MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Ważne informacje dla pacjentów. Przebudowa wjazdu i nowa organizacja ruchu do szpitala na Pomorzanach

Leszek Wójcik
Leszek Wójcik
Z powodu przebudowy głównego wjazdu na teren szpitala na Pomorzanach (od ul. św. Józefa) zmienia się organizacja wjazdu i wejścia na teren placówki
Z powodu przebudowy głównego wjazdu na teren szpitala na Pomorzanach (od ul. św. Józefa) zmienia się organizacja wjazdu i wejścia na teren placówki archiwum
Z powodu przebudowy głównego wjazdu na teren szpitala na Pomorzanach (od ul. św. Józefa) zmienia się organizacja wjazdu i wejścia na teren placówki. Zmiany obowiązują od dzisiaj (19 czerwca), do odwołania.

Rozpoczynająca się w środę inwestycja pn. "Przebudowa wjazdu głównego na terenie USK-2 wraz z montażem systemu identyfikacji pojazdów i pieszych" wywróci do góry nogami organizację ruchu na terenie szpitala - zmieniają się drogi wjazdu i wyjazdu ruchu samochodowego oraz wejścia i wyjścia pieszych.

Od dzisiaj wjeżdżamy na teren USK-2 trzydzieści metrów dalej, na lewo od dotychczasowej bramy głównej przy ul. św. Józefa - wjeżdżamy bramą vis na vis budynku A (ginekologia).

- Po wjeździe na teren szpitala jedziemy prosto, jak prowadzi droga, przejeżdżamy obok budynku XVIII (stomatologia), mając go po swojej prawej stronie i dojeżdżamy do rozwidlenia dróg na przeciwko budynku J (okulistyka) - tłumaczy Bogna Bartkiewicz
rzeczniczka prasowa - specjalistka ds. promocji. - Od tego momentu poruszamy się jak do tej pory.

Ważne informacje dla pacjentów. Przebudowa wjazdu i nowa organizacja ruchu do szpitala na Pomorzanach

Jak wyjechać ze szpitala? Przy budynku J (okulistyka) dojeżdżamy do budynku XV (Zakład Anatomii Prawidłowej) i skręcamy w prawo (jak na parking). Na tyłach budynku D dojeżdżamy do bramy wyjazdowej wychodzącej (po lewej stronie), na ul. Grudziądzką.

- Innych możliwości wjazdu i wyjazdu ze szpitala nie będzie - przestrzega Bogna Bartkiewicz. - Prosimy o ostrożność i zwracanie uwagi na znaki drogowe.

Z kolei piesi wchodzą na teren szpitala furtką od ul. Grudziądzkiej - po prawej stronie dotychczasowego wejścia przy szlabanie od ul. św. Józefa.

- Muszą okrążyć budynek D, mając go po swojej lewej stronie i przejść przez mały parking obok budynku C - informuje rzeczniczka prasowa szpitala. - Tą drogą wyjdą na skrzyżowanie chodników obok budynku J (okulistyka).

Odwiedzający chorych wychodzą tą samą trasą.

W związku ze zmianą organizacji ruchu obowiązuje bezwzględny zakaz parkowania samochodów w podanych ciągach komunikacyjnych, na zakrętach, wzdłuż budynku A, wzdłuż budynku XV przy Zakładzie Anatomii Prawidłowej i na chodnikach. Jest to konieczne, by zapewnić bezpieczne poruszanie się transportu wewnętrznego i służb ratowniczych na terenie USK-2.

Na terenie USK-2 obowiązuje strefa zamieszkania.

Dzięki przebudowie w przyszłości zagwarantowany zostanie bezpieczny i sprawny ruch wjazdowy i wyjazdowy przy bramie głównej. Służby ratownicze będą mogły bezkolizyjnie, z całkowitym pierwszeństwem, wjeżdżać i wyjeżdżać ze szpitala. Poprawi się też komfort wjazdu i wyjazdu pozostałych pojazdów - powstaną dwa bezpieczne, niezależne pasy ruchu, oddzielone wysepką.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Szczyt NATO. Ogromne wsparcie dla Ukrainy

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na gs24.pl Głos Szczeciński