego Szczecin-Goleniów

19.02.2022 GODZ. 14.34

W związku z silnymi wiatrami na terenie całego kraju, które powodują utrudnienia w ruchu kolejowym, informujemy, że dziś (19 lutego br.) mogą występować duże opóźnienia w kursowaniu pociągów. Rekomendujemy rozważenie rezygnacji z podróży w dn. 19 lutego br. Pasażerowie, którzy zakupili bilet w kasie, otrzymają zwrot kosztów za bilet bez potrącenia odstępnego. Zwrot odstępnego za bilety zakupione w systemie e-IC jest możliwy w drodze reklamacji. Za utrudnienia przepraszamy. - informuje PKP Intercity

19.02.2022 GODZ. 14.15

Pociągi nie jeżdżą, pasażerowie nie mogą się wydostać ze Świnoujścia

WIĘCEJ TUTAJ:

19.02.2022 GODZ. 14.06

Sztorm w Świnoujściu przyciąga turystów!

ZOBACZ ZDJĘCIA TUTAJ:

19.02.2022 GODZ. 14.02

AWARIE ENERGETYCZNE - stan na godz.12: bez prądu na terenie kraju pozostaje 1 144 487 odbiorców.
Najwięcej w woj.:

  • wielkopolskim - 218 tys.,
  • lubuskim - 194 tys.,
  • mazowieckim -188 tys.,
  • kujawsko-pomorskim - 143 tys.,
  • zachodniopomorskim - 120 tys.,
  • podlaskim - 69 tys.

19.02.2022 GODZ. 13.49

Internauci alarmują. "Słowackiego z Wyzwolenia zablokowana przez straż. Radzę objeżdżać"

19.02.2022 GODZ. 13.26

Do południa służby PLK interweniowały 234 razy zapewniając przejezdność na głównych szlakach i udrażniając linie regionalne. Działają zespoły szybkiego usuwania usterek – w całym kraju jest zapewnione 175 ekip, pociągi sieciowe, lokomotywy osłonowe i ratownictwo techniczne

Wichura w Szczecinie i regionie zachodniopomorskim. Wciąż trwają interwencje służb i wciąż wieje! [RELACJA, ZDJĘCIA]
Twitter PKP PLK SA

19.02.2022 GODZ. 13.15

W powiecie choszczeńskim awarii uległy również linie wysokiego napięcia. Nad przywróceniem zasilania pracują wszystkie brygady Enea Operator i Polskich Sieci Energetycznych. Strażacy z powiatu choszczeńskiego odnotowali od północy 54 interwencje.

19.02.2022 GODZ. 13.07

Kolejny pociąg z rekordowym opóźnieniem. To skład relacji Koszalin - Szczecin, ma 271 minut opóźnienia.

19.02.2022 GODZ. 12.29

Najnowsze dane na temat awarii prądu w województwie

Wichura w Szczecinie i regionie zachodniopomorskim. Wciąż trwają interwencje służb i wciąż wieje! [RELACJA, ZDJĘCIA]

19.02.2022 GODZ. 12.14

Przechodzące przez Polskę silne wichury powodują wyłączanie linii najwyższych napięć. Według stanu na sobotę rano ze względu na powalone na przewody drzewa lub uszkodzone słupy nie pracowało 15 linii. Pracownicy PSE sukcesywnie usuwają awarie. - informują Polskie Sieci Elektroenergetyczne. - Najwięcej wyłączonych linii znajduje się w północnej i północno-zachodniej części kraju..

19.02.2022 GODZ. 12.01

Na skrzyżowaniu ulic Warcisława/Przyjaciół Żołnierza sygnalizacja świetlna została poturbowana przez wiatr. - informuje czytelnik.

19.02.2022 GODZ. 12.00

Rozpoczęła się konferencja prasowa Sekretarza Stanu, Wojewody Zachodniopomorskiego oraz Komendanta KW PSP Szczecin st. bryg. Jarosława Tomczyka w sprawie bieżącej sytuacji związanej z silnymi wiatrami na terenie województwa

WIĘCEJ TUTAJ:

19.02.2022 GODZ. 11.50

Warcisława/Włoska. Brakuje sygnalizatora świetlnego...

Wichura w Szczecinie i regionie zachodniopomorskim. Wciąż trwają interwencje służb i wciąż wieje! [RELACJA, ZDJĘCIA]

19.02.2022 GODZ. 11.31

Komendant główny PSP nadbryg. Andrzej Bartkowiak udaje się na teren woj. zachodniopomorskiego, gdzie sytuacja jest b.trudna po nocnych wichurach. Ponadto, komendant zadysponował w tamten rejon kontener paliwowy z woj. kujawsko-pomorskiego, celem tankowania wozów strażackich - informuje Państwowa Staż Pożarna.

19.02.2022 GODZ. 11.20

Nie są to jeszcze oficjalne informacje, ale wiemy na pewno, że na terenie Pomorza Zachodniego w niektórych miejscach wiatr wiał w porywach do 125km/h! Ten pomiar odnotowano nad morzem, w Darłowie. Wokół jeziora Miedwie porywy dochodziły do 110km/h. Natomiast w głębi lądu i na wchodzie województwa – 100km/h

19.02.2022 GODZ. 11.05

Kąpielisko Głębokie zamknięte do odwołania. Zamknięto również lodowisko przy Arkonce.

