MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Węzeł Kijewo w Szczecinie. Uwaga na dodatkowe utrudnienia na DK 10!

Redakcja
Z powodu dodatkowych prac przy przebudowie węzła Szczecin Kijewo kierowców czekają nowe utrudnienia. Na szczęście nie w godzinach szczytu.

Utrudnienia na DK 10 w rejonie węzła drogowego Szczecin Kijewo

Dodatkowe utrudnienia w ruchu zostaną wprowadzone w związku z pracami prowadzonymi przez wykonawcę przebudowy węzła drogowego Szczecin Kijewo.

Zmiany zostaną wprowadzone na jezdni DK10 w stronę Szczecina przed skrzyżowaniem z sygnalizacją świetlną ul. Kurza, Niedźwiedzia i Zwierzyniecka, od środy 12 sierpnia i potrwają do 24 sierpnia.

Przed skrzyżowaniem, od strony Stargardu, zostaną wyłączone z ruchu dwa prawe pasy jezdni.

- W czasie obowiązywania utrudnień zalecamy korzystanie z węzłów drogowych Szczecin Dąbie i Szczecin Podjuchy w celu dojazdu do centrum Szczecina.- informuje Mateusz Grzeszczuk, GDDKiA w Szczecinie. -

Prace poza godzinami szczytu

Utrudnienia będą wprowadzane od godziny 18 do godziny 7 rano. W związku z tym dodatkowych utrudnień w godzinach największego ruchu być nie powinno.

Zobacz mapę w galerii zdjęć:

- W celu minimalizacji utrudnień na dalszych etapach robót wykonawca rozpocznie dzisiaj prace od wykonania poszerzenia po lewej stronie jezdni - informuje Mateusz Grzeszczuk. - W związku z powyższym przez najbliższe 2-3 dni w godzinach 18-7 rano wyłączona z ruchu będzie część lewego pasa ruchu (lewoskręt w ulicę Niedźwiedzią) jezdni DK10 w stronę Szczecina. Następnie wykonawca przystąpi do prac po prawej stronie jezdni.

CZYTAJ TAKŻE:

Zmiany na obecnej jezdni DK10

Realizacja nowego układu drogowego wiąże się z koniecznością wprowadzania szeregu zmian na istniejących jezdniach.

W wypadku fragmentu DK10 przed skrzyżowaniem z ulicami Kurza, Niedźwiedzia i Zwierzyniecka konieczne będzie wykonanie korekty jezdni w celu uzyskania odpowiedniego miejsca dla umieszczenia ekranów akustycznych po północnej stronie DK10, które będą zabezpieczały okoliczne zabudowania przed nadmiernym hałasem.

CZYTAJ TEŻ:

Jest wykonawca północnej jezdni węzła Szczecin - Kijewo. Kie...

ZOBACZ TEŻ:

ZOBACZ TEŻ:

Bądź na bieżąco i obserwuj:

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wideo
Wróć na gs24.pl Głos Szczeciński