MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Węzeł Granitowa w Szczecinie. Nie ustają prace przy przebudowie skrzyżowania w Podjuchach. Zobacz zdjęcia

Redakcja
Węzeł Granitowa
Węzeł Granitowa Urząd Miasta Szczecin
Nie ustają prace przy przebudowie skrzyżowania w Podjuchach. Coraz większy jest nasyp, na którym znajdzie się nowa jezdnia - informują szczecińscy urzędnicy.

Węzeł Granitowa. Wieści z budowy

Prace na tej inwestycji toczą się bez przeszkód. Na ul. Krygiera w ostatnim czasie wykonywane było wzmocnienie podłoża, wylana została również warstwa cementu w celu ustabilizowania gruntu – widoczny jest już ślad nowej drogi.

- Kontynuowane są prace przy budowie nasypu, prowadzono również roboty przy zbrojeniu oczepu na jednym z murów oporowych. Z kolei na ul. Nowomarmurowej wykonane zostały chodniki, gotowa jest także podbudowa z kruszywa - informuje magistrat.

Trwają ponadto prace rozbiórkowe na moście, jak również prace przy przebudowie sieci kanalizacyjnych, gazowych i wodociągowych.

Węzeł Granitowa. O inwestycji

Inwestycja obejmuje budowę skrzyżowania z wyspą centralną z sygnalizacją świetlną oraz przebudowę ulic Krygiera i Granitowej, znajdujących się w sąsiedztwie skrzyżowania. W ramach prac rozebrany zostanie istniejący, wyłączony z ruchu most drogowy nad rzeką Regalicą. W jego miejsce pojawi się nowa przeprawa.

Prace obejmą również budowę chodników i ścieżek rowerowych; oznakowania dróg oraz urządzeń bezpieczeństwa ruchu drogowego; kanalizacji deszczowej; oświetlenia; ekranów akustycznych.

Nadzór nad realizacją sprawuje Wydział Inwestycji Miejskich Urzędu Miasta Szczecin. Koszt to ponad 104 mln zł. Wykonawcą jest konsorcjum firm Roverpol sp. z o.o. oraz Rover Infraestructuras S.A.

ZOBACZ TAKŻE:

Węzeł Granitowa w Szczecinie. Plac budowy przekazany [ZDJĘCI...

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wideo
Wróć na gs24.pl Głos Szczeciński