Wicewojewoda na prezesa, czyli przetasowania w Wojewódzkim Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej.

Mariusz Parkitny
Mariusz Parkitny
Przetasowania w Wojewódzkim Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej
Przetasowania w Wojewódzkim Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Szczecinie / Zachodniopomorski Urząd Wojewódzki w Szczecinie
Udostępnij:
Marek Subocz, wicewojewoda zachodniopomorski ma zostać prezesem Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Szczecinie - ustalił Głos.

Według naszych ustaleń wczoraj rada nadzorcza Funduszu wystąpiła do zarządu województwa zachodniopomorskiego o odwołanie obecnego zarządu: prezesa Emili Niemyt i jej zastępcy Roberta Stępnia. We wniosku nie podano powodów. Jak ustaliliśmy wniosek o odwołanie zarządu pojawił się w ostatniej chwili. Nie było go w porządku obrad, który wcześniej otrzymali członkowie rady nadzorczej.

Emilia Niemyt prezesem była od listopada 2020r. Jest członkinią PiS. Z zawodu jest inżynierem nawigacji morskiej. Przez wiele lat pełniła funkcję dyrektora w Zespole Szkół w Dołujach, a potem była wójtem gminy Wierzchowo. Była też dyrektorem Zachodniopomorskiego Oddziału ARiMR.

Rada nadzorcza chce, aby nowym prezesem był Marek Subocz, obecny wicewojewoda zachodniopomorski. Funkcję miałby objąć 13 września. Czekamy na jego komentarz w te sprawie. Według pogłosek, które usłyszeliśmy na korytarzach urzędu wojewódzkiego, Subocz od pewnego czasu nosił się z zamiarem zmiany pracy.

Zgodnie z procedurą wniosek rady nadzorczej o powołanie i odwołanie zarządu trafia do zarządu województwa. Jeśli zarząd na czele z marszałkiem nie podejmie decyzji, kompetencja przechodzi na radę nadzorczą Funduszu. Czekamy na informacje od marszałka, co zrobi z wnioskami rady nadzorczej.

ZOBACZ TEŻ:

Bądź na bieżąco i obserwuj:

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Rosjanie atakują swoich

Wideo

Komentarze 1

Komentowanie zostało tymczasowo wyłączone.

Podaj powód zgłoszenia

G
Gość
Czemu służą te PiSowskie karuzele kadrowe - z pewnością nie normalności.
Przejdź na stronę główną Głos Szczeciński
Dodaj ogłoszenie