MKTG SR - pasek na kartach artykułów

W trzy dni pokonali 350 kilometrów. "Gryfus" w drodze do Berlina (ZDJĘCIA)

Maurycy Brzykcy
Maurycy Brzykcy
W weekend Szczeciński Klub Rowerowy Gryfus podążał przepięknym i wyjątkowym szlakiem rowerowym Rund um Berlin. Miłośnicy takiej turystyki w trzy dni pokonali około 350 kilometrów.

Uczestnicy mogli się delektować pięknem parków, pałaców i zamków położonych w Brandenburgii oraz na obrzeżach Berlina. Rowerzyści odwiedzili także Poczdam, który jest jednym z najpiękniejszych niemieckich miast. Rajdowi towarzyszyły wyjątkowo sprzyjające warunki pogodowe, a temperatura momentami osiągała nawet 28°C. W wydarzeniu poza mieszkańcami Pomorza Zachodniego wzięli udział także rowerzyści z Wrocławia, Bydgoszczy, Zielonej Góry i Tucholi.

- Wyprawa po szlaku Rund um Berlin to kolejny dowód na to, że zwiedzanie na rowerze to jeden z najlepszych sposobów aby zobaczyć piękne miejsca. Dobra infrastruktura rowerowa jaka nas spotkała na drodze i rewelacyjna pogoda dodatkowo sprawiła, że wrócimy na ten szlak jeszcze nie jeden raz – powiedział Wojtek Marciniak, organizator wyprawy rowerowej i członek Rady Programowej Fundacji Szczeciński Klub Rowerowy Gryfus.

Szlak „Rund um Berlin” jest stosunkowo nową propozycją dla miłośników turystki rowerowej, a pomysł jego utworzenia zrodził się w 2005 roku. Trasę o długości 300 kilometrów wyznaczono w 2009 roku w taki sposób, aby prowadziła przez parki usytuowane wokół stolicy Niemiec, urocze miejscowości oraz zabytki i muzea. Szlak wykorzystuje fragmenty innych wcześniej powstałych tras przygotowanych dla rowerzystów. W 2014 roku zinwentaryzowano oznakowanie szlaku i po konsultacjach zmodyfikowano szlak w taki sposób, aby rowerzyści podążając nim docierali do jeszcze większej ilości zabytków i muzeów.

- Szczeciński Klub Rowerowy Gryfus pragnie zachęcić do wybrania się na szlak Rund um Berlin miłośników turystyki rowerowej ze Szczecina i Pomorza Zachodniego ponieważ bliska lokalizacja tego szlaku dla mieszkańców naszego regionu sprawia, że jest on bardzo interesującą propozycją na weekendowy wyjazd rowerowy dla rodzin i znajomych – powiedział Paweł Malinowski, prezes Szczecińskiego Klubu Rowerowego Gryfus.

Zobacz także: Tomasz Narkun o rewanżu z Mamedem Khalidovem na KSW 46

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na gs24.pl Głos Szczeciński