Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Weekendowe propozycje kulturalne online w Szczecinie. Co można zobaczyć? Sprawdź!

Małgorzata Klimczak
Małgorzata Klimczak
Vivat Mozart! Koncert urodzinowy kompozytora w filharmonii
Vivat Mozart! Koncert urodzinowy kompozytora w filharmonii
Premiera teatralna online, spektakl Teatru Nie Ma, koncerty, spotkania, warsztaty - wszystko to oferują nam instytucje kulturalne online w ten weekend.

Koncert kolęd w wykonaniu chóru Cantores Osoviensis Mater Dolorosa

W ramach Czwartkowych Wieczorów Chóralnych Zamek Książąt Pomorskich zaprasza na koncert kolęd w wykonaniu chóru Cantores Osoviensis Mater Dolorosa. Cantores Osoviensis Mater Dolorosa działa przy parafii Matki Bożej Bolesnej w Szczecinie Osowie. Założony został we wrześniu 2017 z inicjatywy organisty Filipa Bańkowskiego, absolwenta Akademii Sztuki w Szczecinie. Chór składa się z parafian i sympatyków dzielnicy Osów. W jego repertuarze znajdują się głównie utwory religijne różnych epok, począwszy od średniowiecza przez renesans, barok, klasycyzm, romantyzm aż po utwory współczesne. Zespół wykonuje również utwory gospel, pieśni patriotyczne i ludowe. Występuje w całym województwie, również na koncertach, na których prowadzone są zbiórki na cele charytatywne. Zespołu można posłuchać w najbliższy czwartek.
Premiera koncertu zaplanowana jest na 28 stycznia na godzinę 18. Materiał będzie można znaleźć na stronie https://zamek.szczecin.pl i zamkowym kanale https://www.youtube.com/user/zkpszczecin.

ZOBACZ TEŻ:

Vivat Mozart! Koncert urodzinowy kompozytora w filharmonii

Filharmonia w Szczecinie zaprasza w piątek na koncert Vivat Mozart! z okazji 264. rocznicy urodzin Wolfganga Amadeusa Mozarta.
Mozart komponował wiele swoich największych dzieł z szybkością, która wprawiała w zakłopotanie wielu jego współczesnych i zadziwia także nas. Przykładem jest jego 36. Symfonia, którą usłyszymy w wykonaniu szczecińskich symfoników już w najbliższy piątek. Wszystko wskazuje na to, że jej cztery w pełni rozbudowane części ukształtowały się w ciągu zaledwie czterech lub pięciu dni w 1783 roku. W muzyce nie odnajdziemy żadnego śladu pośpiechu, jaki Wolfgang mógł odczuwać przy komponowaniu symfonii. Wręcz przeciwnie – Mozart pierwszy raz rozpoczyna symfonię pewnym, przekonującym, ale powolnym dźwiękiem. W dostojnej trzeciej części wprowadził zaś trąby i bębny.
Koncert Vivat Mozart!, 29 stycznia o godzinie 19 na platformie streamingowej livefilharmonia.szczecin.pl. Dostęp do transmisji na żywo oraz archiwum koncertów kosztuje 10-20 zł.

"Elżbieta Bam" Teatru Nie Ma

Teatr Nie Ma zaprasza na spektakl "Elżbieta Bam", który odbędzie się 29 stycznia o godz. 21 w Strefie Kultury Studenckiej Uniwersytetu Szczecińskiego. Ze względu na obowiązujący reżim sanitarny, spektakl odbędzie się tylko w formie streamu ze spektaklu, który na żywo będzie emitowany zarówno na profilu na Facebooku jak i na kanale Youtube Teatru Nie Ma. Muzyka – Sławomir Flis, choreografia – Dominika Dębiec, scenografia – Zuzanna Marczak, Krzysztof Stępień. Reżyseria – Tatiana Malinowska-Tyszkiewicz.

„Warsztaty z Panem Kleksem” online

Ponadczasowa, zabawna, i niezmiennie aktualna twórczość Jana Brzechwy. Chyba nie ma dziecka, które nie złościłoby się jak „Dziki Dzik”, nie było „Na straganie w dzień targowy”, a każde czasem „Na tapczanie leży jak leń”. 13 Muz zaprasza małych miłośników Pana Kleksa i tych, którzy jeszcze go nie poznali. Na naszych warsztatach będzie piegowato. Warsztaty z edukacji kulturalnej najmłodszych poprowadzi Aleksandra Głowacka – na co dzień specjalista w zakresie arteterapii dziecięcej. Od 10 lat nauczyciel edukacji, absolwentka Pedagogiki Wczesnoszkolnej i Przedszkolnej. Na co dzień zastępca dyrektora, wychowawca i pedagog w przedszkolu integracyjnym. W swojej pracy wykorzystuje elementy pedagogiki Marii Montessori oraz nowoczesne techniki i formy prowadzenia zajęć, głównie wykorzystując metody aktywizujące. Autorka projektów warsztatowych dla najmłodszych.
Konkurs towarzyszący warsztatom na aktywność twórczą związaną z tematem „Pan Kleks”: Zadanie polega na stworzeniu komiksu, obrazu, układu tanecznego, co tylko wyobraźnia podpowie, mieszczącego się w tematyce „Pana Kleksa”. Dla osób biorących udział w konkursie przewidziane są nagrody – niespodzianki. Na prace 13 Muz czeka w okresie 30 stycznia – 7 lutego 2021. Prace konkursowe należy wysyłać na adres [email protected] w tytule wpisując „Pan Kleks”, a w treści maila należy umieścić zgodę na publikację (Jestem autorem/autorką załączonego zdjęcia/zdjęć/filmu i wyrażam zgodę na umieszczenie przesłanych fotografii/filmu na profilu facebook.com/13muz, a tym samym na publikację wizerunku znajdującego się na przesłanych fotografiach/filmie) pracy na FB „13 Muz”. Pliki powyżej 20 MB prosimy przesyłać WeTransferem – powodzenia.
Premiera na kanale YouTube Domu Kultury „13 Muz” 30 stycznia 2021 (sobota), godzina 12.

