Wejdź do magicznego świata Potworów i Kosmitów – Akcja Masa Kreatywności Netto

Materiał informacyjny
Epidemia koronawirusa wprowadziła niespodziewane zmiany do naszej codzienności. Z powodu wielu ograniczeń oraz zagrożenia #zostajemywdomu. Ten czas możemy wykorzystać na wspólną zabawę z naszymi dziećmi, poświęcić im nieco więcej uwagi. Ale... co robić, gdy brakuje nam już pomysłów na kreatywne, rozwojowe zabawy? Sieć sklepów Netto wychodzi naprzeciw temu wyzwaniu!

Magiczny świat Netto
Najpierw pojawiają się kolory: zielony, niebieski, pomarańczowy, żółty… Za nimi kolejne. Początkowo bezkształtna kolorowa masa zaczyna się ruszać i zmieniać. Nagle do życia budzą się fantastyczne postaci! Są kosmici – kolorowi i przyjaźni. Obok nich pojawiają się wielokształtne potwory. Uśmiechają się i chcą się z nami zaprzyjaźnić. Mają nie lada wyzwanie. Tuż - tuż czeka je egzamin z trudnej sztuki zmiennokształtyki i plastobotyki. Pomożesz im? Ogranicza Cię tylko Twoja wyobraźnia ;)

Co tu się dzieje, zapytasz. Do walki z nudą wkracza edukacyjna akcja Netto. Z pomocą kolorowej plastycznej masy chce zachęcić rodziny do wspólnej zabawy i rozwijać kreatywne myślenie.


Źródło: materiały prasowe Netto Polska

Zalety zabawy z masą

Dzieci uwielbiają masę plastyczną. Można ją kulać, ugniatać, wałkować, spłaszczać i dowolnie formować. Pozwala na nieograniczoną możliwość tworzenia wszystkiego, co podpowie nam wyobraźnia.

To jednak nie tylko zabawa. Czy wiedziałeś, że praca z masami plastycznymi pozytywnie wpływa na rozwój małej motoryki u dzieci? Dodatkowo działa uspokajająco, wyciszająco i uczy maluchy skupiania się na danej czynności.

A jeśli coś nie wyjdzie? Owszem, zdarza się. Pracę można rozpocząć od nowa ucząc się odporności na niepowodzenia (co na pewno przyda się w życiu dorosłym).

Masa plastyczna to też przede wszystkim rozwój wyobraźni i kreatywności. To dzięki tym umiejętnościom potrafimy radzić sobie w życiu w trudnych, nieszablonowych sytuacjach, rozwiązywać skomplikowane zagadnienia, analizować przyczyny i skutki oraz realizować plany. Dlatego tak ważne jest, aby rozbudzać i stymulować umiejętność kreatywnego myślenia u dzieci poprzez rozwojową i wartościową zabawę.


Źródło: materiały prasowe Netto Polska

Uwaga, ostrzeżenie! Masa plastyczna jest nie tylko dla dzieci. Dla nas, dorosłych może być fantastyczną odskocznią od pracy i stresującej rzeczywistości, zwłaszcza w dobie koronawirusa.

Masa kreatywności
W nowej akcji Netto podczas zakupów masz szansę zdobyć saszetki z kolorową masą plastyczną Hey Clay. Kolorów jest aż 18. Kolor masy w otrzymanej saszetce zawsze jest jednak niespodzianką – a kto nie uwielbia niespodzianek?

Czym różni się masa plastyczna Hey Clay od modeliny czy plasteliny?
Przede wszystkim jest delikatniejsza i bezzapachowa. Nie brudzi rąk ani ubrań. Co bardzo ważne, masa jest bezpieczna nie tylko dla Twojego dziecka, ale i dla środowiska, gdyż jest biodegradowalna.
Utworzone z niej dzieła nabierają twardości po 24 godzinach i są gotowe do dalszej zabawy.

Nie tylko masa! Netto zadbało o dodatkowe atrakcje. Na potrzeby małych twórców powstała dedykowana, darmowa aplikacja mobilna zawierająca interesujące tutoriale lepienia potworów i stworów. Akcja łączy więc online`owy świat, jakże atrakcyjny dla dzieci z manualną, kreatywną zabawą offline.
Znajdzie się też coś dla małych przytulasów. W akcji do zdobycia są również potworzaste pluszaki w 6 różnych wzorach. Zabawki są w 85% wykonane z certyfikowanych materiałów z recyklingu (nawet dołączona do nich etykieta!).


Źródło: materiały prasowe Netto Polska

Całości dopełnia pełna inspiracji strona Internetowa, na której dziecko może pochwalić się swoim dziełem i obejrzeć prace innych.

Jak wziąć udział w akcji?

Pandemia koronawirusa na pewno wielu z Was odebrała radość z robienia zakupów. Kupując produkty w sklepach Netto masz szansę zamienić je na pozytywne doświadczenie, dzięki któremu sprawisz prezent i radość swojemu dziecku.
Od 6 kwietnia robiąc zakupy w Netto za każde wydane 40 zł otrzymasz jedną saszetkę masy plastycznej. Możesz zdobyć też ekstra saszetki za zakup produktów specjalnych.
Poza masą w saszetce znajduje się 1 znaczek. Zebranie 6 znaczków pozwala na odbiór maskotki w promocyjnej cenie
Więcej szczegółów akcji znajdziesz na stronie.

Dodaj ogłoszenie