MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Ważne zmiany! Tyle gotówki możesz trzymać w domu. Musisz o tym wiedzieć 22.07.2024

MS
Płatności bezgotówkowe są tyle popularne, że coraz częściej wypierają one tradycyjny pieniądz. Niektórzy pozostają jednak wierni banknotom w swoich portfelach i nie wyobraża sobie bez nich życia. Od nowego roku planowane jest wprowadzenie limitów płatności gotówkowych w pojedynczej transakcji. A czy istnieje limit gotówki, jaką możemy zgromadzić w domu?Wszystkie informacje szczegółowo przedstawiamy w naszej galerii >>>
Płatności bezgotówkowe są tyle popularne, że coraz częściej wypierają one tradycyjny pieniądz. Niektórzy pozostają jednak wierni banknotom w swoich portfelach i nie wyobraża sobie bez nich życia. Od nowego roku planowane jest wprowadzenie limitów płatności gotówkowych w pojedynczej transakcji. A czy istnieje limit gotówki, jaką możemy zgromadzić w domu?Wszystkie informacje szczegółowo przedstawiamy w naszej galerii >>>pexels
Płatności bezgotówkowe są tyle popularne, że coraz częściej wypierają one tradycyjny pieniądz. Niektórzy pozostają jednak wierni banknotom w swoich portfelach i nie wyobraża sobie bez nich życia. Od nowego roku planowane jest wprowadzenie limitów płatności gotówkowych w pojedynczej transakcji. A czy istnieje limit gotówki, jaką możemy zgromadzić w domu?

Przechowywanie dużych sum pieniędzy w domu nie jest bezpieczne, ale nie brakuje osób, które nie wierzą w bankowość internetową i wolą trzymać część majątku w pobliżu.

Ile gotówki możesz trzymać w domu?

Zobacz ile gotówki możesz trzymać w domu. Wszystkie szczegóły wyjaśniamy w naszej galerii.

Trzymanie pieniędzy na koncie bankowym wydaje się bezpieczniejsze formą oszczędzania niż trzymanie ich w domu. Warto jednak pamiętać, że oszczędności na koncie są ostatnio głównym celem ataków oszustów, którzy podstępem próbują zmusić nas do wykonania czynności, przez które pozbawimy się oszczędności. Niestety, w tych sytuacjach, gdy sami podamy dane do konta, bank umywa ręce i stracimy pieniądze.

ZOBACZ RÓWNIEŻ:

Limity transakcji gotówkowych od 2024 roku

W wyniku uchwalenia nowelizacji ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych, ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych oraz ustawy Prawo przedsiębiorców, do Polskiego Ładu wprowadzone zostały nowe limity płatności gotówką.

Zgodnie z nimi od 1 stycznia 2024 r. będą obowiązywały następujące limity transakcji gotówkowych:

  • dla przedsiębiorców- limit płatności gotówką 8000 zł w ramach jednej transakcji z innym przedsiębiorcą;
  • dla konsumentów- limit płatności gotówką 20 000 zł w ramach jednej transakcji z przedsiębiorcą.

Limity te dotyczą kwot brutto. Oznacza to, że jeśli wartość jednorazowej transakcji z kontrahentem przekroczy kwotę limitu, należy ją wówczas rozliczyć bezgotówkowo.

Kiedy warto trzymać gotówkę w domu?

Żadne przepisy nie regulują, ile gotówka można trzymać w domu. Jest to wyłączna nasza decyzja. Zdecydowanie nie warto trzymać w domu wszystkich swoich pieniędzy, szczególnie jeśli są to duże kwoty. To nie tylko nieopłacalne, lecz także niepraktyczne. W naszej galerii przygotowaliśmy dla Was szczegółowe informacje w jakich sytuacjach warto mieć gotówkę w domu:

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Strefa Biznesu: Ceny złota na nowym, historycznym poziomie

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na gs24.pl Głos Szczeciński