Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Warszewo: Zamieszanie z autobusem. Pasażerowie zdezorientowani

Mariusz Parkitny, współpraca Paulina Targaszewska
Aby nie pomylić trasy na Warszewo, warto przyjrzeć się rozkładowi jazdy i tablicy na przodzie autobusu. Wskazuje kierunek: Warszewo lub Podbórz.
Aby nie pomylić trasy na Warszewo, warto przyjrzeć się rozkładowi jazdy i tablicy na przodzie autobusu. Wskazuje kierunek: Warszewo lub Podbórz. Fot. Marcin Bielecki
Część pasażerów linii 87 nie dojeżdża tam, gdzie chce. Bo świeżo uruchomiona linia na Warszewo ma aż dwie pętle końcowe.

Nowe trasy i rozkłady jazdy autobusu obowiązują od 1 września. Część pasażerów nie wie jeszcze o zmianach. A są istotne. Teraz ta sama linia autobusowa ma przystanki końcowe w dwóch różnych miejscach Warszewa. Dzieli je aż dwa kilometry. Dla pasażerów, którzy wsiądą w niewłaściwy autobus to kłopot.

- Chciałam dojechać do ulicy Podbórzańskiej. Wsiadłam na pętli na Niebuszewie. Zdziwiłam się, gdy autobus zakończył kurs wcześniej. Musiałam z dziećmi cofnąć się na poprzedni przystanek i poczekać na kolejny autobus jadący na Podbórzańską - mówi Maria Wasilewska, mieszkanka Warszewa.

Autobusy ruszają z ul. Kołłątaja. Trasy na różne pętle rozchodzą się na ul. Złotowskiej. Krótsza skręca w ulicę Szwedzką i kończy bieg w okolicach ul. Perlistej. Ostatni przystanek nazywa się Warszewo. Tą trasą autobusy kursują co dwadzieścia minut, ale tylko w godzinach od 6 do 8 i od 14 do 17. W soboty, niedziele i święta nie jeżdżą.

Dłuższa linia prowadzi aż do skrzyżowania ulic Podbórzańskiej i Miodowej przez ulice Warszewo-Szkoła, Warszewo-Kościół, Podbórzańska-Ogrody, Morenowa. Pętla nazywa się Podbórz. Autobusy kursują od 5 rano do 22. Także w soboty i dni świąteczne. Zarząd Dróg i Transportu Miejskiego tłumaczy jak uniknąć pomyłki.

- Umieszczone rozkłady jazdy w sposób czytelny informują, który kurs realizowany jest do pętli Podbórz, a który do pętli Warszawo. Ponadto oznakowanie widniejące na tablicy kierunkowej autobusu również informuje pasażerów, gdzie autobus danym kursem kończy bieg - mówi Marta Kwiecień-Zwierzyńska z ZDiTM.

Przez całą dobę szczegółowych informacji o kursowaniu komunikacji udziela dyspozytor Centrali Ruchu ZDiTM pod numerem telefonu 091 4800 403.

- Z chwilą zapoznania się pasażerów z rozkładem jazdy wszelkie niepewności nie powinny mieć miejsca - dodaje Kwiecień-Zwierzyńska.

Pasażerowie przyznają jednak, że dwie pętle są dobrym rozwiązaniem, bo mieszkańcy mają bliżej do domów. Podobne zdanie mają kierowcy autobusów.

- Ludzie z przyzwyczajenia zajmowali miejsca w autobusie i dopiero w trakcie przejazdu orientowali się, że trasa jest inna. Ale szybko się przyzwyczają. Te dwie pętle do dobre rozwiązanie dla mieszkańców - powiedział pan Czesław, kierowca autobusu linii 87.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na gs24.pl Głos Szczeciński