"Giselle, tańcz!" Teatr Współczesny w Szczecinie
Pełen gagów i radosnej głupoty spektakl choreograficzny, inspirowany klasycznym baletem romantycznym „Giselle”, który odkrył najniebezpieczniejsze, najdziwaczniejsze figury choreograficzne, postawił tancerki na czubkach palców i nakazał im latać.
13 września, godz. 19.00
"XD" Teatr Współczesny w Szczecinie
XD... to spektakl muzyczny realizowany na podstawie tekstów najbardziej tajemniczego internetowego autora – Malcolma XD. Jego krótkie, absurdalne, ironiczne opowiadania podbiły serca millenialsów, a niedawno doczekały się realizacji filmowych Netflixa i Canal+.
14, 15 września, godz. 19.00
"Mayday" Teatr Polski w Szczecinie
"Mayday" to historia pechowego taksówkarza-bigamisty, którego szczęśliwe życie u boku dwóch kobiet przerywa niespodziewany wypadek. Następujące po nim lawinowo dziwne zbiegi okoliczności, omyłkowo zrozumiane przez bohaterów wypowiedzi i błędnie zinterpretowane przez nich wydarzenia doprowadzają do absurdalnego zawikłania sytuacji.
15 września, godz. 16
"Polita" Teatr Polski w Szczecinie
"Mayday" to historia pechowego taksówkarza-bigamisty, którego szczęśliwe życie u boku dwóch kobiet przerywa niespodziewany wypadek. Następujące po nim lawinowo dziwne zbiegi okoliczności, omyłkowo zrozumiane przez bohaterów wypowiedzi i błędnie zinterpretowane przez nich wydarzenia doprowadzają do absurdalnego zawikłania sytuacji.
14, 15, września, godz. 19.00
"Calineczka" Teatr Lalek Pleciuga w Szczecinie
Inscenizacja jednej z najbardziej znanych baśni Hansa Christiana Andersena. Wyobraźcie sobie dziewczynkę urodzoną z ziarenka zasianego w ogródku. Dziewczynkę wielkości kciuka. Dziewczynkę porwaną przez paskudną ropuchę i nieczułego chrabąszcza. Wyobraźcie sobie Calineczkę: najmniejszą dziewczynkę na świecie. Zapraszamy na prostą i wzruszającą opowieść o jej dziejach.
13 września, godz. 10.00, 14 września, godz. 16.00
"Tuligranie na dywanie" Teatr Lalek Pleciuga w Szczecinie
Najmłodsi widzowie mogą badać wybrany element scenografii, swoich opiekunów, innych widzów lub podążać za działaniem aktorek, które będą delikatnie i spokojnie angażować ich uwagę. Pamiętając, że naturalną potrzebą małych dzieci jest bliskość, wspieramy rodziny w uważnym i spokojnym byciu razem. Staramy się, by stale towarzyszący dzieciom dorośli, odbierając spektakl wspólnie, a dzięki temu podobnie do swoich pociech, mogli przez chwilę odpocząć.
13 września, godz. 10.00, 14 września, godz. 15.00
"Sceny z sufitu" Teatr Lalek Pleciuga w Szczecinie
Magiczne połączenie improwizacji, wyobraźni i tego, co w Pleciudze najlepsze! Witajcie w świecie spektaklu – unikalnej produkcji, która łączy w sobie sztukę teatru improwizacyjnego z fascynującym światem lalek.
14 września, godz. 16.00
"Karmelek" Teatr Lalek Pleciuga w Szczecinie
W pewnej spokojnej, wiejskiej zagrodzie żyją zwierzęta. Ich rytm dnia wyznaczany jest codziennymi obowiązkami: krowa daje mleko, kura znosi jajka a kogut, jak na prawdziwego koguta przystało, budzi co rano wszystkich domowników i zwierzęta. Tylko co ma robić piesek Karmelek? Sam chciałby się dowiedzieć, jak mógłby się stać potrzebny...
15 września, godz. 11.00
"Niecierpki" Teatr Kana w Szczecinie
Tytułowe niecierpki to rośliny, których nazwa w wielu językach związana jest z niecierpliwością lub nietolerancją dotyku (np. gatunek Impatiens noli-tangere od łac. noli me tangere – „nie dotykaj mnie”). Przywoływane w spektaklu historie charakteryzują się podobną, nagromadzoną tuż pod skórą chroniczną nadwrażliwością – wystarczy jeden impuls, żeby dotrzeć do punktu krytycznego.
14 września, godz. 19.00
"Maja – rezolutna pszczółka" Teatr Piwnica przy Krypcie w Szczecinie
Teatralna adaptacja książki Waldemara Bonselsa „Pszczółka Maja i jej przygody” to opowieść o bystrej i ciekawej świata pszczółce, która podczas wędrówki odkrywa otaczający ją niezwykły świat, a dzięki odwadze, życzliwości i determinacji poznaje nowych przyjaciół.
14 września, godz. 9:30
BAJM 45 TOUR
Trasa 45-lecia to muzyczna podróż przed dekady polskiej muzyki. Usłyszycie „ejtisowe” przeboje, rockowe hity lat 90-tych i romantyczne ballady, które wszyscy znamy i uwielbiamy. A nie ma nic bardziej porywającego jak przeboje śpiewane przez tysiące gardeł na największych arenach w Polsce.
14 września, godz. 19.30, Teatr Letni.
Spektakl "Gusła"
„Gusła” Lubuskiego Teatru, który powstał na podstawie II części i fragmentów IV części Dziadów Adama Mickiewicza. Światowej sławy reżyser Grzegorz Bral — twórca Teatru Pieśń Kozła, przełożył romantyczne arcydzieło klasyki polskiej na przejmujący, głęboko emocjonalny język teatru. Gusła wyrosłe z rytuału ku czci zmarłych dotykają tematu nie tylko żałoby i straty bliskiego człowieka, ale i ówczesnego kraju, wielkich ideałów.
15 września, godz. 20.00, Ogrody Śródmeście.
Zobacz Q&A z Mandaryną !
Dołącz do nas na Facebooku!
Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!
Kontakt z redakcją
Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?