Węzeł Granitowa w Szczecinie nadal czeka na umowę z...

  Węzeł Granitowa w Szczecinie nadal czeka na umowę z wykonawcą

  Marek Jaszczyński

  Głos Szczeciński

  Węzeł Granitowa w Szczecinie nadal czeka na umowę z wykonawcą
  W tym roku ma ruszyć przebudowa skrzyżowania w szczecińskich Podjuchach. Umowa z wykonawcą nie jest jeszcze podpisana. Przebudowę krzyżówki ma dokonać konsorcjum Roverpol Sp. z o.o. i Rover Alcisa SA, które jednocześnie przebudowuje węzeł Łękno.
  Węzeł Granitowa w Szczecinie nadal czeka na umowę z wykonawcą
  - Konieczne jest jeszcze dopełnienie czynności formalnych, aby można było umowę podpisać - mówi Piotr Zieliński z Centrum Informacji Miasta.

  Wybór wykonawcy nie był oczywisty. Najpierw we wrześniu ubiegłego roku przetarg wygrała firma Budimex SA. Pod koniec listopada okazało się, że doszło do rezygnacji z kontraktu. Wówczas polsko-hiszpańskie konsorcjum zgłosiło chęć podjęcia się tego zadania.

  CZYTAJ TEŻ: Budowa węzła Granitowa za 100 mln zł. Wykonawca rezygnuje, ale jest nowy

  Inwestycja obejmuje budowę skrzyżowania jednopoziomowego z wyspą centralną z sygnalizacją świetlną oraz przebudowę ulic Krygiera i Granitowej, znajdujących się w sąsiedztwie skrzyżowania. W ramach prac rozebrany zostanie istniejący, wyłączony z ruchu most drogowy nad rzeką Regalicą. W jego miejsce pojawi się nowa przeprawa. Prace obejmą również budowę chodników i ścieżek rowerowych.

  U zbiegu Granitowej i Krygiera powstanie skrzyżowanie jednopoziomowe z wyspą centralną. Ul. Krygiera w bezpośrednim sąsiedztwie skrzyżowania zostanie wyposażona w dwie jezdnie, trzy pasy ruchu na dojeździe do skrzyżowania oraz dwa pasy ruchu na wylocie. Na ul. Granitowej zostanie wybudowana jezdnia dwupasmowa.

  Wykonawca ma 15 miesięcy od dnia podpisania umowy na wykonanie prac.

  ZOBACZ WIĘCEJ: Przed nami drogowa rewolucja w Podjuchach. Zobacz, co się zmieni [WIZUALIZACJE]

  WIDEO: Rozmowa Tygodnia: Michał Przepiera

  Czytaj treści premium w Głosie Szczecińskim Plus

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Komentarze

  Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

  PREMIERY

  SAMOCHODY UŻYWANE

  WARTO WIEDZIEĆ

  PRZEPISY

  PORADY