Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Wakacje ze Świetlicą Śródmiejską. Czym jest miasto i jak w nim działać?

OPRAC.:
Szymon Wasilewski
Szymon Wasilewski
Jak powstaje miasto? Gdzie w mieście można zobaczyć sztukę? Czym jest zabytek? Jak się mieszka w zabytku? ŚRODEK Śródmiejski Punkt Sąsiedzki znów zaprasza młodszych mieszkańców do udziału w dyskusji o mieście. Ruszają "Wakacje ze Świetlicą Śródmiejską".

Ten cykl o mieście przeznaczony jest dla najmłodszych mieszkańców! „W Świetlicy Śródmiejskiej uczymy się, jak obserwować miasto, a także jak je współtworzyć” – opowiadają prowadzące, Ada Krawczak i Zuza Waligórska ze Stowarzyszenia OSWAJANIE SZTUKI. W ramach spotkań warsztatowych uczestnicy będą krążyć wokół tematu miasta, jednocześnie ucząc się technik plastycznych, zdobywając kompetencje i wiedzę potrzebne do postawienia się w roli miejskiego aktywisty, czy też projektując różne działania w przestrzeni miejskiej. Ogólnie chodzi o to, by poczuć się pełnoprawnym, małym mieszkańcem Szczecina!

Warsztaty przeznaczone są dla dzieci w wieku 6-14 lat. Wakacyjna odsłona zajęć stanowi całość i udział uwzględnia udział we wszystkich pięciu spotkaniach. Zajęcia trwać będą 2 godziny i odbywać się będą w 2 turach (w godz. 9:30-11:30 oraz w godz. 12:30-14:30) w ŚRODKU Śródmiejskim Punkcie Sąsiedzkim przy ul. bł. Królowej Jadwigi 43/U1 (róg ul. bł. Królowej Jadwigi i Boh. Getta Warszawskiego). Udział jest bezpłatny, organizator zapewnia też materiały. Wystarczy wypełnić formularz zgłoszeniowy dostępny online: https://forms.gle/PynLqpkKahFg9vHw8. Decyduje kolejność zgłoszeń.

Oto program zajęć:

  • 20 lipca (poniedziałek) | Jak powstaje miasto?

Kto decyduje jak będą biegną ulice i jak zbudowane są domy? Przez ostatnie 200 lat urodziło się mnóstwo pomysłów jak stworzyć miasto od zera, by było przyjazne. W czasie warsztatów zapoznamy się z kilkoma z pomysłów na miasto, zastanowimy się, jakie cechy musi mieć miasto. Każdy uczestników opracuje własną wizję miasta, w którym chciałby mieszkać

  • 21 lipca (wtorek) | Gdzie w mieście można zobaczyć sztukę?

Czy sztuka powinna być dostępna dla każdego? Czy jest miejsce na sztukę w przestrzeni publicznej? Porozmawiamy o sztuce w mieście - nie tylko tej należącej do świata muzeów i galerii, ale również tej z którą na co dzień spotykamy się na ulicach i w parkach Szczecina. Każdy z uczestników wykona z masy solnej własną propozycję pomnika / postumentu - z myślą o przestrzeni, którą zna w mieście

  • 22 lipca (środa) | Uwaga! Zabytek w mieście!

Czym jest zabytek? Jak się mieszka w zabytku? Gdzie i jakie zabytki mamy w Szczecinie? Porozmawiamy o starych szczecińskich kamienicach - skąd się wzięły, ile mają lat i kto je wybudował. Zastanowimy się, co kryją ich wnętrza. Zadaniem uczestników będzie zaprojektowanie posadzki do kamienicy i dzięki jej powieleniu ułożymy w ŚRODKU wspólną nową podłogę!

  • 23 lipca (czwartek) | Bohaterki i Bohaterowie

Kim są mieszkańcy miasta? Co robią i co - jeśli w ogóle - odróżnia ich od mieszkańców wsi? Opowiemy o ludziach, którzy budowali Szczecin jaki znamy. W ramach warsztatów wykonamy też wyjątkowe szczecińską grę typu "memory" na wzór gry Sombrero czy melonik.

  • 24 lipca (piątek) | Budujemy miasto

Podsumowując wszystkie nasze dotychczasowe miasto-doświadczenia, wspólnie zaplanujemy i wybudujemy miasto z klocków Lego.

Bądź na bieżąco i obserwuj:

od 12 lat
Wideo

Protest w obronie Parku Śląskiego i drzew w Chorzowie

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na gs24.pl Głos Szczeciński