Niezwykła historia braci w cyklu „Opowieści o ludziach”

Klub Delta zaprasza na „Czwartki z dobrym filmem”. Tym razem będzie można zobaczyć obraz „Bracia” w reżyserii Wojciecha Staronia. „Bracia” Wojciecha Staronia to poruszająca historia tytułowych braci – Mieczysława i Alfonsa Kułakowskich, którzy jako małe dzieci zostali wywiezieni na Syberię, skąd uciekli kilkanaście lat później. Po czasie rozłąki spotkali się w Kazachstanie. W wieku osiemdziesięciu lat decydują się na powrót do Polski. Z filmu Staronia o zesłaniu, łagrze i głodzie dowiedzieć się można niewiele. Najważniejsza dla reżysera jest braterska więź. Wprowadzenie w wykonaniu dziennikarza filmowego, autora bloga sporwkinie.blogspot.com i miłośnika kina, Krzysztofa Spóra, będzie można obejrzeć online – na stronie Klubu Delta (klubdelta.pl) i profilu na Facebooku (fb.com/klubdelta). Mały przegląd nowych polskich filmów dokumentalnych „Opowieści o ludziach” to cykl czterech polskich filmów dokumentalnych.
Udział jest bezpłatny. Start wprowadzenia online już w czwartek, 28 stycznia o godz. 17.

Kryminał szczeciński

Kryminały to jedne z najchętniej czytanych i wypożyczanych książek. Kiedyś zazdrościliśmy Wrocławowi jego powieści kryminalnych. Dziś już nie musimy. Jako szczecinianie, też mamy wiele powieści tego gatunku, pokazujących nasze miasto. A co najważniejsze – mamy wspaniałych pisarzy, którzy je tworzą. Diana Brzezińska, Leszek Herman oraz Marek Stelar – autorzy kryminałów, będą gośćmi Miejskiej Biblioteki Publicznej 28 stycznia o godz. 18. Spotkanie na profilu FB Miejskiej Biblioteki Publicznej w Szczecinie. Rozmowę poprowadzi Krzysztof Lichtblau (Pan od książek).

Wystawa "Rozum utracony"

W piątek, 29 stycznia, o godzinie 19, studenci Akademii Sztuki w Szczecinie zapraszają na wystawę online pt. ,,Rozum Utracony". Wystawa końcowo - semestralna, jest rezultatem jednego z ostatnich zadań przed dyplomem licencjackim w ramach Pracowni Działań Audiowizualnych i Performatywnych, prof. dr hab. Kamila Kuskowskiego i dr Dariusza Fodczuka. Wystawa mówi o groźbie utraty własnych granic pod presją konwenansu i formatowania, o niezgodzie na presję sukcesu jaka realizuje się w praktykach "self made wo/man", czy "artists run culture". Artyści chcą w niej zapytać, czy deficyt rozumu to niedola czy przywilej? Czy straciliśmy już rozum, czy go jeszcze mamy? Z uwagi na obecną sytuację wystawa odbędzie się online.

"Beckomberga" premiera online

Teatr współczesny zaprasza na pierwszą premierę online. 29 stycznia na platformie VOD TW pokaże „Beckombergę” w reż. Anny Augustynowicz. Będzie to nie tylko wyjątkowy wieczór dla widzów, ale także dla aktorów, którzy po raz pierwszy będą uczestniczyć w premierze także jako widzowie. A po premierze robimy bankiet online. Około godz. 21 TW zaprasza przed monitory na transmisję z bankietu na swoim profilu facebookowym. Z dyrekcją, zespołem aktorskim i pracownikami teatru porozmawiamy o tym, jakie to uczucie przeżywać premierę nie na scenie, a przed ekranem, jak powstawał spektakl i jak wygląda praca w teatrze w pandemii. Będzie też możliwość włączenia się w rozmowę, zadając pytania poprzez komentarze pod transmisją na facebooku.

Koncert noworoczny

Prof. Bogusław Machaliński, rektor PUM, serdecznie zaprasza na koncert noworoczny w wykonaniu Chóru PUM pod batutą prof. Ryszarda Handke. W repertuarze znajdzie się 12 polskich kolęd, których wykonanie zakończy okres obchodów Świąt Bożego Narodzenia, a noworoczne życzenia osobiście złoży Państwu prof. Bogusław Machaliński.
Transimsja z Rektoratu Pomorskiego Uniwersytetu Medycznego w Szczecinie za pośrednictwem Facebooka i kanału YouTube PUM 29 stycznia o godz. 18.

CZYTAJ TEŻ:

Bądź na bieżąco i obserwuj:

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wideo
Wróć na gs24.pl Głos Szczeciński