WIĘCEJ TUTAJ:

19.02.2022 GODZ. 10.35

Kolej. Służby techniczne pracują w miejscach, gdzie jest obniżona sieć trakcyjna lub powalone drzewa

WIĘCEJ TUTAJ:

19.02.2022 GODZ. 10.33

Ulica Zawadzkiego w Szczecinie. Zerwało dach z bloku!

Wichura w Szczecinie i regionie zachodniopomorskim. Wciąż trwają interwencje służb i wciąż wieje! [RELACJA, ZDJĘCIA]

19.02.2022 GODZ. 10.30

Warszewo – ul. Duńska. Wiatr zniszczył dach oraz powyrywał z korzeniami sosny

19.02.2022 GODZ. 10.26

- Przy ul Dubois w Szczecinie zerwało komin. Papę zerwało. Na miejscu jest straż. - informuje internauta

Wichura w Szczecinie i regionie zachodniopomorskim. Wciąż trwają interwencje służb i wciąż wieje! [RELACJA, ZDJĘCIA]
Krzysztof Trojanowski

19.02.2022 GODZ. 10.23

Powalone drzewo w parku przy ul. Wapiennej, na tzw. Warszewskiej Ścieżce Edukacyjnej. Lepiej teraz tamtędy nie przechodzić

Wichura w Szczecinie i regionie zachodniopomorskim. Wciąż trwają interwencje służb i wciąż wieje! [RELACJA, ZDJĘCIA]

19.02.2022 GODZ. 10.19

Przy skrzyżowaniu ulicy Europejskiej ze Zbójnicką spadł sygnalizator, leży poza drogą. Na światłach na skrzyżowaniu Europejskiej z Bronowicką wisi nad jezdnią. Uwaga kierowcy!

19.02.2022 GODZ. 9.50

Zamknięto Cmentarz Centralny w Szczecinie!

WIĘCEJ INFORMACJI TUTAJ:

19.02.2022 GODZ. 9.47

Trudne warunki na przeprawie promowej Świnoujście - Warszów. Bieliki pływają poza rozkładem. - Jest ciężko. Po prostu pływamy, jak się da - mówi obsługa promu. Promy kursują mniej więcej co pół godziny.

19.02.2022 GODZ. 9.39

Od godz. 8:00 dnia 18.02 do godz. 7.30 dnia 19.02 odnotowaliśmy 1488 zdarzenia atmosferyczne, głównie powalone drzewa oraz 25 zdarzeń związanych z uszkodzeniem dachów - Szczecin-108,Bialogard-18 , Choszczno-46, Drawsko-102, Goleniow-137, Gryfice-77,Gryfino-156, Kamien pom.- 112, Kolobrzeg-65,Koszalin-87, Myślibórz- 84,Police-40, Pyrzyce-34, Slawno-26,Stargard-122, Szczecinek-75, Swidwin-44Swinoujscie-22, Walcz-51, Łobez-64. Brak osób poszkodowanych - mówią strażacy.

19.02.2022 GODZ. 9.33

Wichura w Szczecinie i regionie zachodniopomorskim. Wciąż trwają interwencje służb i wciąż wieje! [RELACJA, ZDJĘCIA]

19.02.2022 GODZ. 9.28

- Ekipy Enea Operator walczą ze skutkami wichur w północno-zachodniej Polsce. Warunki pracy są bardzo ciężkie, cały czas wieje silny wiatr. Bez prądu jest obecnie ok. 600 tys. odbiorców - mówi Danuta Tabaka z Enea Operator

19.02.2022 GODZ. 9.16

Podczas działań przy usuwania powalonego drzewa z jezdni, na samochód ratowniczo gaśniczy OSP Suchań spadły drzewa, uszkodzeniu uległa kabina pojazdu, na szczęście brak osób poszkodowanych.

19.02.2022 GODZ. 8.36

Powalone drzewo. brak wyjazdu z parkingu przy garażach na ul. Grota Roweckiego w Szczecinie przy sklepie monopolowym.

19.02.2022 GODZ. 8.34

Porywisty wiatr zerwał fragment dachu z gmachu Muzeum Narodowego na Wałach Chrobrego w Szczecinie.

Wichura w Szczecinie i regionie zachodniopomorskim. Wciąż trwają interwencje służb i wciąż wieje! [RELACJA, ZDJĘCIA]

19.02.2022 GODZ. 8.32

Kolejne pociągi opóźnione: Podhalanin z Zakopanego do Szczecina ma 141 minut poślizgu, Albatros z Gdańska do Szczecina ma niemal godzinę opóźnienia.

