Walka do końca i cenna wygrana Sandra Spa Pogoni

Aleksander Stanuch
Materiały prasowe

Portowcy wrócili do rozgrywek ligowych po ponad miesięcznej przerwie i trzeba przyznać, że na początku wyglądali na mocno „zardzewiałych”. Pojedynek z Wybrzeżem nie stał na wysokim poziomie, dużo było strat i zmarnowanych szans i w efekcie gospodarze prawie po 14 minutach prowadzili zaledwie 3:2. Spora w tym zasługa Antona Terekhova, który odbił dwie piłki w sytuacjach sam na sam.

Przy stanie 7:6 szczecinian nawiedził poważny kryzys, ponieważ stracili pięć bramek z rzędu. Trener Rafał Biały ratował się, jak mógł i posłał w bój Filipa Wrzesińskiego. To była dobra decyzja, bo ten młody zawodnik rzucił dwie bramki z rzędu i zaliczył asystę. Do przerwy gospodarze przegrywali 10:13.

Niezbyt szczelna obrona i popisy w bramce Artura Chmielińskiego, golkipera Wybrzeża, nie dawały wielu powodów do optymizmu. W 46. minucie przy stanie 17:22 wreszcie coś drgnęło w grze Portowców. Trener Biały w każdej akcji ofensywnej decydował się na wprowadzenie dodatkowego zawodnika, a ciężar gry wziął na siebie Paweł Krupa. Kapitan Pogoni miał zaskakująco dużo miejsca i korzystał z tego, rzucając gola za golem. To w połączeniu z lepszą defensywą sprawiło, że zespół ze Szczecina wrócił do gry. Dopiero w 58. minucie Rafał Matuszak wyprowadził Pogoń na prowadzenie, które udało się utrzymać.

Portowcy wygrali 29:28, zostawili na parkiecie mnóstwo sił i to przyniosło skutek, bo nasi szczypiorniści po tym zwycięstwie wskoczyli na 7. miejsce w tabeli, wyprzedzając Zagłębie Lubin, z którym w lutym zmierzą się w Pucharze Polski. W dodatku przewaga nad dziewiątym Chrobrym Głogów wynosi już 9 punktów, więc faza play-off jest coraz bliżej.

Następne spotkanie szczecinianie rozegrają już jutro (godz. 17). Na wyjeździe zmierzą się z MMTS Kwidzyn. W październiku Pogoń wygrała 27:24.

Sandra Spa Pogoń Szczecin – Wybrzeże Gdańsk 29:28 (10:13)
Pogoń: Gawryś, Terekhov - Wrzesiński 2, Horiha, Krupa 6, Bosy 6, Biernacki 2, Jedziniak 2, Krysiak 2, Matuszak 3, Rybski 2, Zaremba, Fedeńczak 4.