Wacław Rudolf człowiekiem roku

ha
Trener młodych akrobatów z Młodzieżowego Domu Kultury, Wacław Rudolf, wygrał plebiscyt na "Człowieka 2001 Roku", przeprowadzony przez miejscowy tygodnik. Zwycięzca zdecydowanie pokonał konkurentów do tytułu. Otrzymał aż 23 punkty na 24 możliwe.

Plebiscyt prowadzony jest już od kilku lat. Najpierw człowieka roku typowali czytelnicy gazety, a teraz kapituła złożona ze zwycięzców poprzednich konkursów oraz niektórych miejscowych dziennikarzy.
Tegoroczny laureat od ponad 20 lat prowadzi sekcję akrobatyki sportowej przy Młodzieżowym Domu Kultury. Tylko w minionym roku jego podopieczni: Piotr Grzybowski, Maciej Ratajczak, Tomasz Szyrszeń i Mirosław Cholewka zdobyli złoty medal na mistrzostwach Polski juniorów w czwórkach chłopców. Dodatkowo dwójka Grzybowski i Szyrszeń wrócili z tych zawodów ze srebrem. Natomiast na Światowych Igrzyskach Grup Wiekowych w Akrobatyce Sportowej akrobaci Wacława Rudolfa zajęli czwarte miejsce. W minionym roku pięciu zawodników zostało powołanych do kadry Polskiego Związku Akrobatyki Sportowej.
Jak dowiedzieliśmy się nieoficjalnie drugie miejsce przyznano Krystynie Dulnik, trzecie Jadwidze Preuss a czwarte Pawłowi Sujce. Oficjalne wyniki podane zostaną w środowym wydaniu "Niebieskiego Wyspiarza", organizatora plebiscytu.