Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

W Szczecinie powstanie Ośrodek Szkolenia Pływackiego

Marek Rudnicki
Podstawową bazę treningową w trakcie realizacji Programu stanowić będą obiekty sportowe Miejskiego Ośrodka Sportu, Rekreacji i Rehabilitacji w Szczecinie, w tym Floating Arena w Szczecinie przy ul. Wąskiej 16.
Podstawową bazę treningową w trakcie realizacji Programu stanowić będą obiekty sportowe Miejskiego Ośrodka Sportu, Rekreacji i Rehabilitacji w Szczecinie, w tym Floating Arena w Szczecinie przy ul. Wąskiej 16. archiwum
Dziś podpisana została umowa w sprawie utworzenia Ośrodka Szkolenia Pływackiego w Szczecinie. W ośrodku, po jego utworzeniu, będzie realizowany program przygotowań do Igrzysk XXXI Olimpiady Rio de Janeiro 2016 w sporcie pływackim.

Umowę podpisali wiceprezydent Krzysztof Soska, Andrzej Kowalski prezes Polskiego Związku Pływackiego, prof. Jerzy Eider dziekan Wydziału Kultury Fizycznej i Promocji Zdrowia Uniwersytetu Szczecińskiego oraz Bartłomiej Sochański prezes Miejskiego Klubu Pływackiego.

Podstawową bazę treningową w trakcie realizacji Programu stanowić będą obiekty sportowe Miejskiego Ośrodka Sportu, Rekreacji i Rehabilitacji w Szczecinie, w tym Floating Arena w Szczecinie przy ul. Wąskiej 16. Będą w nim szkoleni zawodnicy wyznaczeni przez Polski Związek Pływacki m.in. Paweł Furtek, Marcin Kaczmarski, Filip Zaborowski, Oskar Krupecki czy Dawid Zieliński.

Umowa określa prawa i obowiązki stron wynikające z utworzenia Ośrodka oraz zasady realizacji Programu w Ośrodku. W ramach umowy Miasto Szczecin udostępnia, na potrzeby realizacji Programu, bazę treningową po preferencyjnej cenie 1 złotych miesięcznie brutto za wszystkie obiekty sportowe. Zapewni też pokoje w hotelu SDS.

Szczecin wziął też na siebie zapewnienie odnowy biologicznej na preferencyjnych zasadach, takich jak dla szczecińskich klubów sportowych oraz wyżywienia.
Polski Związek Pływacki zobowiązał się do ponoszenia związanych z realizacją Programu kosztów zgrupowań dochodzeniowych w Szczecinie, tj. zakwaterowania i wyżywienia, a także zakupu odżywek i suplementów diety, pokrycia kosztów związanych z bieżącym monitoringiem procesu treningowego, kosztów wyżywienia oraz wynagrodzenia trenerów, managera i fizjoterapeuty.

Natomiast Uniwersytet Szczeciński zobowiązał się do opracowania i wdrożenia programu badań diagnostycznych i fizjologicznych, wspomagania i suplementacji, umożliwienia studiowania na WKFiPZ US w ramach Indywidualnego Programu Studiów lub Indywidualnej Organizacji Studiów i odpłatnego zakwaterowania w domach studenckich.

Miejski Klub Pływacki wziął na siebie udziału w zawodach krajowych (dotyczy wyłącznie zawodników MKP) oraz krajowych zgrupowań klimatyczno-ogólnorozwojowych zorganizowanych poza Szczecinem.

Menagerem Ośrodka Pływackiego została Małgorzata Serbin, siedmiokrotny Mistrz Polski w wyścigach samochodowych, wielokrotna mistrzyni i rekordzistka Polski w pływaniu, ponad sześćdziesięciokrotna mistrzyni i rekordzistka Polski w pływaniu Masters, medalistka Mistrzostw Świata i Europy w pływaniu Masters, menadżer kierowcy wyścigowego Jakuba Litwina.

Umowa obowiązywać będzie do końca 2016 roku.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na gs24.pl Głos Szczeciński