Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Weekend w Szczecinie z imprezami online. Co ciekawego można zobaczyć?

Małgorzata Klimczak
Małgorzata Klimczak
Brass Ensemble Orkiestry Filharmonii w Szczecinie
Brass Ensemble Orkiestry Filharmonii w Szczecinie
Instytucje kulturalne są tymczasowo zamknięte, ale starają się przygotować dla widzów oferty wirtualne. Sprawdziliśmy, co ciekawego można obejrzeć w weekend.

41. Pomorskie Spotkania z Diaporamą

Pomorskie Spotkania z Diaporamą to święto wielowymiarowego obrazu zamkniętego pomiędzy pojedynczą fotografią a filmem. W tym roku odbędzie się 41. odsłona imprezy. Historia polskiej diaporamy związana jest z działalnością Zamku Książąt Pomorskich w Szczecinie, czyniąc z tej instytucji i miasta swoistą stolicę polskiej diaporamy. Konkurs jest rozgrywany w dwóch kategoriach:

  • diaporama klasyczna (przenikania niezawierające elementów ruchu),
  • fotokast (dopuszczalny ruch w przenikaniach i dopuszczalne sekwencje filmowe).

ZOBACZ TAKŻE:

Jeden autor mógł przedstawić maksymalnie trzy prace. Konkurs był dostępny dla wszystkich autorów stowarzyszonych i niestowarzyszonych.

Do konkursu 41. Pomorskich Spotkań z Diaporamą przystąpiło 21 artystów z 9 krajów (Niderlandy, Polska, Australia, RPA, Wielka Brytania, Francja, Belgia, Słowacja, Włochy). W sumie otrzymaliśmy 49 diaporam – najwięcej z Niderlandów i Australii, natomiast najwięcej autorów zgłosiło się z Polski i Niderlandów. Wiele z prac pokazuje piękno przyrody czy osobiste pasje autorów. Nie zabrakło również diaporam historycznych oraz nawiązujących do aktualnych tematów „pandemicznych”. Pomorskie Spotkania z Diaporamą są konkursem organizowanym przez Zamek Książąt Pomorskich w Szczecinie według zasad Międzynarodowej Federacji Sztuki Fotograficznej (FIAP) nr 2020/526 oraz Stowarzyszenia Twórców Fotoklub Rzeczypospolitej Polskiej nr 293/2020.

Pokazy konkursowe 41.Pomorskich Spotkań z Diaporamą planowane są na 13-15 listopada 2020 w formie transmisji online.


"Szalona herbatka" Teatru Nie Ma

Teatr Nie Ma zaprasza na spektakl "Szalona herbatka" 13 listopada o godzinie 20 do Strefy Kultury Studenckiej Uniwersytetu Szczecińskiego. Spektakl, ze względu na nowe obostrzenia będzie emitowany wyłącznie na żywo na profilu na facebooku jak i na kanale na YouTube. "Wszyscy tu jesteśmy obłąkani. Ja jestem obłąkany. Ty jesteś obłąkana." Jak to? Ja też? Gdzie w takim razie się znalazłam - w Krainie Czarów, czy w Krainie Obłąkanych? Wcale nie chcę przebywać pośród nich. Ale... z jakiegoś powodu znalazłam się tutaj i jest mi całkiem dobrze. Obawiam się, że powrót z tego dziwnego miejsca może okazać się bardziej bolesny niż upadek, który rozpoczął tę historię.


Wirtualny spacer po wystawie Baltic Home

INKU zaprasza na wirtualny spacer po wystawie dizajnu i sztuki Baltic Home. Wystawa jest dostępna pod adresem: http://baltichome.wzp.pl/virtual-tour. INKU zaprasza również do śledzenia Instagrama, gdzie sukcesywnie załączane są eksponaty z wystawy. To szansa na zapoznanie się z dziełami projektantów.


Beton 2020 online

14 listopada 2020 odbędzie się kolejna edycja szczecińskich spotkań z popkulturą Beton 2020. Ze względu na pandemię wszystkie wydarzenia w ramach Betonu 2020 będą streamowane online na profilu portalu betoniarka.net na Facebooku: https://www.facebook.com/betoniarka.net/ Udział w wydarzeniu jest darmowy. Początek o godz. 12.


13muz zaprasza na wystawy online

DK 13muz zaprasza na wystawy online:

  • do soboty 14 listopada: Artyści z Greifswaldu - Helmut Maletzke, Nadja (Galeria Foyer)
  • do wtorku 17 listopada: „Zacznijmy od początku, od dwóch skrzydeł” - Aleksandra Kubiak, Simone Ruess (Galeria Jedna Druga)
  • od środy 18 listopada: „Bojaźń/Anxiety” - wystawa malarstwa Pawła Kleszczewskiego (Galeria Foyer)
  • Szczegóły: https://13muz.eu.

Koncert online w DK "Krzemień"

DK "Krzemień" zaprasza na koncert wyjątkowego szczecińskiego pianisty, Patryka Matwiejczuka. Wyjątkowego, w końcu nie każdy dostaje nagrody specjalne z rąk Leszek Możdżer, a taką podczas festiwalu Jazz nad Odrą Patryk Matwiejczuk otrzymał w ubiegłym miesiącu. Stworzy on muzyczne wydarzenie - Patryk zaprosił cudowną wokalistkę i wspaniałego basistę.

"To nie karnawał", 14 listopada, godz. 19, https://krzemien.art/repertuar/to-nie-karnawal-koncert/.


Brass Ensemble Orkiestry Filharmonii w Szczecinie

Pierwszy raz w tym sezonie artystycznym spotkamy się na piątkowej transmisji koncertu z Filharmonii w Szczecinie wyłącznie online. Pierwszy raz również na scenie nie stanie pełna orkiestra symfoniczna, a tylko orkiestra dęta. To pretekst do opowiedzenia o powstaniu i rozkwicie tego typu instrumentarium. Są to bodaj najciekawsze dzieje w całej historii muzyki.

Koncert, 13 listopada, livefilharmonia.szczecin.pl">Filharmonia w Szczecinie (transmisja z płatnym dostępem), godz. 19.


Raniutto Sensorki

Nowy cykl uwielbianych przez najmłodszych melomanów warsztatów Raniutto poświęcimy niezwykle ważnej integracji zmysłów. Czym jest integracja sensoryczna i dlaczego jest niezbędna w prawidłowym funkcjonowaniu najmłodszych? Dzięki niej możemy odbierać oraz interpretować bodźce zmysłowe, przez co świat jest dla nas dostępny, przyjemny i niestraszny. Dwie Sensorki – specjalistki i mentorki w zakresie odbioru dźwięków – wraz z niezastąpionymi filharmonikami pokażą najmłodszym odkrywcze i angażujące zmysły ćwiczenia muzyczne. Aktywnymi twórcami warsztatów będą również rodzice – Sensorki podpowiedzą im, w jaki sposób można aktywnie obserwować pociechy i wspólnie z nimi odkrywać muzyczną wrażliwość. Będziemy dotykać, smakować, oglądać, wąchać i słuchać muzyki.

14 listopada, filharmonia Facebook, YouTube, godz. 11.

Bądź na bieżąco i obserwuj:

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wideo
Wróć na gs24.pl Głos Szczeciński