19.02.2022 GODZ. 8.28

Ulica Kupczyka do Wołczkowa nieprzejezdna. Na drodze leżą powalone drzewa

19.02.2022 GODZ. 8.27

Droga ze Szczecina do Polic przez Tanowo nieprzejezdna

19.02.2022 GODZ. 8.25

Zespoły PKP PLK usuwają awarie na bieżąco. Tam, gdzie przejazd jest niemożliwy, pociągi mają skracane relacje. Na dworcach i peronach pasażerowie otrzymują informację o utrudnieniach w ruchu pociągów. Do dyspozycji jest także numer infolinii 19 757.

19.02.2022 GODZ. 7.54

- Ul. Hoża w Szczecinie obok szkoły brak przejazdu w obu kierunkach. Przewalone drzewo - informują internauci.

19.02.2022 GODZ. 7.50

19.02.2022 GODZ. 7.20

Z powodu warunków atmosferycznych przełożono Bieg dla braci Bres

WIĘCEJ TUTAJ:

19.02.2022 GODZ. 7.17

Ulica Miodowa w Szczecinie jest nieprzejezdna. Drogę blokuje przewrócone drzewo.

Wichura w Szczecinie i regionie zachodniopomorskim. Wciąż trwają interwencje służb i wciąż wieje! [RELACJA, ZDJĘCIA]
internauta

19.02.2022 GODZ. 7.02

Rekordowe opóźnienia pociągów regionie. Pociąg Uznam jadący z Warszawy do Świnoujścia ma 383 minuty opóźnienia. Aż 283 minuty opóźnienia ma pociąg z Koszalina do Szczecina. Niemal dwie godziny poślizgu mają pociągi relacji Kołobrzeg - Szczecin i Wałcz - Szczecin.

19.02.2022 GODZ. 6.51

Wiele powalonych drzew w Szczecinie utrudnia lub uniemożliwia przejazd, na przykład na ulicy Hożej w rejonie SP nr 42, na ulicy Krygiera. Strażacy działają na ulicy Ku Słońcu, przy głównej bramie cmentarza. Natomiast na ulicy Łady silny wiatr zepchnął wiatę na jezdnię.

19.02.2022 GODZ. 6:45

19.02.2022 GODZ. 6:40

Relacja naszej reporterki z kolejowej trasy Szczecin - Świnoujście:
Kilkadziesiąt osób czeka w Goleniowie na komunikację zastępczą w kierunku Świnoujścia. Nikt nie potrafi powiedzieć, o której autobus będzie na miejscu.

- Jestem po nocce, chciałabym już być w domu. Podobno w okolicy nie ma prądu nigdzie, bo rozmawiałam z koleżanką - mówi jedna z pasażerek.

Kolejarze nie potrafią udzielić szczegółowych informacji, kiedy autobus zastępczy pojawi się na miejscu. - Czekamy! - odpowiadają pasażerom.

Wichura w Szczecinie i regionie zachodniopomorskim. Wciąż trwają interwencje służb i wciąż wieje! [RELACJA, ZDJĘCIA]

19.02.2022 GODZ. 6:20

Na trasie Szczecin - Świnoujście leżą powalone drzewa. Pierwszy pociąg ze Szczecina do Świnoujścia dojechał o 6.14 do Goleniowa. Kolej organizuje komunikację zastępczą.

19.02.2022 GODZ. 6:00

- O 6:00 rano straż pożarna interweniowała przy ul. E. Plater 7 w Szczecinie. Drzewo przewróciło się i uszkodziło co najmniej 2 samochody - informuje internauta.

18.02.2022 GODZ. 22:25

Ok. godz. 20.40 kilkunastometrowy świerk spadł na samochody na ul. Grabskiego w Szczecinie. Nikomu nic się nie stało. Na miejscu pracują strażacy. Po godz. 21 podobna sytuacja zdarzyła się na ul. Kadłubka.

18.02.2022 GODZ. 14:00

Uwaga Alert RCB – silny wiatr. SMS z ostrzeżeniem został wysłany do odbiorców na terenie całej Polski. "Uwaga! Dziś i jutro (18/19.02) silny wiatr. Możliwe przerwy w dostawie prądu i trudne warunki na drogach. Zostań w domu, jeśli możesz."

Zdjęcia obrazujące skutki wichury w Szczecinie i regionie zobacz tutaj:

Zostały wydane ostrzeżenia meteorologiczne przed silnym wiatrem

Najsilniejsze porywy są prognozowane w północno-zachodniej części kraju, w porywach nawet do 130 km/h. Mogą pojawić się też burze - informuje IMGW.

Huragan dmuchnie w sobotę z rana

- Jego siła będzie więc niszcząca - ostrzega Krzysztof Ścibor, szef Biura Prognoz Calvus. - Połamane drzewa, zerwane linie energetyczne, także uszkodzenia domów są niemal pewne. Dlatego zabezpieczmy się przed tym huraganem, zamknijmy dobrze okna, drzwi, zdejmijmy wszystko z balkonów i nie wychodźmy na zewnątrz. Huragan utrzyma się do godziny 10 w sobotę. Później wiatr powinien zacząć cichnąć, w niedzielę będzie już spokojniej - dopowiada synoptyk.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Szczyt NATO. Ogromne wsparcie dla Ukrainy

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na gs24.pl Głos Szczeciński