Weekend dla Arkonii Szczecin. Dwie wygrane z Waterpolo Poznań [galeria]

Anna Pasztor
Marcin Bielecki
Sobota i niedziela należały do zawodników Arkonii Szczecin w piłce wodnej. Na basenie Floating Arena rozegrali oni dwumecz z drużyną Waterpolo Poznań. Oba spotkania wygrali.

Sobotni pojedynek był wyrównany. Obie drużyny odpowiadały sobie bramka za bramkę i nie potrafiły za bardzo odskoczyć. Poznaniacy zaczęli grac trochę brutalniej, co sprawiło, że pod koniec II kwarty doprowadzili do remisu. Po przerwie jednak piłkarze Arkonii zaczęli obejmować prowadzenie, którego nie oddali do końca spotkania.

- To był trudny pojedynek, bo drużyna z Poznania narzucała nam swój brutalny sposób gry, któremu musieliśmy się podporządkować - powiedział trener i zawodnik Arkonii, Robert Sekuła. - Zawodnicy z Poznania zaczęli grać, a my musieliśmy odskoczyć, ale na szczęście udało nam się spiąć i objąć prowadzenie - dodawał. Ostatecznie pierwszy mecz Arkonia wygrała 14:9

Drugie spotkanie było równie emocjonujące. Pierwszą bramkę dla gospodarzy z rzutu karnego zdobył Piotr Szymański, ale goście dość szybko zdołali wyrównać. Szymański trafił z dystansu a kolejną bramkę dołożył jeszcze Robert Sekuła, zapewniające gospodarzom prowadzenie 3:1. Na koniec pierwszej kwarty zdołali jeszcze zaskoczyć bramkarza rywali, ustalający wynik 4:1. Po krótkiej przerwie goście zaczęli odrabiać straty. Wprawdzie bramkę na 5:1 dla szczecinian zdobył Sekuła, ale chwilę później było już 5:3. Ostateczny wynik przed zmianą stron na 6:4 ustanowił Sekuła, zdobywając 6 gola dla Arkonii.

Druga połowa to festiwal umiejętności piłkarzy wodnych Arkonii. W trzeciej kwarcie zagrali rewelacyjnie w obronie, nie pozwalając strzelić przeciwnikom ani jednej bramki. Świetnie między słupkami spisywał się bramkarz Waldemar Leszek, który w tej części spotkania zachował czyste konto.

Najpierw Sekuła zaskoczył bramkarza z Poznania, później trafienie dołożył Piotr Ławniczak i szczecinianie prowadzili już 8:4. Bramkę od poprzeczki zdobył Przemysław Bereda, a chwilę później bramkarza ponownie pokonał Szymański. Rzut karny wykorzystał Ławniczak pewnie umieszczając piłkę w siatce. Końcowy wynik trzeciej kwarty ustanowił Szymański podwyższając na 12:4. W ostatniej kwarcie po obu stronach dało się we znaki zmęczenie. Gospodarze zdobyli zaledwie dwie bramki z gry, a ich rywale jedną z wykorzystanego karnego. Ostatecznie drugi mecz zakończył się wynikiem 14:5 dla Arkonii.

- Najważniejsze, że wygraliśmy dwa mecze i to dużą różnicą bramek - cieszył się Sekuła. - Wykonaliśmy założony plan w 100%, bo dzięki przewadze, jaką osiągaliśmy nie musieliśmy grać nerwowo - dodawał.
Dzięki tym zwycięstwom Arkonia umocniła pozycję lidera w tabeli Mistrzostw Polski.