Weekend w Szczecinie: Koncerty i "Pijacy" w teatrze [WIDEO]

  Weekend w Szczecinie: Koncerty i "Pijacy" w teatrze [WIDEO]

  Małgorzata Klimczak

  Głos Szczeciński

  Aktualizacja:

  Głos Szczeciński

  Przed nami kolejny ciekawy weekend w Szczecinie. Nie zabraknie ciekawych koncertów oraz spektakli teatralnych.
  „Pijacy” w Teatrze PolskimTeatr Polski zaprasza jutro na premierę sztuki „Pijacy” Bohomolca, w reżyserii Artura Więcka „Barona”. „Pijacy” to rzadko
  1/10
  przejdź do galerii

  „Pijacy” w Teatrze Polskim

  Teatr Polski zaprasza jutro na premierę sztuki „Pijacy” Bohomolca, w reżyserii Artura Więcka „Barona”. „Pijacy” to rzadko pojawiający się na polskich scenach tytuł. Jedno z umoralniających dzieł z epoki klasycyzmu, podobnie jak pozostałe, zyskało sobie nie najlepszą sławę. W dobrze znanej scenerii rodem z PRL-u powoli rozwija się akcja, utrzymana w rytmie kolejnego upojenia alkoholowego, następującego po nim kaca i wypijanego na nowo klina... Równolegle rozwija się wątek romansowy.

  Pijacy, 6 maja, Teatr Polski, godz. 19, bilety 35-45 zł.

  Weekend w Szczecinie: „Pijacy” w Teatrze Polskim  Teatr Polski zaprasza jutro na premierę sztuki „Pijacy” Bohomolca, w reżyserii Artura Więcka „Barona”. „Pijacy” to rzadko pojawiający się na polskich scenach tytuł. Jedno z umoralniających dzieł z epoki klasycyzmu, podobnie jak pozostałe, zyskało sobie nie najlepszą sławę. W dobrze znanej scenerii rodem z PRL-u powoli rozwija się akcja, utrzymana w rytmie kolejnego upojenia alkoholowego, następującego po nim kaca i wypijanego na nowo klina... Równolegle rozwija się wątek romansowy.

  Pijacy, 6 maja, Teatr Polski, godz. 19, bilety 35-45 zł.

  Weekend w Szczecinie: Voo Voo w filharmonii  Kluczem do nowej płyty jest czas i jego nieustanny upływ. Na nowym albumie Voo Voo znajdzie się zaledwie siedem, za to długich utworów, a każdy z nich będzie zatytułowany od kolejnych dni tygodnia. To wpłynie również na koncerty promujące nową płytę, a przecież takie spotkania z muzyką tego zespołu mają swoją niepowtarzalną atmosferę.

  Voo Voo, 8 maja, filharmonia, godz. 20, 70-90 zł.

  Weekend w Szczecinie: Szczeciński Bazar Rozmaitości  W Off Marinie przy ulicy Chmielewskiego 18 pojawią się wystawcy z całego kraju, u których będzie można kupić dosłownie wszystko.

  Bazar rozmaitości jest połączeniem wszystkich targów i kiermasz, jakie do tej pory odbywały się w naszym mieście.

  W jednym miejscu będzie można kupić ekologiczny miód, wymienić przeczytane książki, podzielić się jedzeniem z potrzebującymi i dowiedzieć się, jak czytać etykiety.

  Z pewnością każdy znajdzie coś dla siebie!

  Impreza startuje w niedzielę 7 maja o godzinie 10 i potrwa do godziny 15. Wstęp na Szczeciński Bazar Rozmaitości jest bezpłatny.

  Weekend w Szczecinie: Portrety RZECZYwiste  Książnica Pomorska zaprasza na wystawę realizowaną według autorskiego projektu Beaty Bogusławskiej „Portrety RZECZYwiste”. Projekt ten jest fotograficzną próbą pokazania człowieka przez pryzmat otaczających go RZECZY rozumianych, zarówno jako przedmioty, lecz także miejsca, ludzie i idee. Wszystko to odbijając na nim swoje światło znaczeń i symboli ukazuje jego istotę.

  Portrety RZECZYwiste, 5 maja, Książnica Pomorska, wstęp wolny.

