Weź udział w Loterii Narodowego Programu Szczepień

Materiał informacyjny Totalizatora Sportowego
Udostępnij:
Do 30 września można jeszcze zgłosić swój udział w loterii. Główne wygrane to dwie nagrody po milion złotych oraz dwa komfortowe samochody.

Codziennie, co tydzień, raz w miesiącu i finał 6 października

Nagrody natychmiastowe w Loterii Narodowego Programu Szczepień przydzielane są według zasady że do co pięćsetnej rejestrującej się do loterii osoby trafia 200 zł, a do co dwutysięcznej – 500 zł. Informacje o wygranej przekazywane są w ciągu 5 dni kalendarzowych od momentu dokonania kompletnego zaszczepienia które zostanie potwierdzone w systemie Narodowego Funduszu Zdrowia (P1). Trzeba jednak pamiętać, że liczba nagród natychmiastowych jest ograniczona i wynosi 52 tys. sztuk. Kolejne szanse na wygrane daje 12 losowań tygodniowych, a w każdym z nich do wygrania jest 5 nagród po 50 000 zł (pula – 3 000 000 zł) i po 60 hulajnóg elektrycznych (łącznie 720 sztuk). Oprócz tego przewidziane są trzy losowania miesięczne. Podczas każdego z nich losowane są po dwie wygrane w wysokości 100 000 zł (pula – 600 000 zł) oraz dwa samochody Toyota Corolla (łącznie 6 sztuk). Losowanie finałowe odbędzie się 6 października. To w nim do wygrania będą dwie nagrody po 1 000 000 złotych, a także dwa samochody Toyota C-HR. Każdy w pełni zaszczepiony uczestnik loterii ma więc szansę na wygranie 1 nagrody natychmiastowej, 1 nagrody tygodniowej, 1 nagrody miesięcznej oraz 1 nagrody finałowej.

By wygrać, trzeba się zgłosić

W losowaniach nagród biorą udział osoby pełnoletnie, które zarejestrowały się do loterii i dokonały kompletnej procedury zaszczepienia przeciwko COVID-19. Rejestracja trwa do 30 września 2021 roku, przy czym nie ma znaczenia czy w pełni zostaliśmy zaszczepieni np. pół roku lub miesiąc przed startem loterii, czy uczynimy to np. we wrześniu. Rejestracji można dokonać poprzez Internetowe Konto Pacjenta na stronie www.pacjent.gov.pl lub dzwoniąc na Infolinię Narodowego Programu Szczepień pod numer 989. W obu przypadkach należy pamiętać o konieczności podania lub zaktualizowania numeru telefonu, ponieważ jest on jedynym kanałem komunikacji z laureatami LNPS.

Komunikaty o wygranej i odbiór nagród – wygodnie i bezpiecznie

Totalizator Sportowy będący organizatorem LNPS zapewnia prosty i bezpieczny tryb komunikowania o nagrodach oraz ich odbiór. Zwycięzcy nagród natychmiastowych informowani są o wygranej za pomocą wiadomości SMS z numeru oznaczonego „Loteria”. Następnie na numer telefonu podany podczas rejestracji do loterii do zwycięzców wysyłany jest SMS z PKO Banku Polskiego (nazwa nadawcy: PKO BP) zawierający kod awizo, kwotę wypłaty i termin ważności kodu, dzięki temu można zrealizować wygraną bezpośrednio w bankomatach należących do banku. Nagrodę można również wypłacić w oddziale lub agencji PKO Banku Polskiego.

W SMS-ie z PKO BP najważniejszy dla zwycięzcy jest kod awizo. Pamiętajmy, że nie ma w nim żadnego odesłania na jakąkolwiek stronę www, linku czy prośby o podanie danych lub potwierdzenia odbioru SMS-a itd. Otrzymując ten SMS wystarczy wpisać kod w bankomacie PKO Banku Polskiego i postępować zgodnie z instrukcją wyświetloną na ekranie bankomatu lub udać się do dowolnej placówki PKO Banku Polskiego. Nie musimy wykonywać żadnych innych czynności. Jeśli więc w przypadku wygrania nagrody otrzymamy wiadomość, która ma nas skłonić do otwierania linków czy wykonywania jakichkolwiek dodatkowych działań, z pewnością jej nadawcą nie jest organizator loterii.

Inaczej jest w przypadku nagród tygodniowych, miesięcznych oraz finałowych. Totalizator Sportowy w ciągu dwóch dni licząc od dnia następnego po losowaniu, skontaktuje się z laureatami telefonicznie. Połączenie jest realizowane wyłącznie z dedykowanego numeru telefonu: 459 59 51 04.

Podczas rozmowy zostaniesz poproszony o potwierdzenie imienia i nazwiska. Na tym etapie Totalizator Sportowy nie będzie pobierał innych danych osobowych! Następnie otrzymasz SMS z numeru oznaczonego jako „Loteria” zawierającą link do właściwego oświadczenia. W treści wiadomości SMS znajdziesz m.in. datę losowania oraz nagrodę jaką wygrałeś. Po otrzymaniu wiadomości SMS z potwierdzeniem wygranej, wejdź na stronę loterii www.gov.pl/szczepimysie/loteria i sprawdź czy Twoje dane w postaci: częściowo zamaskowanego numer telefonu, imienia, pierwszej litery nazwiska widnieją na liście laureatów. Warunkiem otrzymania nagrody jest wypełnienie (dostarczenie) oświadczenia w ciągu 10 dni kalendarzowych od dnia otrzymania wiadomości SMS z potwierdzeniem wygranej. Oświadczenie można dostarczyć również na adres siedziby Totalizatora Sportowego w formie tradycyjnej (papierowej) pobierając i drukując właściwe oświadczenie tj. zgodne z wygraną nagrodą ze strony www.gov.pl/szczepimysie/loteria z zakładki „materiały do pobrania”.

Uważaj na cyberprzestępców! Pamiętaj że wyniki losowań są publikowane wyłącznie na stronie loterii: www.gov.pl/szczepimysie/loteria. SMS czy e-mail z informacją a tym bardziej linkiem kierującym na inną stronę informującą o wynikach losowania LNPS mogą być próbą pozyskania Twoich danych. Na oficjalnej stronie loterii znajdziesz więcej informacji na temat bezpiecznego udziału w Loterii Narodowego Programu Szczepień.

Zaszczepiłeś się? Weź udział w Loterii Narodowego Programu Szczepień a poza korzyściami dla zdrowia Twojego oraz Twoich bliskich zyskasz aż cztery szanse na wygrane!

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Materiał oryginalny: Weź udział w Loterii Narodowego Programu Szczepień - Dziennik Bałtycki

Więcej informacji na stronie głównej Głos Szczeciński
Dodaj ogłoszenie