Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Wicepremier Janusz Piechociński w Szczecinie mało konkretnie

Piotr Jasina
Wicepremier Janusz Piechociński (drugi z lewej) spotkał się z dziennikarzami przed siedzibą Bulk Cargo. Towarzyszyli mu wicemarszałek Jarosław Rzepa, kandydat na europosła z ramienia PSL (pierwszy z lewej), marszałek Olgierd Geblewicz oraz Ryszard Mićko, kandydat na europosła z listy PSL (pierwszy z prawej).
Wicepremier Janusz Piechociński (drugi z lewej) spotkał się z dziennikarzami przed siedzibą Bulk Cargo. Towarzyszyli mu wicemarszałek Jarosław Rzepa, kandydat na europosła z ramienia PSL (pierwszy z lewej), marszałek Olgierd Geblewicz oraz Ryszard Mićko, kandydat na europosła z listy PSL (pierwszy z prawej). Sebastian Wołosz
Region Pomorza Zachodniego wizytował dzisiaj wicepremier Janusz Piechociński.

Wicepremier pojawił się w Nowogardzie i w Gryficach by porozmawiać z lokalnymi przedsiębiorcami.

W Szczecinie odwiedził między innymi Akademii Morską. W programie było również spotkanie na wyspie Gryfia z zarządem Bilfinger Crist Offsjore i briefing prasowy. Ostatecznie spotkanie z dziennikarzami odbyło się przed siedzibą spółki portowej Bulk Cargo.

Janusz Piechociński wspomniał o potrzebie modernizacji Elektrowni Dolna Odra. Nieprzypadkowo - w strategii Polskiej Grupy Energetycznej nie ma ujętych inwestycji w ten zakład.

Dziennikarze pytali, kiedy zostanie w końcu uregulowana kwestia podatku od nieruchomości dla spółek portowych w Szczecinie i Świnoujściu. Zachodniopomorskie spółki płacą 3 proc. podatku, w Trójmieście spółki portowe wnoszą 10 razy mniej.

- Nie chodzi o to, by zabrać Gdańskowi i dołożyć Szczecinowi - odpowiedział wicepremier.

Nic konkretnego nie usłyszeliśmy również w kwestii pogłębienia toru wodnego ze Szczecina do Świnoujścia do 12,5 m.

- W wkrótce do Sejmu trafi IV dyrektywa z pakietem portowym - odparł Piechociński. Dodał, że będzie regulowała m.in. kwestie związane obowiązkiem obsługi towarów w ciągu 24 godzin.

Tłumaczył też decyzję koncernu Volkswagen, który nie zdecydował się na budowę fabryki w Stargardzie wybierając Wrześnię.

- Do Wrześni bliżej z Poznania - powiedział wicepremier. - Nie ma większego problemu przenieść etaty z Poznania do Wrześni. Ale prowadzimy rozmowy z inwestorem szeroko rozumianej branży motoryzacyjnej, który jest zainteresowany inwestycją w Stargardzie.

Wicepremier przyznał, że na konflikcie rosyjsko-ukraińskim tracą polskie firmy.

- Zamierzam wspólnie z ministrami Litwy, Łotwy, Słowacji czy Węgier wystąpić do Unii, by zaproponowała naszym przedsiębiorcom rekompensaty z tego tytułu - dodał.

Na koniec zaapelował do wyborców, by głosowali na sprawdzonych samorządowców, by nie eksperymentowali.

Wybory do europarlamentu są ważne, bo tam już powstaje 60 proc. prawa gospodarczego obowiązującego w krajach Unii - dodał.

Czytaj e-wydanie »

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na gs24.pl Głos Szczeciński