  Weekend w Szczecinie: Kings of Convenience  W sobotę w filharmonii wystąpi duet, który porównywany jest do innego słynnego duetu Simon & Garfunkel. Dla wielu słuchaczy to prawdziwie kultowy duet. Ich twórczość porównuje się do niezapomnianej pary Paul Simon - Art Garfunkel. W Polsce wystąpili dotychczas tylko jeden raz - w 2010 roku na festiwalu Open’er.Kings of Convenience tworzą wokalista i gitarzysta Erik Glambek Boe oraz gitarzysta ErlendOye.

  Kings of Convenience, 6 maja, filharmonia, godz. 19, bilety 95-125 zł.

  Weekend w Szczecinie: „Disco macabre” w Pleciudze  Teatr Lalek Pleciuga zaprasza na spektakl dla dorosłych „Disco macabre” Piotra Rowickiego w reżyserii Arkadiusza Buszko. „Disco macabre” to prześmiewcza i bezlitośnie kpiąca ze współczesnego świata opowieść o discopolowym tańcu ze śmiercią. To także spotkanie z najbardziej pogardzanym gatunkiem muzycznym w najbardziej zaskakujących aranżacjach.

  Disco macabre, 5 maja, Pleciuga, godz. 19, bilety 15-30 zł.

  Weekend w Szczecinie: „Feinweinblein” we Współczesnym  Tekst-laureat Gdyńskiej Nagrody Dramaturgicznej 2015, jeden z najlepszych nowych, polskich tekstów dla teatru napisany przed debiutantkę, Weronikę Murek, która przebojem wdarła się do świata literatury i teatru. Mikroświat prowincji. Jedynym rekwizytem, który zapewnia bohaterom dostęp do "lepszego świata", jest odbiornik radiowy. Z przedmiotem pożądania związana jest jednak pewna mroczna tajemnica...

  Feinweinblein, 5, 6, 7 maja, Teatr Współczesny, godz. 19, bilety 12 zł.

  Weekend w Szczecinie: Koncert zespołu Trio M3  Trio M3 powstało z przypadku, ale przykłady z życia pokazują, że rzeczy dobre i fajne z reguły powstają z przypadku. Muzyka, jaką wykonuje ten nietypowy skład jest gorąco przyjmowana przez publiczność zarówno sal koncertowych jak i imprez kameralnych.

  Trio M3, 5 maja, Pomba Gira Juke Joint, godz. 21, bilety 25 zł.

  Weekend w Szczecinie: Premiera książki "Wakacje z Lassem i Mają"  W sobotę o godz. 11 premiera książki "Wakacje z Lassem i Mają" z serii „Biuro Detektywistyczne Lassego i Mai” Martina Widmarka, wydawnictwo Zakamarki. W trakcie spotkania będą czytane fragmenty książki oraz rozwiązywane zagadki detektywistyczne związane z serią przygód młodych detektywów.

  Premiera, 6 maja, Klubokawiarnia Kulturka, godz. 11, wstęp wolny.

  Weekend w Szczecinie: Eb Davis & BC live  Eb Davis to artysta którego chyba nie trzeba przedstawiać szczecińskiej publiczności. Wielbiciele dobrej muzyki na pewno spotkali się z występem przy okazji turnieju tenisowego lub wcześniejszych jego wizytach w naszym mieście. To bardzo energiczny i zawsze kreujący wspaniałe show muzyk.

  Eb Davis, 6 maja, Pomba Gira Juke Joint, godz. 21, bilety 35 zł.

  Zobacz galerię

  Czytaj treści premium w Głosie Szczecińskim Plus

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Komentarze

  Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

  Polub nas na Facebooku

  Zdjęcia ze Szczecina

  Wideo ze Szczecina

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  GS24 poleca:

  Osobowość Roku 2018 - zgłoś swoje propozycje nominacji

  Osobowość Roku 2018 - zgłoś swoje propozycje nominacji

  Piłkarz Roku 2018. Wybieramy najlepszych piłkarzy w regionie

  Piłkarz Roku 2018. Wybieramy najlepszych piłkarzy w regionie

  MISTRZOWIE FOTOGRAFII - zobacz kto zwyciężył!

  MISTRZOWIE FOTOGRAFII - zobacz kto zwyciężył!

  SPORTOWY SUKCES ROKU | Głosowanie zakończone poznaj laureatów

  SPORTOWY SUKCES ROKU | Głosowanie zakończone poznaj laureatów