Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

W Szczecinie ruszyła się akcja przeciwko dopalaczom [wideo]

Małgorzata Klimczak
Tomasz Hołod/Polska Press
„Jestem Mocarzem Nie Potrzebuję Dopalaczy” to akcja, która 2 października rozpocznie się w 10 szczecińskich gimnazjach.

Wideo: Zapadł precedensowy wyrok ws. handlu "dopalaczami". Sąd orzekł na podstawie kodeksu karnego (TVN24/x-news)

W programie „Szczecin wolny od dopalaczy” w pierwszym etapie pt. „Jestem Mocarzem Nie Potrzebuję Dopalaczy” przeprowadzone zostaną działania w placówkach oświatowych - obecnie to 10 szkół gimnazjalnych ze Szczecina. Spotkania adresowane są do pierwszych klas.

- Dopalacze to bardzo poważny problem, dlatego chcemy uświadomić młodym ludziom, jak groźne są to środki i jakie mogą powodować skutki - mówi Małgorzata Olejnik, dyrektor Wydziału Spraw Społecznych Urzędu Miasta Szczecin. - Wspólnie z policją, strażą miejską oraz Stowarzyszeniem Sztuka TAK! stworzyliśmy nowatorski program edukacyjny skierowany do uczniów gimnazjum. Nie będą to typowe prelekcje, ale włączymy młodzież i rodziców do aktywnego działania.

Pomysł programu należy do Stowarzyszenia Sztuka TAK!.

- Nasze Stowarzyszenie od ponad 2 lat zajmuje się pracą z młodzieżą z różnymi problemami - mówi Krzysztof Baranowski ze Stowarzyszenia. - Ta akcja jest adresowana do klas pierwszych gimnazjum. Z każdą klasą będziemy prowadzić osobne zajęcia. W sumie weźmie w niej udział 719 osób.

Ta akcja to program pilotażowy. Z czasem będzie rozszerzana na kolejne szkoły, również na poziomie ponadgimnazjalnym.

- Postanowiliśmy zastosować terapię szokową - mówi Krzysztof Baranowski. - W sposób dość mocny chcemy pokazać młodzieży konsekwencje stosowania dopalaczy. Pokażemy uczniom 3-minutowy film, w którym chłopak uzależniony od dopalaczy opowiada o swojej próbie samobójczej. Film zrobił na nas bardzo silne wrażenie, kiedy go montowaliśmy.

Po zakończeniu działań w szkole każda klasa weźmie udział w konkursie. W dowolnej formie artystycznej uczniowie wyrażą sprzeciw wobec dopalaczy. Na podstawie ich pracy powstanie teledysk.

Akcja będzie przeprowadzana w szkołach w dniach 2-21 października. Natomiast 29 września o godz. 19 w studiu S-1 Radia Szczecin odbędzie się debata na temat dopalaczy.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na gs24.pl Głos Szczeciński